İçeriği gör

Önerilen Yorum

Vardırbirhayr, 33 dakika önce yazdı:

1)Şuan Akp Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ 

Adalet Bakanlığı görevinde bulunan Bekir Bozdağ ‘’ 24.03.2011 tarihli TBMM Genel Kurul konuşmasında ‘’Fetullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz sevmezsiniz ama değerli bir insandır bilge bir insandır bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesillerin yetişmesi için hizmetini yapıyor. Her şeyi de açık devletin denetimi gözetimi altında acık her şeyi göz önünde olan yapılan hizmetlerine baktığınızda siz 
buna hakkında herhangi bir savcının iddiası mahkumiyet kararı olmayan birine çete diye itham 
ederseniz ona karşıda büyük bir haksızlık edersiniz.“ şeklinde beyanda bulunmuştur.

2) Cumhurbaşkanı Erdoğan özelinde bakılacak olursa 2012 yılında Erdoğan’ınTürkçe Olimpiyatlarına katılması ve Fethullah Gülen’i "Gurbet hasrettir. Hasret bedeli çokağırdır, faturası çok ağırdır. Biz, gurbette olup, şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz. Bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz" sözleri ile davet etmesi tüm ülkede gündem olmuştur. Erdoğan ayrıca 2012 yılının Ocak ayında Cemaat’in enbüyük yayın organı olan Zaman Gazetesi’nin de 25. kuruluş yıldönümüne katılmış ve gazeteyi“ateşlerde açan bir çiçek” olarak tanımlamıştır. Yine aynı arşiv belgesi incelendiğinde aynıtören Erdoğan’ın “Türk okullarıyla gurur duyuyorum: Tüm siyasî hayatım boyunca dünyagenelinde 100’den fazla ülkeye ziyarette bulundum. Gittiğim ülkelerde Türkiye’nin okullarını,vefakâr öğretmenlerini, Türkiye muhabbetiyle büyüyen, Türkçe konuşan çocukları görmekten çokbüyük bir gurur hissettim.” sözleri de kayda değerdir. 

Erdoğan: Bu hasret artık bitsin - Son Dakika Haberler (sabah.com.tr)

Erdoğan Zaman’ı böyle övmüştü- Son dakika haberleri (sozcu.com.tr) 

3)Şu an hala Akp Grupbaşkanvekili Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz

Muhalefetin İlknur İnceöz'ün FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le çekilmiş olan fotoğrafına atıf yapması üzerine AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz açıklama yaptı. Meclis'te konuşan İnceöz şunları söyledi: 17-25 Aralık'tan önce 2013'ten önce üstelik öyle bir ziyaret olmaksızın o an çekilmiş olan fotoğraf karesi üzerinde burada her canınız yandığında o fotoğraf gündeme gelecekse bu çok acı. Orada herhangi bir şey olmadı, herkesin ne fotoğrafları var onları bilemem. Şunu da özellikle belirtiyorum; Bütün o KHK'larla işten atılmalar, ihraçlar burada bir kriter vardır; 17-25 Aralık'tan sonra yardım ediyorsan... Bir sürü kriter koyduk ki haksızlığın karşısında hep beraber durabilelim.

4) Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanan Nureddin Nebati’nin 2013 yılında FETÖ lideri Fethullah Gülen'i ziyaret ettiği fotoğraf. 

Aklima, 5 saat önce yazdı:

Sayın Trust,

"Bir de OHAL komisyonu raporunu curutecek sekilde yazmistim zaten ilk basvuruyu. Buna da biraz degistirererek yazayim olmazsa,"

İlk derece mahkemesinin verdiği karardaki gerekçelerin ve kararın hukuksuzluğunu hukuka aykırı olduğunu açıklamanız gerekecek. Hakkınızdaki gerekçeler yada isnadları bilmemekle beraber örneğin;

irtibat ve iltisakın ilk olarak 667 sayılı KHK yla mevzuata girmesine rağmen 667 sayılı KHK nın yayınlanmasından önceki tarihleri de kapsaması nedeniyle öngörülebilirlik ilkesine aykırı olduğunu, 

