İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Garson Sd Kart Fişleme Forumu

Önerilen Yorum

Mehmet Bahadır Güler, 33 dakika önce yazdı:

eş devam hayır yazması sizin için iyi bir şey, sizin örgüt üyesi olmadığınızın göstergesi, eğer yine bir çelişki yoksa hakkınızdaki kodun olumlu olması lazım. 

eğer başka bir kurumda olsaydınız kesin iade olmuştunuz fakat maalesef EGM sıkıntı, inşallah iade olup hakkınızı bir an önce alırsınız

inşallah. 

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Bahadır Güler, 5 saat önce yazdı:

eş devam hayır yazması sizin için iyi bir şey, sizin örgüt üyesi olmadığınızın göstergesi, eğer yine bir çelişki yoksa hakkınızdaki kodun olumlu olması lazım. 

eğer başka bir kurumda olsaydınız kesin iade olmuştunuz fakat maalesef EGM sıkıntı, inşallah iade olup hakkınızı bir an önce alırsınız

Bizim de umudumuz bu araştırma merkezleri oldu ama oradan da ses çıkmadı. 

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

18.04.2017 tarihinden önce hakkında KHK ile işlem yapılanlar aşağıdaki metni kendinize göre uyarlayabilirsiniz.

Hakkımdaki kamu görevinden çıkarılma işlemi ... sayılı KHK ile ....... tarihinde gerçekleştirilmiştir. Söz konusu "garson" kod adlı gizli tanıksa;

İstanbul 29 uncu ağır ceza mahkemesi 06.10.2017 tarihli 2017/292 esas numaralı duruşmada "Ben Ankara CBS’na 18/04/2017 tarihinde müracaat ederek emniyetin mahrem yapılanmasına ilişkin olarak elimde bulunan bilgi ve belgelerin bulunduğu iki adet micro SD kartı ile Samsung A5 marka telefonumdaki bilgileri verdim." 

Ankara 25 inci ağır ceza mahkemesi 16.08.2018 tarihli  2017/250 esas numaralı duruşmada “2016-2017 Nisan ayında Nisan 18’de Ankara Cumhuriyet Savcılığına iki flaş bellek birde cep telefonumu teslim etmiştim.” yine aynı davanın 21.09.2018 tarihli duruşmasında

Üye Mehmet YAYLA : “ … Siz polise ifade de bulundunuz demi kendiniz bize şeyi anlatır mısınız öncelikle kendiniz mi bu sd’yi götürüp herhangi bir soruşturma yapılmadan teslim ettiniz o süreci bir anlatır mısınız bize”

Gizli Tanık Garson : “Sayın başkanım 18 Nisan 2017 yılında ben bu sd kartları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına götürdüm, teslim ettim. Dolayısıyla orda kayda girmiş oldu, başlamış oldu. Orda kısa bir ifade verdim arkasından da 25 Nisan 2017’de teferruatlı bir ifade verdim savcımıza”

şeklinde olup sadece "garson" kod adlı gizli tanığın kendi ifadelerinden söz konusu dijital materyallerin teslim tarihiyle hakkımda işlem yapılan 670 numaralı KHK yayınlanma tarihi arasında ... ay vardır. Kaldı ki teslim süreci sonrasında söz konusu dijitaller incelenmiş ve sonrasında savcılık tarafından soruşturma konusu yapılmıştır. Yani OHAL Komisyonu tarafından, hakkımda işlem yapılan 670 sayılı KHK ya en iyi ihtimalle .... ay sonrasında ortaya çıkmış ve pek çok ceza mahkemesi tarafından, yargıtay savcılığı tarafından delil olarak kabul edilmeyen, "garson" kod adlı gizli tanığın ek ... dada sunduğum kendi ifadesinde de doğruluğundan emin olmadığını dile getirdiği dijital materyallerle gerekçe ve dayanak icad edilmeye çalışılmaktadır. Bu hususu yüce mahkemenin dikkatine arz etmek isterim.

"garson" kod adlı gizli tanığın sunduğu karttaki bilgilerle ilgili olarak kişiler lehinde verilen kararlar (toplu olarak)

Yargıtay Cumhuriyet başsavcılığının 29.03.2018 tarihli, bölüm: 16. bölüm, tebliğname no: 2018/7039 nolu,

Sakarya 4. ağır ceza mahkemesi, esas 2017/84, karar 2018/35 sayılı 02.03.2018 tarihli kararı,

Diyarbakır 11. ağır ceza mahkemesi, esas 2019/346, karar 2019/296 sayılı 25.03.2019 tarihli kararı,

Kayseri 4 üncü ağır ceza mahkemesi, esas 2018/104, karar 2018/394 sayılı 17.07.2018 tarihli kararı,

