İçeriği gör

Önerilen Yorum

Yengeç, 2 dakika önce yazdı:

Kararınız yazışmalar bittikten sonra verilecek sanırım. Hayırlısı olsun

Amin Bütün belgeler ellerinde var karşılıklı yazışmalar da bitti bu ara karar rutin biseymi bilginiz varmı  bu bizim lehimizemi aleyhimize mi anlamadik Rabbim yar ve yardımcımız olsun

İnceleme devam 677 hava kuvvetleri

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK677, 10 dakika önce yazdı:

Amin Bütün belgeler ellerinde var karşılıklı yazışmalar da bitti bu ara karar rutin biseymi bilginiz varmı  bu bizim lehimizemi aleyhimize mi anlamadik Rabbim yar ve yardımcımız olsun

Benim de ara karar alinmiş beklemedeyim.. sizin uyaba bugün yüklenmiş ama karar hangi gün alinmiş? 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 2 dakika önce yazdı:

Benim de ara karar alinmiş beklemedeyim.. sizin uyaba bugün yüklenmiş ama karar hangi gün alinmiş? 

25 Kasım cvp için 30 gün sure verilmiş karar yine 3 ,4 ay bulur ozaman

İnceleme devam 677 hava kuvvetleri

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK677, 19 dakika önce yazdı:

25 Kasım cvp için 30 gün sure verilmiş karar yine 3 ,4 ay bulur ozaman

Benim ara karar 14 haziranda alinmisti

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 8 saat önce yazdı:

Sayın Çalı,

Dilekçenizi okudum, ne kadar süreniz var bilmiyorum ancak muhtemelen bu ay içinde vermeniz gerek şeklinde düşünüyorum.

İlk dikkatimi çeken dilekçenizde baskın olan kızgın ve duygusal yaklaşım.

Banka konusunda ceza mahkemesi tarafından verilen kararda geçen “Sanığın banka hesap dökümüne göre süregelen, mutad hareketlerinin dışında talimat doğrultusunda işlem yaptığına dair tespite rastlanmadığı anlaşılmıştır.” şeklindeki ibare ve mahkemenin resen araştırma yetkisi, kapsamında yapacağı yazışmalarla ispatlanması son derece basit olan farklı yardımlaşma kurumlarına yapılan ödeme/yardım/sms şeklindeki uygulamalarınızında rutinliği açıkken daha rahat olmanızı beklerdim.

Ayrıca forumda da paylaşılan idare, istinaf, danıştay kararlardan alıntılar yapmanızı tavsiye ederim. Ceza mahkemesinin banka hareketleriniz konusunda ki hükmü gibi önemli kısımları koyu olarak vurgulayınız.

Dilekçenizde hiçbir atıf yokken "HUKUKİ SEBEPLER : Anayasa, AİHS, DMK, 4483 sayılı Kanun, İYUK, TCKCMK, taraf olduğumuz uluslararası mevzuat ve sair mevzuat." şeklinde bir ifade "ben uğraşamdım siz lehime olanları alın, çıkarın, izah edin, hükmedin" gibi anlaşılabilir.

Belirttiğiniz hususlar doğrultusunda dilekçenizi tekrar sakin ve kendisini savunan değil mevcut elindeki destekleyici karar ve ispat edilebilir hususlar varken saldıran, hesap soran, sorgulayan, izahat ve açıklama isteyen bir yaklaşım yazabilirsiniz.

Sayın Aklima çok teşekkür ederim iyi ki varsınız.

686 nolu KHK banka komisyon

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler herkese  yarın milli savunma bakanlığı'na açtıgım davada duruşmam var.

Daha önce idari davada duruşmaya girenler bilgilendirebilir mi duruşmanın işleyişi nasıl oluyor. Bakan oluru ile dzkk dan eş durumundan ihraç edilmiştim

1.derece yakın açığa alınma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@TSK677 Duruşmadan sonra bu ara kararı vermesi ilginç, benim dosyada öncesinde vermişti. Kurumdan gelecek cevabı tahmin edebiliyorum, umarım bana yaptıkları yamuğu yapmazlar. Hayırlısı olsun. Hakimlerin bakışı önemli zaten konuya kurumdaki bir avuç iftiracının değil.

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi akşamlar.

İdari davada UYAP a ara karar yüklenmiş. Ara karar yazıyor. İçeriğin sonu şöyle:

"Olayda; davacının durumu ile dosyada mevcut bilgi ve belgelerin birlikte incelenmesinden, adli yardım isteminin kabulü için gerekli olan şartların gerçekleştiği kanaatine varılmıştır.

Açıklanan nedenlerle, davacının adli yardım talebinin kabulüyle, dava sonunda haksız çıkan taraftan tahsil edilmek üzere davacının ödemesi gereken yargılama giderlerinden muaf tutulmasına, yargılamanın devamına, dosyanın tekemmül ettirilmesine,26/11/2021 tarihinde oybirliğiyle karar verildi."

yazıyor.

TEKEMMÜL bu aşamada ne anlama geliyor. Adli yardımın kabulü için mi karar aşamasında, yoksa dosya karar sürecine mı giriyor. 

Bilen varsa, cevap yazarsa sevinirim. Teşekkürler. ?

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhabalar, eşimin yaklaşık bir buçuk yıldır bölge idare mahkemesi'nde OHAL kararına itiraz davası var göreve dönüş için kendisi emniyet personeli idi. Geçtiğimiz nisan ayında eşim vefat etti davaya dahil olmak için verdiğim dilekçe Eylül ayında işlem alın da 2 hafta sonra red kararı gelmiş. Karar tebliğ muhtara bırakılmış buradan da babam almış karari. Fakat bana söylemeyi unutmuş o dönemde oğlumun isim değiştirme davası da olduğu için onunla ilgili bir şey olduğunu düşünmüş geçen hafta karar bana verdiğinde 30 günlük itiraz suresinin geçtiğini gördüm konu ile ilgili ne yapabilirim. E devlette dosya hala acik görünüyor acil yardımcı olur musunuz.tesekkürler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@SM679lu Sıkıntı yok, adli yardım kabul, dosyaya devam. Dosyanın yürüyüp karar aşamasına gelinmesi ile tekemmül edecek.. Dosyayı takip edin sadece.

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...