İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

valilik onayi 2 gun de surebilir bir ay da surebilir.benim yaklasik 3 hafta surmustu.valilikteki is ve islemlerin coklugundan kaynaklanir.bir de validen onay almak kolay degil adam mesai saatlerinde surekli makaminda oturup evraklari imzalamiyor.ne zaman denk gelirse o zamam imzalar.sorun etmeyin.

672 KHK - Komisyon incelemesi devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Şef garsonvalilik oluru 1 günlük iş hocam benim istisna 2 gün bugün yetişmedi pazartesi çıkacak hatta vali degil meb den sorumlu vali yrd imzalıyor 

@Gökkuşağı hocam sizin kararnameler çıktı ilde gördüm ek dilekçe nedeni ile pazartesi ye kaldı benimki  sağlık olsun nasip böyleymiş.

Hayirlisi

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

672 meb 34 md yrd. 16 ay sendika subat ifade eylül 2019 takipsizlik alındı.21 ekim kabul kararını sistemden gordum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

selam arkadaşlar. eşim meb de öğretmendi. komisyon kararı 24.10.2019 ile göreve iade oldu. İstanbul mem e dilekce verdik ve okul seçtik. inşallah önümüzdeki hafta başlar. yapılacak iş ve işlemler hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaşacak arkadaşlara teşekkür ederiz.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

1.Komisyon kararını duyduk gördük. ( netten,okuldan)    2.il mem e gidip dilekçe verdik. (buradaki aşama gayet kolay güler yüzlü ve insan gibi muamele)   3.yeni okulumuza  gidip tanıştık ? (şaşkın bakışlar, güler yüzlü karşılama ve ne yapacağını bilememe durumu )  4. muhtemelen önümüzdeki hafta bir program yapılıp göreve başlayacak eşim ( bu arada komisyon kararı ile göreve iade olan eşim ?  ikimiz de 672 khk mağduruyuz ) 5. muhtemelen bize biriken maaşları ödeyecekler. (İlk yapacakları göreve başlatıp 1.11.2019 başlama 45 günlük maaş yapacaklardır) sonrasında ihraç edilen zamanla bu zamana kadar ödenmeyen maaşlar. ( muhtemelen bize ödenen maaşlarda fazla kesinti olacak. bizde tek tek aylara ait bordro isteyecez. ve dilekçe ile yazacaz bu verdiğiniz para az geldi. tam verin ve faizini de ekleyin.  6.muhtemelen uzun soluklu bi yazışma ve takip süreci olacağından bize kaliteli bi sendika avukatı gerekli . (ne geldiyse başımıza bu sendikadan geldi ama yapacak bişi yok ? tavsiye sendika , ve uygun avukat yardımına açığız ? )  7.kuruma (okula ) sıra ile vermemiz gereken dilekçeleri daha önce bu süreci yaşayan arkadaşlar yazarsa hem biz hata yapmayız. hemde pek çok arkadaşa yazılanlar rehber olur. ii geceler

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhabalar, Perşembe günü yök den arayıp iade edildiğimi ve email e yollayacakları tercih formunu doldurup yollamamı söylediler. Eğer hemen yollarsam pazartesi yapılacak kurula yetiştireceklerini söylediler.

Şu anda özel bir firmada çalışmaktayım o yüzden işe başlamayı mümkün olduğunca geciktirmek istiyorum.

Tercih için bir son tarih söz konusu mu ?

Tercihten ne kadar süre sonra işe başlanıyor ?

15 günlük süre ne zamandan itibaren geçerli ?

Bilgi verebilecek arkadaşlar olursa çok memnun olurum.

Khk675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Muhrac, 10 saat önce yazdı:

Herkese merhabalar, Perşembe günü yök den arayıp iade edildiğimi ve email e yollayacakları tercih formunu doldurup yollamamı söylediler. Eğer hemen yollarsam pazartesi yapılacak kurula yetiştireceklerini söylediler.

Şu anda özel bir firmada çalışmaktayım o yüzden işe başlamayı mümkün olduğunca geciktirmek istiyorum.

Tercih için bir son tarih söz konusu mu ?

Tercihten ne kadar süre sonra işe başlanıyor ?

15 günlük süre ne zamandan itibaren geçerli ?

Bilgi verebilecek arkadaşlar olursa çok memnun olurum.

15 gün degil o süre 10 gün. Fakat burada biraz dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü eğer kararname tebliğ edilirse tebliğat kanunuda işin içine giriyor. İl içinde başlamak için 1 gün , il dışı için tam bilmiyorum ama belli bir süreyi aşmamak gerekiyor. Kurum sana kararnameyi tebliğ edip 15 gün sonra gideyim kurumuma başlayayım derseniz kendinizi riske atmış olursunuz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
atakann, 30 dakika önce yazdı:

15 gün degil o süre 10 gün. Fakat burada biraz dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü eğer kararname tebliğ edilirse tebliğat kanunuda işin içine giriyor. İl içinde başlamak için 1 gün , il dışı için tam bilmiyorum ama belli bir süreyi aşmamak gerekiyor. Kurum sana kararnameyi tebliğ edip 15 gün sonra gideyim kurumuma başlayayım derseniz kendinizi riske atmış olursunuz.

Hocam bilgiler için teşekkürler. Bizim için kurum YÖK mu acaba ? Yoksa YÖK un atayacagi univ. mi ? Çünkü bana tebliğ edilen birşey henüz yok. Sadece telefonla aranıp tercih istendi. Dolayısıyla 15 günün ne zaman başlayacağı konusunda bir kafa karışıklığı var bende.

Khk675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Muhrac, Bir saat önce yazdı:

Hocam bilgiler için teşekkürler. Bizim için kurum YÖK mu acaba ? Yoksa YÖK un atayacagi univ. mi ? Çünkü bana tebliğ edilen birşey henüz yok. Sadece telefonla aranıp tercih istendi. Dolayısıyla 15 günün ne zaman başlayacağı konusunda bir kafa karışıklığı var bende.

Akademi dünyası cevap verse daha iyi olur hocam. Çok farklı bir yer bizler için. Ama dediğim gibi göreve başlama  konusunda günlere dikkat edin. Sürekli kurumunuzla irtibatlı olun. Çünkü işin içine artık, 657 vb çeşitli kanunlarda giriyor. Buralardaki sürelerede dikkat etmeliyiz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yigido58, 28.10.2019 - 21:36 yazdı:

Göreve başlayınca promosyon istemeyi unutmayın bizim ilçe yeni ziraat 3.000 tl promosyonu var faiz vs meselesi konusuna girmiycem feto agzi ile fetva vermeyin gerek yok

Promosyonu kimden ne zaman ne şekilde istiyoruz ?

biraz daha açık yazarsanız bizlerde öğrenmiş olup mağduriyetlerimizi birlikte gidermiş oluruz ?

677 KHK incelemeye devam ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sondakika, 22 dakika önce yazdı:

Promosyonu kimden ne zaman ne şekilde istiyoruz ?

biraz daha açık yazarsanız bizlerde öğrenmiş olup mağduriyetlerimizi birlikte gidermiş oluruz ?

Hocam bu hafta yazicam henüz almadım 

672 meb 34 md yrd. 16 ay sendika subat ifade eylül 2019 takipsizlik alındı.21 ekim kabul kararını sistemden gordum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...