İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Yapilacak olan bu calisma televizyonlarda yok

Bu konuda tartima programi yapılmalıdır

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Radamel, 2 saat önce yazdı:

Ya zaten iade olayım yan gelip yatıcam.benden iş güç beklemesinler diyorum.Boş beleş bir kuruma atasınlar.Maaşım aynı olur.Ben okeyim.Sal gelsin ? 

Aynen. Beni kütüphaneye versinler lütfen

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
alpha, 9 dakika önce yazdı:

Hukuka göre düşündük mü bambaşka oluyor durum, algıya göre düşündük mü berbat. O yüzden evrensel hukuk. Yargıtayın terör örgütü kararı aldığı tarih mesela. Neyse daha çok yolumuz var. 

Alpha demişti dersiniz 

evrensel hukuk ilkeleri uygulansa ulkede herhangi bir konuda herhangi bir magdur olmaz

evrensel hukuk ilkelerini birak uygulamayi

say desek sayamayacak hukukcular savcilar hakimler hatta avukatlar var

eee siyasilerin hukuku. ideolojilerin hukuku akraba tanidik hukuku olunca malum halimiz

672 KHK meb sendika beraat 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yök akademisyenler ne olacak acep? Biz de kendi çapımızda kritiğiz. Bir de 2016 dan beri adli bir şey yaşamadım. Benim gibi olanlar ne olacak acep? 

672 akademisyen. banka. BES. RET ALDIM. adli idari henüz yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

yazıyı okudum. Yargı kararıyla göreve iade edilenlerin (bence burada ohal komisyonu iadelerinden bahsediyor) göreve baslatilmadigindan yakinilmis. Bu durum da emniyette rastladigimiz durum gibi. Yani bana iade olmasına rağmen kurumlardaki diretmeden bahsedilmis gibi geldi.

672 MEB - Kasım 2017 takipsizlik - 21 ay istifa edilmis sendika üyeliği - Cihan Medya - 14 Kasım Kabul Kararı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ve maskeler düşer

Nooldu? 
Hani ifade özgürlüğü, hani anayasal haklar?
İkiyüzlüsünüz

Ankara Defterdarlığı’nda çalışırken KHK ile işten atılan Cemal Yıldırım, AKP Ankara İl Başkanlığı binası önüne gitti. Polis, bina önünde eylem yapmak isteyen Yıldırım’ı gözaltına aldı.

(Not:Bu arkadaş hergün basın açıklaması yapıyor, her gün tutuklanıyor,ertesi gün yine eylem de ????)

Ayrıca bırakırlarsa KHK TV Ankara Muhabirimizle saat 16:00 da randevusu var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür KARAGEDİK, Bir saat önce yazdı:

Tüm KHK ların iptal olup olmaması konusu:

Tüm KHK lıların MASUM OLMADIĞINI,  içimizde darbede görev alanlar, örgüt hiyerarşisi içinde olan, makam/mevki ve yetkilerini kötüye kullananlar olduğunu , pişman olan ve olmayan lar olduğunu biliyoruz.  Bu nedenle bu tüm KHK ların iptal edilmesi hususu, benim de içime sinmiyor.

Ama sanırım bu, hukukun gereği

Çünkü hepimiz başta 657 olmak üzere personel kanunlarına uyulmadan, savunma hakkı verilmeden, adil yargılama olmadan ihraç edildik ve adlarımız Resmi Gazete de yayınlandı ve bu artik değişmeyecek. Bu durum sadece KHK kıyı değil eşini, çocuğunu , yegenlerini, yakın akrabalarını da olumsuz etkileyen bir durum. O isim hep resmi gazetede olacak artık, değişmeyecek.

Dolayısıyla en azından suçun şahsiligi ilkesi gereği bu 2.-3. kişiler için KHK lar iptal edilmeli. Ancak yargilananlar, ceza alan kişiler için açılan davaların, yapılan işlemlerin yeniden adil bir şekilde hukuk çerçevesinde yapılması süresinde kişiyi açığa  al, yeniden yargılanması süresince ise döndürme, ceza evindeyse yine cezaevine koy, denetimli serbestligi varsa yine uygula.

Yani düşünün dağda asker öldüren PKK linin suçunun bir cezası var. Diyelim ki bu 20 yıl. Adam 21. Yılın ilk günü serbest, pasaportunu alıp yurtdışına gidebiliyor, işe girip çalışabiliyor, normal vatandas oluyor. AMA KHK LININ CEZASI, KISITLAMALARI KAÇ YIL SÜRECEK belli değil.

Bu gibi sebeplerle, tam içime sinmese de , hukukun gereği, tüm KHK lar iptal edilmeli.

Ama bu bizde hemen olmayacak Umarım düşüncelerimi doğru aktarabildim.

Hocam gayet rahat anlaşılıyor. Bırakalım uluslararası hukuku; normal, uygulanagelen, mer'i mevzuatımızı uygulasak yeterli.

Klarnet, 1 saat önce yazdı:

Benim ki İroniydi Üstad rahat ol ufukta güzel şeyler görünüyor.Sonu güzel olacak inşallah:/

Olacak... İlla ki olacak. Ama bu arada diğer meslektaşlar gibi reddi yemezsek. Kritersiz o kadar red gördüm ki.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karabulut, 2 saat önce yazdı:

Sağlık  ve  meb  de  kritik görev yok  onlar aynı görevlerine  dönecek. ...

infaz koruma memuru olanlar kritik görevde olanlardan mi sayılıyor acaba? Ben mesleğimi seviyorum. Düşünceniz nedir Syn Karabulut?

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karabulut, 3 saat önce yazdı:

Allaha Şükür neden utanacaksiniz veya utanalim bizim alnımız açık başımız dik bizler hiç bir suç islemedik. Biz sucsuzuz yer gök bütün alem duysun bizim hiç bir sucumuz yok.....Ama  kurumdan dolayı bazı kurumlar özellikle de TSK'dan ihraclarda komisyon sıcak bakmıyor ama bunlar da ilerde düzelecek. 

Allah razi olsun, takipsizlik alamamis arkadaslara ayip etmek istemedim duyuma atlayip o yuzden utanarak sordum. Yoksa tabiki ben de sizin gibi dusunuyorum.

cevabiniz icin tesekkurler yani bu takipsizlik alanlarin iadesinde tsk ayrilir mi diyorsunuz.

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Resmi bir aciklama yapilsa herkes biraz rahatlayacak 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...