İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Aysel Dinç, 8 dakika önce yazdı:

hangi parti 

Chp

672 KHK, istifa edilmiş sendika(esiyle birlikte)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Uzun bekleyiş, 27 dakika önce yazdı:

Adıyaman chp milletvekili tutdere

Slm. Sayın hocam inş umutlarımız boşa çıkmaz. Sözünü ettiğiniz komisyonun mahiyetini bilmiyorum ama mevcut iktidarın iradesi dışındaysa sonuç çıkacağını düşünmüyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
inspector, 4 dakika önce yazdı:

Slm. Sayın hocam inş umutlarımız boşa çıkmaz. Sözünü ettiğiniz komisyonun mahiyetini bilmiyorum ama mevcut iktidarın iradesi dışındaysa sonuç çıkacağını düşünmüyorum. 

Hocam açıkçası artik hiçbir duyuma inanmıyorum diyordum ben de.ama birebir cevap alinca umutlandim .insallah bizi uyutmuyorlardir bu ninnilerle.

672 KHK, istifa edilmiş sendika(esiyle birlikte)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Artık bu kadar çok dillendirilen bir çalışma olsa gerek. Fakat neden komisyon hala ret veriyor diye soran arkadaşlar var. Unutmayın ki onlar vazifelendirildi. Ellerinden bişey gelmez. Onların misyonu bu. Düzenleme yapılıncaya kadar ret ve kabul kararı vermeye devam edeceklerdir. Bu soruyu sorarak kendinizi üzmeyin. Çalışma yapılacaksa herkesi kapsar, kapsamak zorunda olur diye düşünüyorum. 

- Komisyonda ne dümenler dönüyor az çok herkes tahmin edebilir. Bence sorun olan şey; bu kadar zaman geçtiği halde aşikar gerçeklerin hiç konuşulmaması ve ortaya çıkmaması. Bunun sebebi muhtemelen korkudur, yinede bir şeyler duyulmalıydı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
OmerAvcu, 40 dakika önce yazdı:

Kendisiyle dm’den konuştum menfaat karşılığı işlemler yapıldığını bunun da orada çalışanların tanıdıkları vesilesiyle olduğunu söyledi. Bence açıklayacağı hiçbir şey bundan önemli değil.

“Zaten Tweetler de açıklayacağım onları, ama şu ana kadar ret oranının fazla olması büyük bir çoğunluğunun kriterli olması. Zaten komisyonun yavaşlaması da kriterli dosyaların bitmesinden kaynaklı, kabul oranı yükselecektir.” Dedi. Kim olduğunu, iddia ettiği kişi olduğunu bilmiyorum ama işleyişi iyi biliyor.

OmerAvcu, 2 dakika önce yazdı:

“Zaten Tweetler de açıklayacağım onları, ama şu ana kadar ret oranının fazla olması büyük bir çoğunluğunun kriterli olması. Zaten komisyonun yavaşlaması da kriterli dosyaların bitmesinden kaynaklı, kabul oranı yükselecektir.” Dedi. Kim olduğunu, iddia ettiği kişi olduğunu bilmiyorum ama işleyişi iyi biliyor.

Benim sorduğum beraat takipsizliğin üyelerce nasıl değerlendirildiği, fişlemelerin etkisini sordum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
OmerAvcu, 9 dakika önce yazdı:

Benim sorduğum beraat takipsizliğin üyelerce nasıl değerlendirildiği, fişlemelerin etkisini sordum.

Ömer bey, komisyonun değerlendirme kriterleri neler miş?

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herhalde yakında komisyonu kapatacaklar. Eleman her kimse komisyonu deşifre edecek gibi :)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hüdayi, 6 dakika önce yazdı:

Her bilgi kırıntısı önemli, eğer gerçek bilgilere ulaşılabilirse gelecek hukuki adımlar için yararlı olacaktır...

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hüdayi, 6 dakika önce yazdı:

Şu an onları tiwitliyor, ilgili profilde. Özetle kriteri olanlar hakkında kararlar verilmeye çalışılmış bu sebeple normalden yavaş seyretmiş bundan sonra daha da hızlanacağını kalan dosyalar beraat takipsizlik olduğu için iade oranının artacağını iddia ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bu doğru sanırım.  Sendikadan kimi red aldı kim kabul aldı.

"Ve bir başvurucuya belli kriterlerden red verilirken, bir başka başvurucuya aynı kriterlerden birkaç ay sonra red verilmediği olabiliyor. Çünkü üyeler bu işleyişi değiştirebiliyor. Örneğin sendika kriterleri bazen altı aydan fazlası yazılsın deniliyor bazende on iki aydan fazlası"

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...