İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Adnan104, 10 dakika önce yazdı:

@MSA ve diğer arkadaşlar. Malum ben haziranda kabul aldım ancak henüz başlama yapamadım. Araştırma merkezimi egm mi henüz bişi diyende olmadı.

Neyse hazirandan sonra ihraç olduğum İl in nüfus müdürlüğü tarafından atanmış ve tahdimin kaldırılması için onlara yazı gittiğini ancak devlet personel başkanlığından sistemden İhraç bilgisinin kalkmadığı için bunu yapamadıklarını söylemişlerdi. O günler de sivil atamayı aradığımda kendilerinin yazmadığını başlama yapınca sırasıyla onunda kalkacağını söylemişlerdi. 

Şimdi bu gün yine nüfustan aradılar, tahdidi kaldıramıyoruz dpb ile görüş yahut son çalıştığın İl ile görüş diyorlar.

Telefondakine dedim ki hadi ben kaldıramıyorum başlamadığım için komisyondan kabul kararı almamış red alan yahut incelemesi devam eden ve buna ilave beraat, takipsizlik vb alan kişilerin tahdidi yeni düzenleme ile kaldırılmıyor mu dediğimde "evet yeni yeni başladık kaldırmaya" dedi

Şimdi ben hangi kuruma tahdit için dilekçe yazmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim

Şuan pasaport komisyonu bakacak görünüyor. Yeni kuruldu. Orada da bir miktar gecikme olacaktır.

Alıntı

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 24 Kasım'da, Pasaport Kanunu'nda pasaportunda idari tedbir kararı bulunanlara kolluk birimlerince yapılacak araştırma sonucuna göre İçişleri Bakanlığınca pasaport verilebileceğine ilişkin düzenleme yapıldığı hatırlatıldı.

Düzenlemenin uygulanmasına ilişkin Bakanlık bünyesinde bakan yardımcısı başkanlığında "Pasaport İdari Karar Komisyonu" kurulduğu belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İdari tedbir kararlarına yönelik yapılan işlemler, 4 Aralık'ta yayımlanan 2019/14 No'lu Genelge doğrultusunda yürütülecek olup, İl Emniyet ve Nüfus Birimleri içerisinde gerekli personel görevlendirmeleri tamamlanmış, bürokratik yoğunluğun azaltılması ve işlem süreçlerinin sadeleştirilmesi amacıyla da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüzce yeni bir yazılım geliştirilerek illerimizin kullanımına sunulmuştur. 2019/14 No'lu Genelge doğrultusunda, başvurular il nüfus ve vatandaşlık müdürlüklerince 20 Aralık itibarıyla alınacak olup, sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılması sağlanacaktır."

Muhatap burası görünüyor...

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aydın44, 13 saat önce yazdı:

İyi akşamlar,

Ben de ihraç olup geri dönen bir öğretmenim. Bir buçuk ay açık ve yaklaşık yirmi iki ay da ihraç sürem var. Geriye dönük maaşlarımı yarım yamalak da olsa faizsiz olarak aldım. Faizini istemiyorum zaten. Ama iki eğitim öğretim yılının kırtasiye yardımını ve  geriye dönük ekderslerimi alamadım. Okuluna başvuru yapıp alabilen var mı? Ne yapmalıyım. Başvuru yapınca mahkeme yolunu mu gösteriyorlar?