Tunceli 1. Ağır Ceza Mahkemesi, esas 2018/241, karar 2019/15 sayılı 25.01.2019 tarihli kararı,

Şanlıurfa 6. Ağır Ceza Mahkemesi esas 2018/412, karar 2018/701 sayılı kararı,

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Genelde EGM personeli kararlarında gördüğüm üst amir kararlarıyla ilgili metin

"OHAL komisyonu tarafından yaptığım başvuruya red gerekçesi olarak sunulan "başvurucu hakkında üst amir kanaati olarak, ..... tarihinde yapılan değerlendirmede fetö pdy örgütüyle kuvvetli irtibat ve iltisakı bulunduğu yönünde görüşün belirtildiği" gerekçesi ile ilgili olarak.

Söz konusu değerlendirme metnini görmedim ancak gerekçede geçen "irtibat" ve "iltisak" ithamlarının Ankara 22. İdare Mahkemesine ait ESAS NO : 2018/2349 KARAR NO : 2019/938 ve Ankara Bölge İdare Mahkemesi 13 üncü İdari Dava Dairesi ne ait Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı/Ankara aleyhine açılan ve 24.04.2019 tarihli Karar No.: 2019/246 numaralı kararlarındaki tanımları;

irtibat; yani bir çıkar ilişkisi nedeniyle gönüllü veya gönülsüz kendi davranışlarını bireysel iletişim yoluyla ya da yazılı ve görsel basın, sosyal medya paylaşımları üzerinden gelen mesajları dikkate alarak belirleme hali 

iltisak; yani yapışıkmış gibi birlikte hareket etme, gönüllü şekilde tabi olma, aynı yöne bakma, olayları aynı bakış açısıyla değerlendirme, eylemlerini bir grubun, örgütün ya da yapının işaretleri, talimatları, yönlendirmelerine göre gerçekleştirme ve 
bunu yaparken dünyevi ya da uhrevi faydalar umma hali şeklindedir.

Tanımlar ister bir bütün isterse bölünerek ele alınsın bahsedilen ifadelerin tamamının delil gerektiren, devamlılık arz etmesi gereken yani tekrarlanan eylem, konuşma, paylaşım, davranış vb olması gerektiği açıktır. Bu bağlamda  hakkımda 05.08.2016 tarihinde yapıldığı ifade edilen değerlendirmede elle tutulur yada irtibat ve iltisak tanımını kapsayacak materyaller nelerdir? Hakkımda bu değerlendirmeyi yapan amirler kimlerdir? Ne kadar süre kendileri ile çalışmışım? Hakkımda böyle bir değerlendirme yaptıklarına göre öncesinde hakkımda yaptıkları işlem var mıdır? Yoksa neden yapılmamıştır? Neden göz yumulmuştur? Hakkımda verdikleri sicil kaçtır? Verdikleri sicille yaptıkları değerlendirme arasında çelişki var mıdır? sorularının sorulması gerekmektedir."

metni kendi yorumunuzla aynı kişinin yazdığı düşüncesi içinde dilekçenize uyarlayabilirsiniz. Aynen kopyala yapıştır yapmayınız.

"

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima çok teşekkürler paylaşımlarınız için. Benim gibi eşi için takip eden ve  bu işlerden anlamayan çok insan faydalandı ve faydalanmaya devam ediyor bu forumlardan, sizlerin bilgilerinden. 

692 EGM, ret. Eş için takip 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı günler geçen perşembe ankara Cumhuriyet savcısı Seyfullah arslan tarafından ifadem alındı garson fislemsinden ötürü hakkımda B5 kod verilmiş bunla alakali nasıl bir savunma yapabilirim örnek kararlar varmı elinizde yardimci olabilir misiniz komiser yardımcısı idim akademi mezunu bylok yok banka yok para yardımı vs yok sadece bu garson kod var 

692 EGM garson kod OHAL Komisyonu bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Yolcuu06 Forumda arama bölümüne garson yazarak birçok emsal karar yada kyok kararlarına ulaşabilir. Şuraya gözatın.

https://forum.khkhaber.com/tags/garson/

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 13.07.2019 - 16:03 yazdı:

18.04.2017 tarihinden önce hakkında KHK ile işlem yapılanlar aşağıdaki metni kendinize göre uyarlayabilirsiniz.

