İçeriği gör

Önerilen Yorum

patriot, 14 saat önce yazdı:

@SM679lu Sıkıntı yok, adli yardım kabul, dosyaya devam. Dosyanın yürüyüp karar aşamasına gelinmesi ile tekemmül edecek.. Dosyayı takip edin sadece.

Teşekkürler.

Bakanlıktan savunma istemişler. Savunmayı göndermiş, dün gördüm. 

Hayırlısı bakalım inşallah.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eren Batu, 23.12.2021 - 00:14 yazdı:

Merhabalar, eşimin yaklaşık bir buçuk yıldır bölge idare mahkemesi'nde OHAL kararına itiraz davası var göreve dönüş için kendisi emniyet personeli idi. Geçtiğimiz nisan ayında eşim vefat etti davaya dahil olmak için verdiğim dilekçe Eylül ayında işlem alın da 2 hafta sonra red kararı gelmiş. Karar tebliğ muhtara bırakılmış buradan da babam almış karari. Fakat bana söylemeyi unutmuş o dönemde oğlumun isim değiştirme davası da olduğu için onunla ilgili bir şey olduğunu düşünmüş geçen hafta karar bana verdiğinde 30 günlük itiraz suresinin geçtiğini gördüm konu ile ilgili ne yapabilirim. E devlette dosya hala acik görünüyor acil yardımcı olur musunuz.tesekkürler

Allah yardımcınız olsun.

konuyu https://forum.khkhaber.com/topic/19073-KHK-mağdurları-gündem-ve-gelişmeler/page/1311/?tab=comments#comment-101483

linkteki bölüme yazarsanız belki bien arkadaşlar yardımcı olur. 

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

24.idare mahkemesi ohal komisyonunun noterciliğini yapmış, virgül değiştirmeden benzer ifadelerle ısrarla sorduğum, istediğim bilgi ve belgelere rağmen oralı bile olmayarak 29 Aralık tarihinde 'ret' vermiş. Halihazırda ihraç edilmeme tek dayanak ankesörlü 0 sn lik HTS kaydı davamı bekletici mesele olarak görmelerini istediğimide önemsememişler. İhracıma yönelik tek kriter!? ve dava devam ediyor. Kurumu tarafından gönderilen "değerlendirme yazısı'na" yine atıf yapılmış fakat ayrıntıya girilmemiş. UYAP üzerinden davalının ek beyan dilekçesinde amirleri tarafından iyi sicil verilmesi (hangi amirler kimler sicil döküm listesi vs başka hiçbir ayrıntı yok) ve dzkk nın yaptığı kurum içi idari soruşturmada ev arkadaşlığı yaptığım (EP yok, örgüt üyeliğini kendi beyanı reddediyor ve adli süreç bilgisi yok) kişinin benimle birlikte 10 kişinin ismini ev arkadaşlığı yaptıklarınız var mı sorusuna cevaben söylemesi. Davanın özeti kısmında da dilekçemin tümüyle ve ana konusuyla ilgili değil 2016 mgk kararına atıf yapılan bir bölümden alınmış. Yine tabi tek HTS kaydı 0 sn görmezden gelinerek "mahrem örgüt üyeleri" ile görüş-meler yaptığı şeklinde ohal komisyon ret cevabında geçen ifadenin aynısı yazılmış. 

İdare mahkemesi 2 yıl beklettikten sonra hiçbir ayrıntı soruşturmadan dilekçelerimde üzerine basa basa sorduğum soruları gözardı ederek komisyon sonucunu notercilik yaparak onaylayıp ret vermiş.  

Emeği geçenlere teşekkürler.! 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

"davacının fetö)/pdy terör örgütü ile en az irtibat derecesinde bağının olduğu sonucuna varıldığından, davacının başvurusunun reddine dair Komisyon kararında hukuka aykırılık görülmemiştir." 

Yahu silahlı örgüt üyeleğinin azı çoğu mu olur? " en az irtibat var onu düşünüyoruz ortaya herhangi bir şey koymadan fazlası azı sizin olsun diyorlar ??‍♂️

Daha öncesinde şu ifade geçiyor.... - - - - - - "üyelik" unsuru, ceza kanunları ile tanımlanmış bir suç olduğundan idari yargı mercilerinin bu yönde bir inceleme yapmaları ve tespitte bulunmaları mümkün değildir. Zira terör örgütü üyeliği ancak ceza yargılması sonucunda tespiti mümkün olan bir eylemdir. Buna karşın iltisak ve irtibat halleri idari yarhı yerlerince değerlendirilmesi gereken hususlardır. 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 6 saat önce yazdı:

