İçeriği gör

Önerilen Yorum

@Engin Ergin 

Engin Ergin, 19.10.2021 - 16:27 yazdı:

Ankara 27. İdare mahkemesi Karar numarası 2021/525 karar RED 

Yaptıkları şey ohal komisyonunda ne yazıyor ise aynısını kopyala yapıştır yapmışlar. 

Albatros ve kurum görüşü. 

Beraat kararım kesinleştiği aynı gün mahkeme karar vermiş uyapda bugün eklemişler. Yapılan değerlendirme sonucu en az irtibat derecesinde bağımın olduğu sonucuna varılmış. 

Beraat kararını okumadıkları aynı gün karar vermelerinden o kadar belliki. 

üstad geçmiş olsun.  dosya numaranız neydi. karar tarihini de paylaşır mısınız

672 beklemye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

22. Ankara idareden red geldi biri bana yardımcı olabılırmı ıstınaf için şimdiden teşekkür ederım 

701 KHK ret garson ank 22.idar,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aynaz  04/07/2020 de başvurdum istinafa. 25/10/2021 de UYAP a red kararım yüklendi. ceza davasındaki beraat kararı bizi bağlamaz iltisak-iritbat var o halde tek sayfalık kararla red verdiler. danıştay da 15 ay sürse sırasıyla her aşama ömür  ve sabır tüketici. özgürlüğümüzü alamadılar ona şükrediyorum.

679 KHK-Ret-Banka-Ankara 21.İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gogoleyte, 5 saat önce yazdı:

@Engin Ergin 

üstad geçmiş olsun.  dosya numaranız neydi. karar tarihini de paylaşır mısınız

Dosya numarası 2020/065 karar tarihi 19.10. 2021 

Güncelleme • • Engin Ergin
Yanlış yazım

701 KHK - İnceleme devam ediyor - Soruşturma devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaslar merhaba...19 idareden red geldi......sav ve ust amir kanaati nden red....bölgeye idareye basvuragım. matbu varsa paylaşırmısınız

677

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aynaz, 19 saat önce yazdı:

@zayzay Oncelikle rabbim hepimizin yardımcısı olsun eşime de ret kararı geldi gerekçe de belli bir süre Haftasonu evlerinde kalmıştı onun dışında herhangi bişey yok zaten 2012 den sonra  hiç bir şekilde iletişim vs yok. Kararda işi gereği güvenlik açısından riskli olduğu için red verilmiş irtibat sayılmış yani . Şaka gibi gerçekten ama yapacak birşey yok . İstinafa başvuru yapılacak şuan pek ümidimiz olmasa da ... Bölge idare de dava ne kadar sürmüştü sizin ? Bu arada bizim beraat kararımız 15 Mart 2020 de elimizdeydi. 

Öncelikle geçmiş olsun.

Benzer durumda olduğumuz için kendi yaşadıklarım üzerinden cevap vereyim.

Ben görevdeyken hakkımda dava açıldı. Ceza yargılamasına konu olan olay, bir itirafçının hakkımda kullandığı ne olduğu belli net olmayan ''yuvarlak'' bir cümle. O cümle haricinde hakkımda üyelik, irtibat veya iltisak kapsamında değerlendirilen hiç bir husus yok. Açılan ceza davası nedeniyle görevden uzaklaştırıldım, açığa alındım, yargılandım, beraat ettim (223/2-e), beraatim kesinleşti, göreve geri döndüm ve sonra da Bakan Onayı ile ihraç oldum.

İhraç edilme sebeplerim; açılan ceza yargılaması nedeniyle İdare'nin hakkımda uyguladığı görevden uzaklaştırma, açığa alınma ve beraat ettiğim 223/2-e maddesi ''Yüklenen suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması'' olarak bana tebliğ edildi. İdare Mahkemesine açtığım davada tabii İdare sadece bana tebliğ ettiği gerekçelerle yetinmemiş, 20 yıldan fazla süren başarılı mesleki kariyerimdeki bir kaç FETÖCÜ tarafından verilen takdir ve sicilleri de öne sürerek, ''FETÖCÜ amirlerince desteklenmiştir'' sosunu da eklemeyi unutmamış. 

İdare'nin iddialarını araştırmak üzere İdare Mahkemesi de irtibat/iltisak kapsamında Emniyet'in çeşitli birimlerinden, Bank Asya, Digitürk, Dernek Vakıf gibi pek çok  kurumlar bilgi/belgeler talep etti. Tüm kurumlardan cevaplar geldi ve gelen bilgi/belgelerde irtibat/iltisak olarak değerlendirilen tek bir bilgiye bulunamadı. Buna rağmen İdare Mahkemesi, hiç bir somut gerekçe sunmadan, sadece kanunda belirtilen şartların oluşmadığını öne sürerek Yürütmenin Durdurulmasını Reddetti.

Yürütmenin Durdurulmasının Reddi için üst mahkeme olan Bölge İdare Mahkemesine (BİM) itiraz ettik. Dosyanın, İdare mahkemesinden BİM'e ulaşması yaklaşık 3 hafta sürdü. BİM'in YD davasına 7 gün içinde karar vermesi gerekiyor. Dosyam, BİM kayıtlarına girdikten 4 saat sonra BİM de hiç bir gerekçe göstermeden kararını verdi ve talebimizi reddetti.

