İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Zeydi, 6 saat önce yazdı:

Herkese hayırlı akşamlar gec en hafta iade oldum ve ertesi gün ( çarşamba)  il nemden aradılar perşembe başladım ama daha yerim belli değil vali aynı ilçeye vermeyin demiş hayırlısı artık dedik bekliyoruz. Benim tecrübeli arkadaşlara bir kac sorum olacaktı. Eşim öğretmen ben Asgari geçim indirimi alabiliyor muyum? Ben ihraçken eşime yatan aile yardımını  ondan mı  kesecekler? Ve yasal faizi ek ders falan vermiyoruz dedi muhasebeci sadece maaş için mi dilekçe  yazacağım? Şimdiden sagolun 

Siz ihraçken yatan aile yardımı geri alınmayacakmış. Yanlız eş yardımını işe başlar başlamaz iptal ettirin. Bizim mutemette eşime yasal faiz için aynı şekilde söylemiş. Askeri geçim indirimi konusunu internetten araştırdım çalışan eşlerden sadece birine yatıyormuş.Oda çocuklar kimin üstüne ise ona yatıyor diye anladım. 

672 MEB. Adli idari yok. İnceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ahusenk, 17 saat önce yazdı:

Ankara Mebi aradim tekrar.Dosyam gelmiş imzadaymiş.Daha ile postalamamislar...

Süper, sevindim sizin adınıza 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yasse34, 28.01.2020 - 23:44 yazdı:

Hayir tabi ki. Yazabilecegimiz okullarin listesini veriyorlar iclerinden 1tanesini secmemizi istiyorlar. Normdan dolayı eski okuluma gidemedim mesela

Benim eski okulumda norm doluydu, orayı istedim, valilik onayladı. Benden sonra gelen arkadaş norm fazlası oldu 

672 kabul sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Biolog65, Bir saat önce yazdı:

Benim eski okulumda norm doluydu, orayı istedim, valilik onayladı. Benden sonra gelen arkadaş norm fazlası oldu 

Bizde sadece norm olan okullara tercih hakki verildi. Hos sizinki gibi olsam da yine ben giderdim sanirim ihrac olmadan once yeni atanmistim ve en az puan bnmle bi arkadaşındı ?

672 khk. Milli egitim bakanlığı kriter banka. sorusturma adli islem yok. Komisyon: iade cok şükür 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672 KHK lı eşler, 9 saat önce yazdı:

Siz ihraçken yatan aile yardımı geri alınmayacakmış. Yanlız eş yardımını işe başlar başlamaz iptal ettirin. Bizim mutemette eşime yasal faiz için aynı şekilde söylemiş. Askeri geçim indirimi konusunu internetten araştırdım çalışan eşlerden sadece birine yatıyormuş.Oda çocuklar kimin üstüne ise ona yatıyor diye anladım. 

Hocam bu eş yardımı alınmayacak bilgiisni Meb  mi verdi, yoksa tahmininiz mi acaba?

Dolce Vita

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selam arkadaşlar geçen pzt görmüştüm kararımı dün başlayış yaptım şükür. Eski çalıştığım hastaneye vermediler. Ama ikametgahı gözönünde bulundurdu  sağlık müdürlüğü yakın bir hastaneye verdiler.Geriye dönük maaşlar için eski hastanenize başvurun dediler. Genel anlamda personel şube maaş brimi yardımcı oldu.Bende ahusenk hocam gibi başlayış yapana kadar korkmadım desem yalan olur. Acaba vazgeçerlermi diye.Nasıl bir ruh halindeyiz. 

675 KHK SAĞLIK BAKANLIĞI KOMİSYON İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar toplu parası ödenip bordrosunda 15 günlük Ocak temmuz farklari yatıp yatmayan var mı aranızda. Kontrol ettiniz mi

672 MEB - Kasım 2017 takipsizlik - 21 ay istifa edilmis sendika üyeliği - Cihan Medya - 14 Kasım Kabul Kararı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, 17 saat önce yazdı:

Sizin kurum ödedim toplu maaşı

Çok şükür Kavga gürültü aldık ,  kademe derece ilerlemesinde 8 yıllık memura verilen 1 kademe ve 1 derece ilerlemem verilmedi bunun için dilekçe verdim hata yok diye cevap verdiler daha sonra  ombdusmana yazdım oradan cevap bekliyorum ..

677 KHK incelemeye devam ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elnidal, 8 saat önce yazdı:

Hocam bu eş yardımı alınmayacak bilgiisni Meb  mi verdi, yoksa tahmininiz mi acaba?

Şuan kimden öğrendiğimi hatırlamıyorum. Sgk, meb gibi bu işlerle ilgili resmi kurumdan öğrendim. Kesinlikle kendi görüşüm değil. Aile yardımı iptali için ararken öğrenmiştim. 

672 MEB. Adli idari yok. İnceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Toplu maaş nasıl hesaplanıyor bilen arkadaşlar ayrıntılı bi şekilde anlatabilir mi.derece kademe,aile yardımı,maaş farkları v.b konular.alan arkadaşlar maaşı nere hesaplıyor,dilekçemi vermemiz lazim,Sigortalı çalışılan kısım kesiliyormu?

Güncelleme • • Saffet

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...