24.idare mahkemesi ohal komisyonunun noterciliğini yapmış, virgül değiştirmeden benzer ifadelerle ısrarla sorduğum, istediğim bilgi ve belgelere rağmen oralı bile olmayarak 29 Aralık tarihinde 'ret' vermiş. Halihazırda ihraç edilmeme tek dayanak ankesörlü 0 sn lik HTS kaydı davamı bekletici mesele olarak görmelerini istediğimide önemsememişler. İhracıma yönelik tek kriter!? ve dava devam ediyor. Kurumu tarafından gönderilen "değerlendirme yazısı'na" yine atıf yapılmış fakat ayrıntıya girilmemiş. UYAP üzerinden davalının ek beyan dilekçesinde amirleri tarafından iyi sicil verilmesi (hangi amirler kimler sicil döküm listesi vs başka hiçbir ayrıntı yok) ve dzkk nın yaptığı kurum içi idari soruşturmada ev arkadaşlığı yaptığım (EP yok, örgüt üyeliğini kendi beyanı reddediyor ve adli süreç bilgisi yok) kişinin benimle birlikte 10 kişinin ismini ev arkadaşlığı yaptıklarınız var mı sorusuna cevaben söylemesi. Davanın özeti kısmında da dilekçemin tümüyle ve ana konusuyla ilgili değil 2016 mgk kararına atıf yapılan bir bölümden alınmış. Yine tabi tek HTS kaydı 0 sn görmezden gelinerek "mahrem örgüt üyeleri" ile görüş-meler yaptığı şeklinde ohal komisyon ret cevabında geçen ifadenin aynısı yazılmış. 

İdare mahkemesi 2 yıl beklettikten sonra hiçbir ayrıntı soruşturmadan dilekçelerimde üzerine basa basa sorduğum soruları gözardı ederek komisyon sonucunu notercilik yaparak onaylayıp ret vermiş.  

...

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 15 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun kaderdaşım;

Burada öncelikle şunu söylemek isterim. Malesef forumda bir çok arkadaşımız komisyona, idare mahkemelerine çok fazla anlam yükledi(k). Burada inanın bana BİM'lerde benzer tavır içerisindeler, kriter/kanaat/o-bu/şu-bu hiç bir şey fayda etmiyor.

Sizin için gökten melekler inse şahitlik etse dahi ortada bir adalet ile hükmeden mahkeme olmadığı sürece, siz/biz/hepimiz İLTİSAK lıyız.

Dilerim, İBB'de de İLTİSAK kavramı üzerinden bir takım işten çıkarmalar olur (lütfen bunu yanlış anlamayın) ve herkes bunun ne kadar kolay bir çamur olduğunu görür ve bir gün herkesin İSTİSAK ile kirletilebileceğini kabul eder.

Size geçmiş olsun diyorum tekrar ve ümid ediyorum ki görevinize dönüşümüz bir an evvel olur. Kolay değil bir çoğumuz 6. yıldan gün almaya başladılar.

KHK'lar gidecek biz kalacağız!

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkür ederim Sayın  @Badi Ekremaslında olayların dönen dolapların neyin ne olduğunun farkındaydım ve yüksek ihtimal ret vereceklerini de bekliyordum hatta bir üst mahkemeden de fazla bir  beklentim yok. Fakat can sıkıntım; komisyonunda mahkemeninde o kadar pervasız o kadar basit ve uğraşısız karar vermeleri. 'En az irtibat' ne demek yahu ? Bu kadar mı "korkusuzsunuz"? 

İnsan önce kendisi sonra memleketi için üzülüyor. Böyle olmamalı! Bir karar alınıyorsa bir işlem yapılıyorsa da hakka hukuka uydurulmalı. Öyle mi peki? hepsi deli saçması! 

İBB de yaşananlara gelince yıllardır bu saçmalıklara kulaklarını tıkayanlar başlarına gelince 'olur mu öyle şey?'  diyorlar. Hatta 'araştırsınlar bulsunlar vs' kendilerine güven ifadeleri? Gülüyorum hepsine ve asıl yanacağın yine sade işinde gücünde insan olacağından üzülüyorum.  

Güncelleme • • phantom18
  • Beğeni 1
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi akşamlar. 

Davalı idare savunması hala elime ulaşmadı. İçeriğine UYAP tan baktım. 

1) Dosya bana ulaşmadan cevaba cevap dilekçemi yazıp gönderebilir miyim.

2) Gönderebilirsem örnek dilekcelerdeki tebliğ tarihi kısmına ne yapmalıyım.

Teşekkürler.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 2 saat önce yazdı:

Herkese iyi akşamlar. 

Davalı idare savunması hala elime ulaşmadı. İçeriğine UYAP tan baktım. 

1) Dosya bana ulaşmadan cevaba cevap dilekçemi yazıp gönderebilir miyim.

2) Gönderebilirsem örnek dilekcelerdeki tebliğ tarihi kısmına ne yapmalıyım.

Teşekkürler.

Artık  uyaptan görme ile sürenin başladığını söylemişlerdi.Ben savunma eklerini uyaptan okuyarak cevap yazmıştım.Ama tebligatla gelen eklerde uyaptan göremediğim  ekler olduğunu gördüm.(uyaba eksik yükleyebiliyorlar) Tercih sizin.  

672 KHK RET ANKARA 20.İDARİ 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cümleten iyi geceler

Mahkemem danıştay aşamasında.  Mahkemeye başvururken adli yardım talepli başvurdum. Danıştay sayfasından takip ediyordum ,bugün e devlet üzerinden ulaşılabildiğini gördüm inceledim harç ve posta masrafları tamamlanacak yazıyor bana uest te bir tebligat gelmedi . Şimdi ben ödeme konusunu nasıl yapmalıyım ne kadar ödeyeceğimi bilmiyorum . Bana en yakın nöbetçi idare mahkemesine dilekçe ile danıştaya göndermek istesem olurmu oradan ne kadar vereceğimi bilirlermi. Yada ne yapmalıyım bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa memnun olurum.

672 KHK mahkeme aşamasında 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...