Hakkımdaki kamu görevinden çıkarılma işlemi ... sayılı KHK ile ....... tarihinde gerçekleştirilmiştir. Söz konusu "garson" kod adlı gizli tanıksa;

İstanbul 29 uncu ağır ceza mahkemesi 06.10.2017 tarihli 2017/292 esas numaralı duruşmada "Ben Ankara CBS’na 18/04/2017 tarihinde müracaat ederek emniyetin mahrem yapılanmasına ilişkin olarak elimde bulunan bilgi ve belgelerin bulunduğu iki adet micro SD kartı ile Samsung A5 marka telefonumdaki bilgileri verdim." 

Ankara 25 inci ağır ceza mahkemesi 16.08.2018 tarihli  2017/250 esas numaralı duruşmada “2016-2017 Nisan ayında Nisan 18’de Ankara Cumhuriyet Savcılığına iki flaş bellek birde cep telefonumu teslim etmiştim.” yine aynı davanın 21.09.2018 tarihli duruşmasında

Üye Mehmet YAYLA : “ … Siz polise ifade de bulundunuz demi kendiniz bize şeyi anlatır mısınız öncelikle kendiniz mi bu sd’yi götürüp herhangi bir soruşturma yapılmadan teslim ettiniz o süreci bir anlatır mısınız bize”

Gizli Tanık Garson : “Sayın başkanım 18 Nisan 2017 yılında ben bu sd kartları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına götürdüm, teslim ettim. Dolayısıyla orda kayda girmiş oldu, başlamış oldu. Orda kısa bir ifade verdim arkasından da 25 Nisan 2017’de teferruatlı bir ifade verdim savcımıza”

şeklinde olup sadece "garson" kod adlı gizli tanığın kendi ifadelerinden söz konusu dijital materyallerin teslim tarihiyle hakkımda işlem yapılan 670 numaralı KHK yayınlanma tarihi arasında ... ay vardır. Kaldı ki teslim süreci sonrasında söz konusu dijitaller incelenmiş ve sonrasında savcılık tarafından soruşturma konusu yapılmıştır. Yani OHAL Komisyonu tarafından, hakkımda işlem yapılan 670 sayılı KHK ya en iyi ihtimalle .... ay sonrasında ortaya çıkmış ve pek çok ceza mahkemesi tarafından, yargıtay savcılığı tarafından delil olarak kabul edilmeyen, "garson" kod adlı gizli tanığın ek ... dada sunduğum kendi ifadesinde de doğruluğundan emin olmadığını dile getirdiği dijital materyallerle gerekçe ve dayanak icad edilmeye çalışılmaktadır. Bu hususu yüce mahkemenin dikkatine arz etmek isterim.

"garson" kod adlı gizli tanığın sunduğu karttaki bilgilerle ilgili olarak kişiler lehinde verilen kararlar (toplu olarak)

Yargıtay Cumhuriyet başsavcılığının 29.03.2018 tarihli, bölüm: 16. bölüm, tebliğname no: 2018/7039 nolu,

Sakarya 4. ağır ceza mahkemesi, esas 2017/84, karar 2018/35 sayılı 02.03.2018 tarihli kararı,

Diyarbakır 11. ağır ceza mahkemesi, esas 2019/346, karar 2019/296 sayılı 25.03.2019 tarihli kararı,

Kayseri 4 üncü ağır ceza mahkemesi, esas 2018/104, karar 2018/394 sayılı 17.07.2018 tarihli kararı,

Tunceli 1. Ağır Ceza Mahkemesi, esas 2018/241, karar 2019/15 sayılı 25.01.2019 tarihli kararı,

Şanlıurfa 6. Ağır Ceza Mahkemesi esas 2018/412, karar 2018/701 sayılı kararı,

Bu durum benim durumum. 677 ihraç edildim ve 5 ay sonra garson ortaya çıkmış, 2 yol sonra gözaltına alındım ve saya olarak kodlandığımı öğrendim. Eşimde 677 polis onun kodlama evrakında benim ile ilgili devam etmediğim beyan ediliyor!

2 gün sonra 4. Duruşmam var ne olur bilemiyorum?

677 red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar 701 khk liyim sd kart kod savciliktan igrendum bugun scc, sca,ea dedi uc kod soyledi.bide baska kiriter yok en son hts kaydi istedik onu bekliyoruz on gore takipsizlik yada iddaname hazirlanacak  dedi ama 2 aydir gelmedi diyor bu hts kaydi nezaman gelir.komisyondan karar cikmadi daha muhtemelen ret gelecek.sd karttan dolayi.idare mahkemelerinden dinme sansimiz varmi.bilenler yardimci olursa sevinirim

701 khk _scc fisleme-karar bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eşim 672 li kurum EGM. 2 ay önce takipsizlik aldı. Garson kodlamasında SC SCD diye kodlanmış. Başka hiçbir kriter yok. Komisyon halen karar vermedi. İade edilme olasılığı nedir sizce?

672-EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...