@Aydın44 değerli arkadaşım. ben müftü değilim. din konusunda da bir ihtisas yapmadım. ancak durumumuz sizinkine benzer. bendeniz de faiz delisi değilim. ancak 30 küsür ay toplu ödeme aldım. takdir edersiniz ki ben bu ay alacağım aylığımı 30 küsür ay sonra aldığımda param değer kaybetmiyor mu ? en ufak maddi konuda size sehven bir ödeme yapıldığında mesela 8 ay sonra farkedildi. Zannediyor musunuz size yapılan ödeme kadar mı geri isteyecekler ? Cevap tabiki hayır. E o zaman beni zor durumda bırakan, varsa maddi kayıplarımı da tabiki karşılayacak. Aslında bana göre hesap da basit. Ben işimde gücümdeysem. Bana takdir edilen aylık ödeme de belli ise. Şu yada bu nedenle ödenmeyen aylıklarım *güncel aylığım= bana ödenmesi gereken miktar. Yani onlar bana faiz ödemesinler tamam. Ancak sebep olunan tüm maddi kayıplarım da karşılansın. Şu ana kadar yapılan sadece ödemedikleri aylıkları hesaplayıp sizin hesabınıza yollamak. Sizin mantığınıza göre işlem tamam. Ancak ortada hatırı sayılır bir de maddi kayıp var. 

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çok haklısın

Mahkemeye "yasal faizin reel kayıplarımızı karşılamadığını 32 aylık dönemde yasal faizin yüzde 24, halbiki aynı dönemde enflasyon yüzde 48,5 olduğundan bu dönemde kamu çalışanların maaşlarına yüzde 48,5 zam aldıklarıdan dolayısıyla geriye dönük ödenen maaşlarımın enflasyon oranında hesaplanarak ödenmesi gerektiğini, bu konuda Anayasa Mahkemesi de emsal olacak olumlu görüş verdiğini, Anayasa da İdare kendi eylem ve işlemlerinden doğan zararı ödemekle yükümlüdür emri olduğunu"  beyan eden dilekçeyi verdim. Bekliyorum. Bakalım Türk Milleti adına karar veren Mahkeme ne diyecek.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Keyys672, Bir saat önce yazdı:

Çok haklısın

Mahkemeye "yasal faizin reel kayıplarımızı karşılamadığını 32 aylık dönemde yasal faizin yüzde 24, halbiki aynı dönemde enflasyon yüzde 48,5 olduğundan bu dönemde kamu çalışanların maaşlarına yüzde 48,5 zam aldıklarıdan dolayısıyla geriye dönük ödenen maaşlarımın enflasyon oranında hesaplanarak ödenmesi gerektiğini, bu konuda Anayasa Mahkemesi de emsal olacak olumlu görüş verdiğini, Anayasa da İdare kendi eylem ve işlemlerinden doğan zararı ödemekle yükümlüdür emri olduğunu"  beyan eden dilekçeyi verdim. Bekliyorum. Bakalım Türk Milleti adına karar veren Mahkeme ne diyecek.

@Keyys672 sayın Hocam .bizde Mehmet Öğretmenin dilekçesini kendimize uyarlayıp vermiştik. Fakat toplu ödenen maaşlar için bir girişimde bulunmadık.  Mesela sizin tabirinizle ''maaşlarımın enflasyon oranında hesaplanarak ödenmesi gerektiği'' bu konuda hazırladığınız dilekçeyi özel kısımları gizleyerek bize örnek olma amacıyla paylaşırmısınız ?

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.memurlar.net/haber/870966/goreve-iade-edilenlerin-ek-ders-ve-maaslarinin-yasal-faizleriyle-odenmesine-dair-karar.html

Yasal faize ve ekderse ilişkin idare mahkemesi kararı...

Forumda paylasildi mi bilmiyorum, ben forum da karşılaşmadım. 

Umarım bölge idare mahkemesi de onar.

672. MEB. INCELEME DEVAM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ösym sınav görevli işlemlerini düzeltmek uzun sürüyor. Ösym aradim ilçeden üst yazı hakkında soruşturma yoktur şeklinde bir de görev yeri belgesi istedi adrese posta değer mi değmez mi zahmete bilemedim

672 meb 34 md yrd. 16 ay sendika subat ifade eylül 2019 takipsizlik alındı.21 ekim kabul kararını sistemden gordum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir de öğretmen akbil için başvurdum yeniledim. Özelden sormuş arkadaşlar okuldan görev yeri belgesi.1 resim ile 10 tl çıkarılıyor hemen ancak benim gibi istanbul da olan arkadaşlar için söylüyorum 120 küsür usulsüz kullanım cezası kesilmiş ıett tarafın dan sordum neden diye bilemediler.