Kanun koyucu tarafından irtibat ve iltisakın tanımlarının yapılmadığını, hangi zaman dilimini kapsadığının belirtilmediğini, nelerin ne kadar yapılmasının kastedildiğinin belli olmadığını kişilere uygulanırken her kese aynı şekilde uygulanıp uygulanmadığının nasıl belirlendiğinin belli olmadığı bu kapsamda ilk derece mahkemesincede bir açıklama getirilmediği ve dayanak gösterilmediğini dolayısıyla ölçülülük, ve eşitlik ilkelerinin ihlal edildiğini belirtebilirsiniz.

Bunun yanında özellikle halen devlet kadrolarında bulunan kişilere dair; kaynak, zaman, yer, söylem kişi adı ve ünvanını belirterek bu kişiler hakkında işlem yapılmaması ve halen kamu görevinde bulunuyor olmalarının ve sizin durumunuzun irtibat ve iltisak yaklaşımıyla hukuk devleti ilkesiyle açıklanamayacağını, anayasanın 2 nci maddesinin ihlal edildiğini, eşitlik ilkesinin ihlal edildiğini dolayıosıyla verilen kararın hukuksuz olduğunu belirtebilirsiniz.

5)Şuan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

Fatma Şahin, 2012 yılında düzenlenen Gaziantep'te düzenlenen 10. Türkçe Olimpiyatları'na katılıp şunları söylemişti:

“Hakikaten bu manzara muhteşem. Bu manzaraya yüreğinizle bakmanız gerekiyor. Bugün bu yapılan çalışma şimdi olan bir çalışma değil. Büyük bir emek var, büyük bir vefa var, büyük bir cefa var, büyük bir fedakarlık var, büyük bir azim var, büyük bir kararlılık var. Bir idealin nasıl bir zafere dönüştüğünün göstergesi. Bir ilin ordusunun nasıl başardığının işareti. Bu başarıda, ta baştan baş mimarı olan Fethullah Gülen abimizi saygıyla sevgiyle selamlıyoruz. Dünyanın dört bir tarafında ay yıldızlı bayrağımızı diken bütün öğretmenlerimizi bütün kalbimizle sevgimizi saygımızı gösteriyoruz. Türkçe olimpiyatları, Türkçe'nin aslında bir tarih diliydi, bilim diliydi ama bugün Türkçe, bu organizasyonlar sayesinde dünya dili oldu, sevgi dili oldu, barış dili oldu, kardeşlik dili oldu."

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
zayzay, 13.01.2022 - 13:42 yazdı:

@Ahmetefekara gitmeyecekseniz duruşmadan vazgeçtiğinizi belirten dilekçe gönderin hem dava red olursa fazla ücret ödememiş hem de karar hızlanmış olur.

Teşekkürler 

672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK677, 06.12.2021 - 16:58 yazdı:

Bugün ara karar yüklenmiş uyaba uyuşmazlığın çözülmesi için idareden sunduğu delillerle ilgili belge istenmiş konya ve Ankara emniyetinden yeni HTS veya tanık raporu bulunup bulunmadığı bunun içinde 30 gün süre vermiş

Merhaba, kurumdan ara karar cevabınız geldi mi? Ne durumda dosya? Karar çıktı mı? 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
patriot, 54 dakika önce yazdı:

Merhaba, kurumdan ara karar cevabınız geldi mi? Ne durumda dosya? Karar çıktı mı? 