Benim dosyam da artık görülmesi gereken acil dava olmaktan çıktı ve rutin davaya dönüştü. Şimdi mahkemenin duruşma günü vermesini bekliyoruz. 

Eğer sizin REDDEDİLEN talebiniz Yürütmenin Durdurulması için ise bu karar yaklaşık bir ay içinde verilir. (benim durumumdan yola çıkarak söylüyorum.) 

Ama eğer REDDEDİLEN talebiniz İPTAL davası için ise, İstinafta (BİM) dava sürecinin ne kadar süreceği, dosyanın içeriğine göre değişecektir. 

Ümidimizi kaybetmemeliyiz. Hukuk topaldır ama yavaş da olsa ilerler. Bu nedenle yorucu ve yıpratıcı da olsa hukuki mücadeleye sonuna kadar devam edilmeli.

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Bla Bla Bla çok geçmiş olsun açıklama yaptığınız için teşekkür ederim . Bizede aynı şekilde yd ret geldi asıl davamıza da bir hafta önce ret geldi . Dediğiniz gibi banka sendika vb.( Gözümde onlarda suç değil ) hiç birşey yok. Sadece haftasonu evde kalma var oda verilen tarihten çok önce bırakılmış zaten . Avukat tutmuştuk biz avukat çok şaşkın savunmamızi hakim okumamış gibi karar vermiş diyor . Bizimki duruşmalı değildi şuan istinaf için hazırlık yapılıyor inanır mısınız yine ümidim yok . Baştakiler olduğu sürece çok ret alırız gibime geliyor . Etkin pismanliktan yararlanmış demiş ama dosyamizda bir tane etkin pişmanlık yazısı var orda da eşim "kesinlikle yararlanmak istemiyorum" demiş . Kendi kafalarina göre kriter koyup yazıp çiziyorlar hukuk adına hiç bişey yok . Allah emeklerimizi boşa cikarmasin hepimizin yardımcısı olsun ... Sabır versin .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aynaz, 23 dakika önce yazdı:

@Bla Bla Bla çok geçmiş olsun açıklama yaptığınız için teşekkür ederim . Bizede aynı şekilde yd ret geldi asıl davamıza da bir hafta önce ret geldi . Dediğiniz gibi banka sendika vb.( Gözümde onlarda suç değil ) hiç birşey yok. Sadece haftasonu evde kalma var oda verilen tarihten çok önce bırakılmış zaten . Avukat tutmuştuk biz avukat çok şaşkın savunmamızi hakim okumamış gibi karar vermiş diyor . Bizimki duruşmalı değildi şuan istinaf için hazırlık yapılıyor inanır mısınız yine ümidim yok . Baştakiler olduğu sürece çok ret alırız gibime geliyor . Etkin pismanliktan yararlanmış demiş ama dosyamizda bir tane etkin pişmanlık yazısı var orda da eşim "kesinlikle yararlanmak istemiyorum" demiş . Kendi kafalarina göre kriter koyup yazıp çiziyorlar hukuk adına hiç bişey yok . Allah emeklerimizi boşa cikarmasin hepimizin yardımcısı olsun ... Sabır versin .

Kararların çoğu şablon. Başka kararlardan kopyala-yapıştır şeklinde hatta. Alt veya ilk derece mahkemelerine atanan hakim ve savcıların hemen hepsi yeni göreve başlayanlar. Aynı şey, Balyoz-Ergenekon davalarında da olmuştu, o günlerde de davaları yakından takip etmiştim, hakim-savcılar sanıkları hiç dinlemiyorlar, mantıklı argümanları hiçe sayıyorlardı, yani bugünlerden farklı değildi. Bu nedenle bu mahkemelerden hakkaniyetli, adaletli ve vicdanlı kararlar beklemek gerçekçi bir bakış açısı değil. Önemli olan hukuki süreci ve adımları aksatmadan yerine getirmek. Bu iş uzun sürebilir, bu konuda gerçekçi olmak lazım. Yoksa her karar sonrası sükutu hayale, inkisara, ümitsizliğe düşeriz.

Haklılığımız eninde-sonunda ortaya çıkacak. İlk derecede olmasa BİM'de, orada olmasa Danıştay'da, orada olmasa Anayasa'da, orada olmasa AİHM'de... Yani nihayetinde biz kazanacağız. Önemli olan bu süreçte kendimizi yıpratmamak, psikolojimizi sağlam tutmak. Gerisini de zamana bırakmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok maalesef. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 18.11.2021 - 08:09 yazdı:

Cuma akşamı atin.   Bu hafta olmazsa haftaya salı ya da cuma tekrar atin.bana 15 gün içinde belli olur demişti. 

Bugün baktınız mı belli olmuş mu sonuç 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 1 saat önce yazdı:

Bugün baktınız mı belli olmuş mu sonuç 

mah aradık kararınız verilmemiş dedilee

İnceleme devam 677 hava kuvvetleri

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...