1 eylül den sonra ben kartı kullandım ise giderken kasim a kadar kasımda sistemden iptal ettiler o kullanıma usulsüz kullanım dediler ödemedim beyaz masaya yazdim.ayni durum var ise itiraz edelim silecekler cezayı büyük ihtimalle.. 

672 meb 34 md yrd. 16 ay sendika subat ifade eylül 2019 takipsizlik alındı.21 ekim kabul kararını sistemden gordum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yigido58, 18 dakika önce yazdı:

Ösym sınav görevli işlemlerini düzeltmek uzun sürüyor. Ösym aradim ilçeden üst yazı hakkında soruşturma yoktur şeklinde bir de görev yeri belgesi istedi adrese posta değer mi değmez mi zahmete bilemedim

ÖSYM için memur gerekeni yapıyor zaten. Tabi okuldan okula değişebilir. İşi yapmak isteyen memur halledebilir. Açıköğretimlerde zaten sorun yok ? İbanı kontrol edelim. Üniversitelere de tek tek başvurabilirsin. Çok bişi çıkmasa da. Ayrıcana bilirsen şüferlik ler de var.  ilgilisine. selamlar...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
neoleear, 13 dakika önce yazdı:

ÖSYM için memur gerekeni yapıyor zaten. Tabi okuldan okula değişebilir. İşi yapmak isteyen memur halledebilir. Açıköğretimlerde zaten sorun yok ? İbanı kontrol edelim. Üniversitelere de tek tek başvurabilirsin. Çok bişi çıkmasa da. Ayrıcana bilirsen şüferlik ler de var.  ilgilisine. selamlar...

Memur ösym yapamaz hocam yaptıysa hangi maharetle yapıyor aciklise açıköğretim değil OSYMsinav işlemleri.memur yaptı mi yapacam mi dedi... yanlış yonlendirmeyelim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
neoleear, 11 saat önce yazdı:

@Aydın44 değerli arkadaşım. ben müftü değilim. din konusunda da bir ihtisas yapmadım. ancak durumumuz sizinkine benzer. bendeniz de faiz delisi değilim. ancak 30 küsür ay toplu ödeme aldım. takdir edersiniz ki ben bu ay alacağım aylığımı 30 küsür ay sonra aldığımda param değer kaybetmiyor mu ? en ufak maddi konuda size sehven bir ödeme yapıldığında mesela 8 ay sonra farkedildi. Zannediyor musunuz size yapılan ödeme kadar mı geri isteyecekler ? Cevap tabiki hayır. E o zaman beni zor durumda bırakan, varsa maddi kayıplarımı da tabiki karşılayacak. Aslında bana göre hesap da basit. Ben işimde gücümdeysem. Bana takdir edilen aylık ödeme de belli ise. Şu yada bu nedenle ödenmeyen aylıklarım *güncel aylığım= bana ödenmesi gereken miktar. Yani onlar bana faiz ödemesinler tamam. Ancak sebep olunan tüm maddi kayıplarım da karşılansın. Şu ana kadar yapılan sadece ödemedikleri aylıkları hesaplayıp sizin hesabınıza yollamak. Sizin mantığınıza göre işlem tamam. Ancak ortada hatırı sayılır bir de maddi kayıp var

Maddi kaybım çok fazla. Bana iki yıl öncesinin maaşını verdiler. Ama ben açıkça faiz olan şeylerden uzak durmaya çalışıyorum. Gerisi Allah'a kalmış.  

Geçmişe dönük ekderslerimi ise hakettigimi düşünüyorum. Çünkü çalışmamak elimde değildi ve mağdur edildim.

Güncelleme • • Aydın44

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...