Kurum cevap vermedi bütün yazışmalar bitmişti duruşma olmuştu tekrar ara karar çıktı hiç bir ilerleme yok süreç nasıl inanın hiçbir bilgimiz de yok hayırlısı deyip bekliyoruz 

İnceleme devam 677 hava kuvvetleri

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK677, 13 saat önce yazdı:

Kurum cevap vermedi bütün yazışmalar bitmişti duruşma olmuştu tekrar ara karar çıktı hiç bir ilerleme yok süreç nasıl inanın hiçbir bilgimiz de yok hayırlısı deyip bekliyoruz 

Bu süreci 2020 Nisan'da sonlandırmış biri olarak söylüyorum (Başvurum Temmuz 2018 idi):
Yeni bir oyalama metodolojisi keşfetmişler. Kurumlara yazı yazarak, karar da veremiyoruz, elimizi güçlendirecek bir iki soslu kraker (kriter) sunsanız da ona göre RED dimize daha çok gerekçe sunsak niyeti ile yazıldığını düşünüyorum.

en az 2 sene oyalarlar, sonra RED di verirler hocam. İdare mahkemelerinde kabul oranı %1. BİM'de ise %0,1 .

Moralinizi bozduysam affola, niyetim bildiklerimi paylaşmak.

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 17.02.2022 - 15:18 yazdı:

Bu süreci 2020 Nisan'da sonlandırmış biri olarak söylüyorum (Başvurum Temmuz 2018 idi):
Yeni bir oyalama metodolojisi keşfetmişler. Kurumlara yazı yazarak, karar da veremiyoruz, elimizi güçlendirecek bir iki soslu kraker (kriter) sunsanız da ona göre RED dimize daha çok gerekçe sunsak niyeti ile yazıldığını düşünüyorum.

en az 2 sene oyalarlar, sonra RED di verirler hocam. İdare mahkemelerinde kabul oranı %1. BİM'de ise %0,1 .

Moralinizi bozduysam affola, niyetim bildiklerimi paylaşmak.

Estağfurullah bilgilendirme için biz teşekkür ederiz Rabbim yar ve yardımcımız olsun 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
patriot, 17.02.2022 - 00:36 yazdı:

İyi günler kurum 4 ay sonra ara karara cvb vermiş duruşma olmuştu duruşmadan sonra tekrar ara karar çıkmıştı biz bu son gelen cvb a cvb yazabiliyor muyuz teşekkürler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK677, 8 saat önce yazdı:

Beyan dilekçesi şeklinde cevap verebilirsiniz.

İdare mahkemelerinin yeni yöntemi, hakkında hiçbir somut delil olmayan masum kişilere ret vermek için ara kararla işi uzatmak, zulmü uzatmak. Ret veremiyoruz, bize birşeyler sunun ki elimiz güçlensin diye ceza davalarına konu olan uydurma gerekçelerle ilgili kurumlardan bilgi isteniyor. O gerekçelerden beraat etmiş olmanız kaale alınmıyor.  İltisak kılıfına sokuyorlar. Ee OHAL mahkemesi...

• Teşekkür 1
  • Onaylama 2

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@TSK677 Dosyaya giren her belgeye Ek beyan adı altında cevap verin. Cevap vermediğiniz hiçbir husus kalmasın. Kurum kanaat vs belirtmiş ise bu soyut kanaatin oluşmasına dayanak somut her türlü belgenin yargı denetimi için mahkemeye sunulmasını talep edin. Şu tarihte okula girmiş, şu tarihte erken terfi etmiş, şu tarihte yurtdışında görev vs kurum her türlü dala tutunup yargıyı yönlendirmeye çalışıyor. Elinizde ne belge varsa sunun, onlardan da belge isteyin. Kurumla veya devletle husumetimiz yok, içeride yuvalanmış iftiracı kötü niyetli bir avuç personel hukuku katlediyor. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 3

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Oyalama mekanizması devam ediyor. Kimsenin yazdıklarımızı okuduğu falan yok. Kopyala yapıştır ve ret.! 

Ben BAM a gitmedim,, gitsem oyalancak ve yine hayal kırıklığı! yaşayacaktım. 

Bu işler bu mahkemeler ile çözüme ulaşmaz. 

Güncelleme • • phantom18
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1
  • Katılmama 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...