İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

phantom18, 4 saat önce yazdı:

@Passaport amacım kesinlikle gerilim değil zaten. Hepimiz aynı durumdayız farkındayım. Benimki bir nevi durum tespiti, soruşturma olup olmaması, olanların içeriği, mahkemesi devam edenlerin durumunu kendim üzerinden dile getirdim umudu kırmak istemeden kurumun bakış açısını söylemek istedim. Dediğiniz gibi kuyuya atılanlarda üzerinde üniforma varsa yanmışsın.

Ayrıca Bakan FETÖ firarisi Adil Öksüz hakkında, "Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın. Nasıl PKK’ya, DHKP-C’ye biz izleme yapıyorsak aynısını FETÖ’ye de yapıyoruz. Ankesör ve büfe soruşturmalarında yüzde 40 etkin pişmanlık oldu" dedi. 

Çok güzel bulup getirsinler açıklasın herşeyi firari eleman fakat can alıcı %40 EPden faydalandı peki geri kalan %60 hapise gireceğini bile bile neden bundan faydalanmadı? Yoksa itiraf edecek birşey yok muydu? Neden oran can alıcı şekilde daha yüksek değil? Bir kumpas mı kurulmuş yoksa?

Karabasan basmış gibiyiz! 

Sayın phantom sizin durumunuzun aynısı benim karacı bir devremin başına geldi şu medya ya çıkan olay varya o iste bakın beraat etti idare mahkemesine başvurdu.yalniz onun komisyon kararında sadece ağır cezada davasının sürmesi yazıyor fakat sizde dkk olay baya sert ama size emsal teşkil edeceğini dusunuyorum.

701 khk incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şunu merak ediyorum. Tsk ve jandarma da ceza alıp Yargıtay'da onanan örnek bir karar var mı?  Çoğunlukla istinafta mı yoksa? Şahsen ben hala yerel mahkemenin gerekçeli kararını bekliyorum. 

701 khk- j.utgm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhaba. Dzkk mensubuyum. 2012 yılında 1 ardışık arama nedeni ile 9 ay ceza evinde kaldım, ilk mahkemede tahliye oldum, mahkeme sürecim devam etmekte. Bugün birliğimden arandım ve tebliğ için birliğe gelmem gerektiği söylendi. Nedenini sorduğumda ihraç kararı olduğunu üstü kapalı bir şekilde ifade ettiler. Bunun olacağını bildiğim ve kendimi hazırladığım halde yine de kararı öğrendiğimde çok üzüldüm. Allah herkesin yardımcısı olsun, gerçekten çok zor şeyler şu yaşadıklarımız. 

Deniz Kuvvetleri K.lığı - Ankesör  - Geçici Görevden Uzaklaştırma - Kocaeli 6. A.C.M Dava Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
sailorman41, 7 saat önce yazdı:

Herkese merhaba. Dzkk mensubuyum. 2012 yılında 1 ardışık arama nedeni ile 9 ay ceza evinde kaldım, ilk mahkemede tahliye oldum, mahkeme sürecim devam etmekte. Bugün birliğimden arandım ve tebliğ için birliğe gelmem gerektiği söylendi. Nedenini sorduğumda ihraç kararı olduğunu üstü kapalı bir şekilde ifade ettiler. Bunun olacağını bildiğim ve kendimi hazırladığım halde yine de kararı öğrendiğimde çok üzüldüm. Allah herkesin yardımcısı olsun, gerçekten çok zor şeyler şu yaşadıklarımız. 

Mahkeme surecinin devam ederken ihraç olman çok üzücü ceza alıp görevine devam edenler var aktif olarak! Nasıl iş arkadaş mahkemeden aklanirsan ne olacak diye sormuyorum zaten önemli değil diyorlar! Yalnız şunu merak ediyorum etkin pişmanlık felan durumu var mı sende?

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Passaport, 48 dakika önce yazdı:

Mahkeme surecinin devam ederken ihraç olman çok üzücü ceza alıp görevine devam edenler var aktif olarak! Nasıl iş arkadaş mahkemeden aklanirsan ne olacak diye sormuyorum zaten önemli değil diyorlar! Yalnız şunu merak ediyorum etkin pişmanlık felan durumu var mı sende?

Esimi takipsizlik  aldiktan sonra ihraç  ettiler, üstelik  takipsizlik alana kadar kurumun da bizim  de sorusturmadan haberimiz  olmadi.  Takipsizlik geldi sorusturma yapmislar ama aklanmissin  gozun aydin kardeşim dediler sonra ihrac ettiler.

Bunlarda mantik aramayin sn passport.

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayır sadece tahliye edilmeden önce açıkta kalıp tahliye edildikten sonra ihraç edilmesi ayrı bir enterasan geldi

Mantık aramıyorum zaten ama ne olursa olsun bir kişinin mahkemesi devam ederken ihraç etmek çok acı 

Biz khkliyiz bizi geç ama ohalden sonra bari hukuki şekilde haraket edilse 

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eşimin idare mahkemesine açtığı davada kurumun dilekçesi geldi cevap yazdık tekrar onlar cevap yazdı avukata sorduk tekrar bişey yazmaya gerek yok mahkemeyi bekleyecez dedi duruşmalı istemiştik böyle mi oluyor 

TSK tanık ifadesi 2 yıl 3 ay ceza dosya istinafa gidecek ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tüüç, 9 dakika önce yazdı:

Eşimin idare mahkemesine açtığı davada kurumun dilekçesi geldi cevap yazdık tekrar onlar cevap yazdı avukata sorduk tekrar bişey yazmaya gerek yok mahkemeyi bekleyecez dedi duruşmalı istemiştik böyle mi oluyor 

Savunmaya cevap da yazılabiliyor. Avukatınız gerek görmemiş olabilir. Siz de okuyun savunmayı. Eklemek istediğiniz husus varsa cevap yazdırabilirsiniz. Duruşma gününe kadar bir hareketlilik olmuyor. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bizim durumumuz da aynı mahkeme bitti beraat aldık dosya istinaf da sebeb ankesör başka bişey yok şuan açıkta bekliyor eşim ihraç olucak Büyük ihtimalle kurum o şekilde rapor yazmış genel Komutanlığı biz idare maskesine gitsek sunuç ne olur ne kadar sürer acaba 

ankesör 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Passaport, 6 saat önce yazdı:

Hayır sadece tahliye edilmeden önce açıkta kalıp tahliye edildikten sonra ihraç edilmesi ayrı bir enterasan geldi

Mantık aramıyorum zaten ama ne olursa olsun bir kişinin mahkemesi devam ederken ihraç etmek çok acı 

Biz khkliyiz bizi geç ama ohalden sonra bari hukuki şekilde haraket edilse 

Esim ohal sonrasi ihraçlardan sn passaport ?

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...