İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

bayram32, 12 saat önce yazdı:

arkadaşlar ben rehber öğretmen olarak ihraç edildim geçen ay içerisinde iade oldum maaşımı yaptılar 37 aylık sürecin ek dersi dilekçe sonucu yapmaya başladılar yasal faiz için dava açacağım burdaki yasal faize dair emsal kararlara nası l ve nerden ulaşabilirim

Önce hayırlı olsun. Geçmiş maaşlara ilişkin yasal faiz o dönemlere ait yıllık %9. Bu oran yıllık ortalama %18 enflasyon olan ülkemizde reel kayıplarınızı karşılamaz.Adaletli bir ödeme için ya enflasyon oranında ya da güncel maaşın ay sayısı itibariyle çarpılalmasıyla olabilir. Anayasa Mahkemesinin geçmiş maaşlara TÜFE oranında ödenmesi gerektiğine dair 2019/2 tarihleri kararı var. Kararı Memurlar Nette bulabilirsiniz. Enflasyon oranında artırılarak ödenmesini talep eder Kararı emsal gösterebilirsiniz. Madem hak arıyorsunuz Tam arayın. Ne eksik Ne fazla...

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
atakann, 3 saat önce yazdı:

Mahkemeye verip zorunlu 6 saati isteyeceksiniz. Mahkemeden zorunlu ekders kısmı alınır diye karar çıktı.

Sınıfçılara direk veriliyor mu acaba ek ders? Bugün kulağıma öyle bir şey çalındı, maaşları ekdersle yapılacak diye, sınıfçılar ve idareciler için

Son Mohikan, 18 saat önce yazdı:

Özgurlugun tadini doyasiya cikariyoruz hocam. Ogretmenlige dondugumden cok ozgurlugume kavustuguma seviniyorum. Muhtesem birseymis. Darısı tez zamanda bekleyenlerin basina ins. 

Hocam 25 inde il emrinde basladim. Norm guncellemelerini bekliyordum. Dun okul tercihi yaptim. Valilik onayina gonderdiler.

Ben de 400-500 olmadigini biliyom da oyle dusunen sevenlerime de yok o kadar da degil demiyom. Tatli bi gulumsemeyle gecistiriyorum. 

Daha once iade olan bi arkadas kıst maasi odeyecekler dedi ama oyle yatan maas falan yok. Il muhasebe 15 inde maasin yatacak dedi. Oldukca ilgisizler. Erine erine is yapiyorlar. Iade olmak sizin icin hayati birsey ama ordaki memur icin angarya. Bi yere kadar haklilar ama bu kadar da olmamali bence. Atamadaki bi memur var adamin ne konustugunu anlamiyorsunuz. Tekrarlatmak gerekiyor her seferinde. Adamla henuz goz temasi da kurabilmis degilim:) 

Bulundugum ildeki memurlar adam akilli birsey bilmiyorlar. Birsey soruyorsunuz adam bilmiyor ama isin garibi bilmediginin farkinda da degil. Sacma sapan yorumunu bilgi olarak sunuyor. Ayip olmasin diye hmmm haklisiniz deyip geciyorsunuz. En doyurucu bilgiyi buradan aliyoruz. Tecrubeler dayanaksiz yorumdan evladir. 

MEB de ekderssiz 100-150 bende kabaca 120-139 gibi hesapladım 6ya 3

Dolce Vita

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Keyys672, 12 saat önce yazdı:

Önce hayırlı olsun. Geçmiş maaşlara ilişkin yasal faiz o dönemlere ait yıllık %9. Bu oran yıllık ortalama %18 enflasyon olan ülkemizde reel kayıplarınızı karşılamaz.Adaletli bir ödeme için ya enflasyon oranında ya da güncel maaşın ay sayısı itibariyle çarpılalmasıyla olabilir. Anayasa Mahkemesinin geçmiş maaşlara TÜFE oranında ödenmesi gerektiğine dair 2019/2 tarihleri kararı var. Kararı Memurlar Nette bulabilirsiniz. Enflasyon oranında artırılarak ödenmesini talep eder Kararı emsal gösterebilirsiniz. Madem hak arıyorsunuz Tam arayın. Ne eksik Ne fazla...

