İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

korkmaz244, 8 saat önce yazdı:

Teyidi ihtiyac bir duyum bir üst devrem hv plt kur bnb iade eş durumu iade araştırma merkezi

Birinci  derece akraba kriterinden! dolayı komisyondan dönen birine bu forumda rastlamadık ama idare mahkemesi kararı ile dönenler var,benim şahsen komisyondan bi umudum olmasada  suça karışmamış masum herkesin  birgün muhakkak hakkını alacağına dair umudum hep var. Amma mahkeme olur amma ileriki bir tarihte düzenleme ile olur.

17 Ağustos 2017 GGU 25 Ağustos 2017 ihraç 7eylul 2017  kurum ihbarı sonucu soruşturma açılması 14 Nisan 2019 syok kararı (7 Mayıs 2019 kendim gidip öğrendim ) 693 KHK  kriter 1. Derece akraba (tahmin) 6 Nisan 2022 tarihinde kabul kararını gördüm.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

98 li KHO.6 Ay tutukluluk.Ağır ceza, istinaf, yargıtay beraat.Geçen hafta itibari ile komisyon ret.Benden silahımı istemediler hal bende.Bildiğim KHK'lı olanlar silah taşıma ve bulundurma yapamıyor.Ne yapmalıyım.Bunla ilgili bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.

677 KHK-Beraat-Komisyon Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mertdert, 10 saat önce yazdı:

98 li KHO.6 Ay tutukluluk.Ağır ceza, istinaf, yargıtay beraat.Geçen hafta itibari ile komisyon ret.Benden silahımı istemediler hal bende.Bildiğim KHK'lı olanlar silah taşıma ve bulundurma yapamıyor.Ne yapmalıyım.Bunla ilgili bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.

Geçmiş olsun. Durumu son çalıştığınız yere yazılı olarak bildiriniz. Yada en hızlısı Cimer üzerinden MSB ye durumu anlatın. Size yazılı bir cevap gelir. Bu yazıya istinaden sizinle irtibata geçeceklerdir. Teslim sırasında mutlaka resmi yazıyı görünüz, tutanakla teslim ediniz. Tutanakta da resmi yazının ilgi yapılmasını sağlatınız. Yazı ve tutanağın ıslak imzalı bir suretini alınız. (yazının "aslı gibidir" olanı da olur.)

Komisyon kararı gerekçesini paylaşırsanız sevinirim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilgi için teşekkür

Aklima, 40 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun. Durumu son çalıştığınız yere yazılı olarak bildiriniz. Yada en hızlısı Cimer üzerinden MSB ye durumu anlatın. Size yazılı bir cevap gelir. Bu yazıya istinaden sizinle irtibata geçeceklerdir. Teslim sırasında mutlaka resmi yazıyı görünüz, tutanakla teslim ediniz. Tutanakta da resmi yazının ilgi yapılmasını sağlatınız. Yazı ve tutanağın ıslak imzalı bir suretini alınız. (yazının "aslı gibidir" olanı da olur.)

Komisyon kararı gerekçesini paylaşırsanız sevinirim.

Cevap için teşekkür ederim.Karar henüz elime ulaşmadı.

677 KHK-Beraat-Komisyon Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima merhaba bir sorum olacaktı. Yerel mahkeme ceza verilmesine yer olmadığı kararı verdi ve yurtdışına çıkış yasağını kaldırdı. İstinafa gittik savcıda bende. 2 yıla yaklaştı istinaf süreci. Yurtdışıma çıkış yasağını dilekçeyle vs kaldırtma yolumuz mümkünmüdür acaba? 

ankesör davası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bykobe, 16 saat önce yazdı:

@Aklima merhaba bir sorum olacaktı. Yerel mahkeme ceza verilmesine yer olmadığı kararı verdi ve yurtdışına çıkış yasağını kaldırdı. İstinafa gittik savcıda bende. 2 yıla yaklaştı istinaf süreci. Yurtdışıma çıkış yasağını dilekçeyle vs kaldırtma yolumuz mümkünmüdür acaba? 

Soruyu anlamadım. Mahkeme yurt dışı çıkış yasağını kaldırdı yazmışsınız sonrada "Yurtdışıma çıkış yasağını dilekçeyle vs kaldırtma yolumuz mümkünmüdür acaba?" Halen çıkış yasağınız olduğunu nereden öğrendiniz? Çıkış yasağınız varsa bunu size söyleyen merci nedenini de söylemiştir. Adli mi, idari mi, hem adli hem idari mi? Adliyse çıkış yasağını kaldıran mahkemeye bir dilekçe yazarsınız "siz çıkış yasağını kaldırdınız ama halen yasaklı görünüyorum. ...... kurumu sizin kararınızın kendilerine ulaşmadığını söylüyor. gerekli yazışmanın yapılıp mağduriyetim giderilmesini" şeklinde bir dilekçe yazarsınız çözülür. İdariyse bununda yolu da belli. Nüfus müdürlüğüne dilekçe vereceksiniz il emniyette kurulan heyet inceleyecek. Davanız kesinleşmedi diye (varsa eğer) çıkış yasağını kaldırmayabilirler.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 4 saat önce yazdı:

Soruyu anlamadım. Mahkeme yurt dışı çıkış yasağını kaldırdı yazmışsınız sonrada "Yurtdışıma çıkış yasağını dilekçeyle vs kaldırtma yolumuz mümkünmüdür acaba?" Halen çıkış yasağınız olduğunu nereden öğrendiniz? Çıkış yasağınız varsa bunu size söyleyen merci nedenini de söylemiştir. Adli mi, idari mi, hem adli hem idari mi? Adliyse çıkış yasağını kaldıran mahkemeye bir dilekçe yazarsınız "siz çıkış yasağını kaldırdınız ama halen yasaklı görünüyorum. ...... kurumu sizin kararınızın kendilerine ulaşmadığını söylüyor. gerekli yazışmanın yapılıp mağduriyetim giderilmesini" şeklinde bir dilekçe yazarsınız çözülür. İdariyse bununda yolu da belli. Nüfus müdürlüğüne dilekçe vereceksiniz il emniyette kurulan heyet inceleyecek. Davanız kesinleşmedi diye (varsa eğer) çıkış yasağını kaldırmayabilirler.

Aslında soruyu yanlış sordum özür dilerim. 2018 yılında sulh ceza yada sulh hukuk tam anımsayamadım ama mahkeme yurtdışına çıkış yasağı koydu. 2020 ocakta da ağır cezada yargılandım ve ceza verilmesine yer olmadığı kararı aldım. Bu kararda yurtdışı çıkış yasağı da kaldırıldı. Ancak hemen istinafa gittik ve hala sürüyor istinaf. Yani yerel mahkemenin kararının üzerinden 20 ay geçti. Ben 6 ay önce pasaporta başvuru yaptım ve 2018 yılında konan yasak hala görünüyor nüfus müdürlüğünde. Mahkemeye müracaat ettim dediler ki sözlü olarak tabi karar istinafa  gittiği için kesinleşmedi bu yüzden kalkmaz. Sorum tam olarak şu, 2020 de yerel mahkemenin verdiği karar (dosya istinaf sürecinde) yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasına yeterli mi. Dilekçeyle 2018 yılında çıkış yasağı koyan mahkemeye başvursam kalkarmı yasak.? Biraz uzun oldu özür dilerim ve teşekkür ediyorum. 

ankesör davası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhabalar

sayın @bykobe

eşime de 223/3-d maddesi gereğince CVYO Kararı verildi. istinaf süreciniz uzun sürmüş. dosyanız hangi BAM’da acaba? bizim de istinafta şu an.

bykobe, 15.02.2020 - 08:57 yazdı:

20 ocakta GGU geldi birliğimden.

son durumunuz nedir? GGU musunuz hala, CVYO Kararına kuvvetin tutumu nasıl oldu? 

Güncelleme • • portakal çiçeği

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 11 dakika önce yazdı:

merhabalar

sayın @bykobe

eşime de 223/3-d maddesi gereğince CVYO Kararı verildi. istinaf süreciniz uzun sürmüş. dosyanız hangi BAM’da acaba? bizim de istinafta şu an.

son durumunuz nedir? GGU musunuz hala, CVYO Kararına kuvvetin tutumu nasıl oldu? 

evet ne yazık ki çok uzun sürdü. 1,5 yılı aştı. ihraçda edildim 2020 haziranda

istinaf dosyam Erzurum'da.eşinizin son durumu nasıl meslekle alakalı

ankesör davası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 1 saat önce yazdı:

merhabalar

sayın @bykobe

Sayın portakal çiçeği eşinizin durumu için kanunlara baktığımda şunu fark ettim. 223/3-d bendi diyor ki:

Sanık hakkında:

...

d) Kusurluluğu ortadan kaldıran hataya düşülmesi, hallerinde, kusurunun bulunmaması dolayısıyla ceza verilmesine yer olmadığı kararı verilir.

Aynı kanunda beraat için gerekli haller de yazıyor. Mesela 223/2-c:

Beraat kararı;

...

c) Yüklenen suç açısından failin kast veya taksirinin bulunmaması

...

hallerinde verilir.

Yani mahkeme verdiği karar ile eşinizin "kusurluluğunun olmadığını, kusurluluğu ortadan kaldıran hataya düşüldüğünü" kabul etmiş durumda. Unutmayalım ki örgüt üyeliği suçu sadece doğrudan kast ile işlenebilen bir suçtur. Yani işin içinde hataya düşme varsa doğrudan kasttan bahsedilemez.

Mahkeme art niyetle olmasa bile açıkça mantık hatası yapmış. Aynı kabullerle, aynı gerekçeyle, aynı bakış açısıyla bile bakılsa, eşinize verilmesi gereken 223/2-c bendine göre beraattir.

Mutlaka itirazınızı yapın, sonuna kadar gidin. Eşinizin hakkı açıkça beraat. Lütfen aklımızla alay edilmesine izin vermeyin.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...