İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Zeus hesabi sadece takipcilerine acikmis neden takip etneden girilmiyor

Siyasilere bir sey olmaz onlar kandirildi 2013 oncesi sohbet iddasiyla yargilananlar suclu kendilerinin boy boy fotograflari var bize 2013 sonrasini soyleyin diyorlar 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bizdede 2013 sonrasi iddia yok bu na nedemeli savcilar bize islem yapyiyor siyasilerin soylemlerine neden islem yapmiyo 

Beraat karari aldigin ve avukatla temsil edildiginden vekalet ucretini devlet oduyor

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sevgi, 7 dakika önce yazdı:

Bizdede 2013 sonrasi iddia yok bu na nedemeli savcilar bize islem yapyiyor siyasilerin soylemlerine neden islem yapmiyo 

Onlar sendikalı.Biz Harranlıyah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHK ile alakası yok ama sizlerin bilgisine müracaat etmek istedim. Merkez Bankası başkanı enflasyonu düşüşü ile ilgili bir takım şeyler açıklamış. Anlayamadığım ise, biz bunlarla başka bir ülkedemi yaşıyoruz. Hani göz göre göre yalan söylemek derler ya, bu onunda ötesinde. Tamam ihraç sonrası yaşadığım psikolojik hal ile algılama yetim azalmış olabilir, ama bu kadar da azalmamıştır herhalde ya. Yoksa kendimce bir dünya uydurdum orada yaşıyorum da, kendimce uydurduğum dünyadaki enflasyon yüksekliğini, bunların açıkladığı dünyadaki enflasyonlamı karıştırıyorum?

https://www.memurlar.net/haber/860146/merkez-bankasi-baskani-ndan-enflasyon-aciklamasi.html

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, cari işlemler dengesindeki iyileşme eğiliminin sürmesinin beklendiğini belirtti.

Uysal, 1211 sayılı TCMB Kanunu 42'nci maddesi kapsamında, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nu bilgilendirmek amacıyla bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumunda, son dönemde açıklanan verilerin iktisadi faaliyetteki ılımlı toparlanma eğiliminin devam ettiğini gösterdiğini belirten Uysal, büyüme kompozisyonunun dış dengeyi olumlu etkilediğini kaydetti.

Uysal, cari işlemler dengesindeki iyileşme eğiliminin sürmesinin beklendiğini vurgulayarak, net ihracatın dönemlik büyümeye katkı sağladığını bildirdi.

- "Para politikasındaki temkinli duruşun sürdürülmesi gerekiyor"

Murat Uysal, TL'deki istikrarlı seyrin yanı sıra enflasyon beklentilerindeki iyileşme ve ılımlı iç talep koşullarının çekirdek enflasyon göstergelerindeki düşüşte belirleyici olduğunu aktardı.

Para politikasına ilişkin olarak ise eylül ayı PPK toplantısında enflasyon görünümünü etkileyen tüm unsurların dikkate alınarak politika faizinin 325 baz puan indirilmesine karar verildiğini anımsatan Uysal, enflasyondaki düşüşün hedeflenen patika ile uyumlu şekilde gerçekleşmesi için para politikasındaki temkinli duruşun sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

Uysal, Merkez Bankası'nın fiyat istikrarı ve finansal istikrar amaçları doğrultusunda elindeki bütün araçları kullanmaya devam edeceğini bildirdi."

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Enfilasyon dusuyor zam gelince 15 veriyorlar

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
phantom18, 24 dakika önce yazdı:

Alın size bir "fetö ile mücadele" haberi ???

ahahsshshjss

Armudun çöpü üzümün sapı demeyin adam bulun bağa diyen tayfa şu an keyif sürüyor dışarıda.Saflar içeride.Gücü görünce gelenler , konjektüre uyup mevzi değiştirenler uzman.Biz de kurunun yanında yaşlar...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyonun kapanmasi mayis haziran ondan sonra hukuk mucadelesi baslar chp paket yapmis ama hukumet onlara koz vermez

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, 6 dakika önce yazdı:

Komisyonun kapanmasi mayis haziran ondan sonra hukuk mucadelesi baslar chp paket yapmis ama hukumet onlara koz vermez

Kendisi yapsın o zaman nasıl ya hala anlamıyorum takipsizlik aldığımda nasıl sevinmiştim işe dönmüş gibi. Devlet savcısına güvenmiyor mu? Şimdi eski milletvekili alt çalışma komisyonundan haberdar biriyle görüştüm. 1. Yargı paketinde bir şey yok dedi. 2. Yargı paketini bekliyoruz dedi. Peki MHP bin düşüncesi ne dedim. O da beraat ve takipsizlik alanlarin dönmesinden yana bir tutum icerindeyiz dedi. Bakalım biz de istiyoruz az sabredin dedi.

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Haziran'a kalmaz bizim işler. 

679 ÇSGB İnceleme Devam Ediyor. Etsin Anasını Satayım... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ErdemMedre, 48 dakika önce yazdı:

Sanık kendisini seçilmiş müdafii ile temsil ettirdiğinden hüküm tarihinde yürürlükte bulunan AAÜT 14/4 maddesi gereğince, 5.450,00 TL maktu vekalet ücretinin Hazine'den alınarak sanığa verilmesine,

Merhaba arkadaşlar beraat kararım geldi. Böyle bir madde var buna göre ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilecek biri var mı? 

kararınız kesinleşince avukatınız o bedeli savcılık kanalı ile hazineden tahsil edecektir.

o bedel müdafii ile temsil edildiğinizden  avukatlık kanunu gereğince avukatınıza aittir.

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...