İnceleyeyim teşekkür eserim emsalin yer aldığı sayfanın linki varsa paylaşabilir misiniz

672 kahk kabul banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar geçmiş maaşlar için meb e bodroları aylık olarak hesapladı fakat o ebodrolar sisteme girmedi ve bana vermediler.Acaba e bodrolarını alan biri oldu mu aramızda? Şimdi dilekçe ile talep edeceğim vermezlerse mahkemeye vereceğim bunun içinde.Ailem mahkemeye bulaşma diye israr ediyor bi daha sıkıntı yaşarsın diyorlar ama ne olursa olsun dava açacağım.Bu e bodro olayı sanki memurun iş bilmezliği gibi geldi bana! Vermemek için bi sebebi yok yani!

elnidal, 14 saat önce yazdı:

Sınıfçılara direk veriliyor mu acaba ek ders? Bugün kulağıma öyle bir şey çalındı, maaşları ekdersle yapılacak diye, sınıfçılar ve idareciler için

MEB de ekderssiz 100-150 bende kabaca 120-139 gibi hesapladım 6ya 3

35 aylık maaş artı açığa alındığım ayın eksik yatan kısmı 111 bin 600 yatdı hocam.İhraç edildiğimde 4. Eğitim öğretim yılıma başlayacaktım.

Güncelleme • • Sineklerin Tanrısı

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sineklerin Tanrısı, 15 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar geçmiş maaşlar için meb e bodroları aylık olarak hesapladı fakat o ebodrolar sisteme girmedi ve bana vermediler.Acaba e bodrolarını alan biri oldu mu aramızda? Şimdi dilekçe ile talep edeceğim vermezlerse mahkemeye vereceğim bunun içinde.Ailem mahkemeye bulaşma diye israr ediyor bi daha sıkıntı yaşarsın diyorlar ama ne olursa olsun dava açacağım.Bu e bodro olayı sanki memurun iş bilmezliği gibi geldi bana! Vermemek için bi sebebi yok yani!

35 aylık maaş artı açığa alındığım ayın eksik yatan kısmı 111 bin 600 yatdı hocam.İhraç edildiğimde 4. Eğitim öğretim yılıma başlayacaktım.

Hocam sağolun. Yeni okulda göreve başladığımız tarihe kadar ki maaşları mı yapıyorlar yoksa Ohal komisyonu kabul tarihine kadar ki mi?

Dolce Vita

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elnidal, 17 dakika önce yazdı:

Hocam sağolun. Yeni okulda göreve başladığımız tarihe kadar ki maaşları mı yapıyorlar yoksa Ohal komisyonu kabul tarihine kadar ki mi?

Ohal komisyonu kabulden ilçedeki başlamaya kadar olanı hesaplıyorlar.İlçede maaşa eklenmediyse tabi.Benim 15 inde maaşım tam maaaş olarak yattı ama 8 gün önce başlama yapmıştım onu hesapladılar toplu paranın içinde.Ama işte e bosro alamadığım için ben tam olarak yattı mı emin değilim hocam.

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bir sorum var. 2016 da 6/2ile ağustosda bitirmişdim. 12 inci ayda 6/3 olacaktım muhtemelen. Iğdırda merkezde görev yapıyordum. Sorularım şunlar:

2 yılda 1 verilen mecburi hizmetten gelen puan sürekli veriliyor mu? Yada mecburi hizmet süresi dolunca duruyor mu?

Son kademe ilerleme yönetmeliğine göre 8 yılda 1 kademe verilecekti. 2010 kasımda atanıp 2011 mayısda başladım. 2019 da bu puanı alabilir miyim? 

Bodro hesaplaması yapmam için derece kadememi bilmem gerekiyor. Bu yüzden soruyorum

2019.10.25 tarihinde ohal komisyonu sayfasında kabul kararımı gördüm. 2019.11.14 tarihinde kararname ile göreve iade edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2 Saatlik uğraş sonucu 2016-2019 arasında almam gereken maaşı tablo şeklinde hazırladım arkadaşlar. Belki fikir edinirsiniz.

Bilgileri memurlar netteki maaş hesaplama robotundan aldım. 2016 da kadro 6/2, hizmet 5/3 dü. Oradan devam ettim. 

https://s2.dosya.tc/server11/ppzdfb/2016-17-18-19.xlsx&11280125

2019.10.25 tarihinde ohal komisyonu sayfasında kabul kararımı gördüm. 2019.11.14 tarihinde kararname ile göreve iade edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sambong, 17 dakika önce yazdı:

2 Saatlik uğraş sonucu 2016-2019 arasında almam gereken maaşı tablo şeklinde hazırladım arkadaşlar. Belki fikir edinirsiniz.

Bilgileri memurlar netteki maaş hesaplama robotundan aldım. 2016 da kadro 6/2, hizmet 5/3 dü. Oradan devam ettim. 

https://s2.dosya.tc/server11/ppzdfb/2016-17-18-19.xlsx&11280125

Link açılmıyor hocam

Dolce Vita

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@elnidal Yanlışlıkla silmişim hocam. Yeni link:

https://dosya.co/z3nyb4ppug5g/2016-17-18-19.xlsx.html

Bu arada hesaplamada tek hata 2016 da olabilir. Vergi diliminden gelen kesintiyi 2 kat hesaplarsak 380 lira kadar fazladan kesinti olacaktır.

Güncelleme • • Sambong

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...