İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

bykobe, 08.08.2021 - 15:16 yazdı:

meslekle alakalı

maalesef hiçbir şey. komisyon ret verdi, idare mahkemesinden ise duruşma günü verilmesini bekliyoruz..

teşekkür ediyorum sayın @Karagöz. çok sağ olun.. çok üzülmüştüm CVYO kararına, hayırlısı..

Karagöz, 22 saat önce yazdı:

Mutlaka itirazınızı yapın, sonuna kadar gidin. Eşinizin hakkı açıkça beraat. Lütfen aklımızla alay edilmesine izin vermeyin.

hiç bırakır mıyız ? hakkımız olanı alana kadar mücadeleye devam...

Güncelleme • • portakal çiçeği

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 9.08.2021 - 14:55 yazdı:

maalesef hiçbir şey. komisyon ret verdi, idare mahkemesinden ise duruşma günü verilmesini bekliyoruz..

teşekkür ediyorum sayın @Karagöz. çok sağ olun.. çok üzülmüştüm CVYO kararına, hayırlısı..

hiç bırakır mıyız ? hakkımız olanı alana kadar mücadeleye devam...

Üzülecek bir şey gerçekten yok sayın portakal çiçeği.  "Hata var" demiş mahkeme. Hata var ise en fazla olsa taksirden bahsedilebilir. Ama eşinizin üzerine atılı suç taksirle işlenebilen bir suç değil. Hukukçu değiliz, ama bütün çabalarına rağmen şükür hala aklımızı mantığımızı da kaybetmedik.

Uğraştırır sizi ama sonunda da beraat edecek. ? Eşiniz de sizinle birlikte olacak bu süreçte.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 20 saat önce yazdı:

Hukukçu değiliz, ama bütün çabalarına rağmen şükür hala aklımızı mantığımızı da kaybetmedik.

?

Karagöz, 20 saat önce yazdı:

Eşiniz de sizinle birlikte olacak bu süreçte.

zaten bu süreçteki en büyük tesellimiz onun  yanımızda olması. çok teşekkür ediyorum sayın @Karagöz, yazdıklarınız moral oldu bana. sağ olun..

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün ret kararım avukatıma ulaşmış. Ret gerekçesi kurum kanaati olarak 6 yıl boyunca sıralı amirlerim tarafından tam sicil notu almışım. Ve bu tam sicil veren bu  amirlerin fetöcü çıkması. Şaka değil gerçek inanıyorum hala gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum artık. (Kurum dzkk)

677-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İlave tedbirlerle alakalı HvKK yi aradim açan kişi bilgimiz dahilinde çalışmalarımız devam ediyor bekleyin dedi..

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

1.derece yakınından dolayı kararı çıkan yok mu beklemekten yoruldum artık ne bitmez çileymiş.

689 khk  kkk 1.derece yakın 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mutlu, 3 saat önce yazdı:

1.derece yakınından dolayı kararı çıkan yok mu beklemekten yoruldum artık ne bitmez çileymiş.

1. ve 2. derece yakınlardan dolayı karar çıkan pek te yok. Beklemeye devam ediyoruz. Evet çok yorulduk. Sizin 1. derece yakınınız iade olmuş muydu.

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Mustafa TAŞ evet iade olalı 2 seneye yakın oldu.

689 khk  kkk 1.derece yakın 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mutlu, 9 saat önce yazdı:

@Mustafa TAŞ evet iade olalı 2 seneye yakın oldu.

Yine siz şanslısınız en azından 1. Derecenizden biri iade olmuş. 5 yıldır karar bekleyen karı-koca var TSK'dan.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Iyi günler göreve haziranda iade edildim. Ağustos ayinda sözleşmem yenilende temmuz ayında tazminatimi isteyen dilekceyi alay komutanlığına gonderdim. Ama hala tazminatim yatirilmadi. Bana bir iki ay içerisinde yatar dediler komutanlarim sadece. Baska da hiç bir bilgi yok. Acaba tazminat icin dava acmam gerekir mi? Sözleşmeli er 689 kkk

689 numaralı KHK kriter yok. Komisyondan iade. Adli süreç yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...