İçeriği gör

Önerilen Yorum

ozelharekat61, 25 dakika önce yazdı:

tem komdan büfe ankesör raporu ve ellerinde hakkımda fetö ile ilgili herhangi bir bilgi belge olup olmadığı istendi

Sn. @Aklima

İdari işlem tarihinde mevcut olmayan, sonradan gelişen duruma dayanılarak karar verilmemesi (yani ihraç tarihinde sadece kurum kanaati var, sonradan HTS vb eklenmiş) gerekmiyor mu, mahkemeye bu duruma karşı bir dilekçe vermenin yararı/olumlu etkisi olur mu? (Bildiğim kadarıyla bu baglamda emsal gosterilebilecek AYM kararı da var.)

Bilen/tecrübe eden var mı? 

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 6 dakika önce yazdı:

Sn. @Aklima

İdari işlem tarihinde mevcut olmayan, sonradan gelişen duruma dayanılarak karar verilmemesi (yani ihraç tarihinde sadece kurum kanaati var, sonradan HTS vb eklenmiş) gerekmiyor mu, mahkemeye bu duruma karşı bir dilekçe vermenin yararı/olumlu etkisi olur mu? (Bildiğim kadarıyla bu baglamda emsal gosterilebilecek AYM kararı da var.)

Açıkçası benim sonradan gelişen bi durumum olmadı hakkımda nokta kadar birşey yoktu benim ihrac sebebim eski eşim ohal komisyonu kağıdında sadece kurum kanaati yazıyor ama emniyet gönderdiği cevapta boşandığım eski eşimden dolayı ihrac olduğumu yazmış kurum kanaati olarak.Duruşmada elimde belgelerle eski BİMER yazılarım sosyal medya paylasımlarım vs belgelerle gittim aslında hepsi önlerindeki dosyada da vardı vermiştim ama duruşmada göstere göstere sordum ayrıca ohal komisyonu başkanının Haziran ayında yaptığı kimseyi eşinden vs ret vermedik tüm dosyalara bireysel bakıldı gibi bi acıklaması vardı sitelerde onların cıktısını da aldım gittim duruşmada hakimlere göstere göstere sordum ohal komisyonu başkanı böyle diyor her yerde haber yapılıyor ben eski eşimden dolayı ret alıyorum başka nokta kadar birşey yok olamazda zaten vs vs. Yani ben duruşmada hakimlerin gözlerine baka baka elimde belgelerle hakkımda nokta kadar birşey yok onu da göstererek soru sorarak hakimleri ikna ettiğimi düşünüyorum. neyse velhasıl kelam sonra nüfus kayıt örneği çıktı bir gün sonra tem komdan büfe ankesör raporu mahrem imamlarla görüşmem olup olmadığı ve hakkımda ellerinde başka bir belge olup olmadığı hakkında bilgi istendi cevapları geldi vs 2.5 ay gecti cevaplardan bugün bi nüfus kayıt örneği daha girmiş dosyaya o yüzden burdan sordum karar cıkarsa ins burdan bilgilendireceğim

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı sabahlar kaderdaşlarım

Dün itibarı ile istinaf için 28. e dilekçemi verdim.UYAP a ne zaman düşer.

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit1818, Bir saat önce yazdı:

Hayırlı sabahlar kaderdaşlarım

Dün itibarı ile istinaf için 28. e dilekçemi verdim.UYAP a ne zaman düşer.

Bir-iki güne kalmaz, dilekçeniz UYAP'ta görünür muhtemelen. Ondan sonraki süreç şöyle olacak:

- İtiraz dilekçeniz çalıştığınız kuruma gönderilerek tebliğ edecek.

- Tebliğten itibaren 30 gün içinde kurumunuzun cevap verme hakkı var.

- Kurumunuzdan 30 gün içinde cevap gelmesi halinde cevaptan sonra, cevap gelmemesi halinde ise 30. günden sonra dosyanız mahkeme tarafından istinaf mahkemesine (BİM) gönderilecek.

- Dosyanızın gönderildiğini UYAP'tan görebileceksiniz.

- Ardından dosyanız BİM'e fiilen ulaşınca (bir-iki haftayı bulabilir), yeni bir dosya numarasıyla ayrı bir dosya açılacak ve UYAP'ta bu dosyayı ayrı bir klasör olarak göreceksiniz.

Umarım bir an önce yaşadığın(m)ız haksızlıklar son bulur.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 Ohal Komisyonu benim de 3 yılımı heba etti.Sebebi kurum kanaati (Eski Eş)...Suçun şahsiliği ilkesi değerlendirilmedi.

Mahkeme hakkımda doğru kararı verdi nihayet.

Ben iade oldum.Umarım siz de kısa sürede güzel haberler alırsınız.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uçurtma, 4 saat önce yazdı:

@ozelharekat61 Ohal Komisyonu benim de 3 yılımı heba etti.Sebebi kurum kanaati (Eski Eş)...Suçun şahsiliği ilkesi değerlendirilmedi.

Mahkeme hakkımda doğru kararı verdi nihayet.

Ben iade oldum.Umarım siz de kısa sürede güzel haberler alırsınız.

Hocam hangi idareden iade aldını? Aldıktan sonra msb işe başlatıyor mu? EGM başlatmıyor hukuksuzca davranıp Danıştay'a kadar bekletiyor o yüzden sordum. Hayırlı olsun bu arada darısı başıma inş

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesi aşamasında şu an hiçbir şekilde hatırlayamadığım çok eskiye ait bir HTS kaydıyla ilgili olarak kendimi savunmak durumunda kaldığım için makul sürede yargılanma hakkımın kurum ve komisyon tarafından ihlalinden bahsedebilir miyim? Ohal Komisyonunun idari bir merci olduğunu yani mahkeme olmadığını biliyorum.

Aşağıda bu konuda bir AYM kararı da var: https://kararlarbilgibankasi.anayasa.gov.tr/BB/2020/22582

Eminim, benim gibi, hakkında herhangi bir soruşturma açılmadığı için, Ohal Komisyonu kararı gelmeden önce neden ihraç edildiğini bilmeyenler olmuştur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 28.İdare Mahkemesinin iade kararı 13 Ekim 2022 de uyapa düştü.Bakanlıktan gelecek evrakı bekliyorum.

1 ay içerinde mahkeme kararını uygulaması gerekiyor.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 20.10.2022 - 20:57 yazdı:

Sn. @Aklima

Kamu görevinden çıkarılmanız aşamasında gerekçe olmayan bir durumun sonradan ortaya çıkması ve kamu görevinden çıkarılmanıza delil gösterilmesi hukuka aykırıdır. Davanıza idare tarafından gönderilen ilk savunmada neden kamu görevinden çıkarıldığınızla ilgili gerekçe ve deliller olacak. Savunmada olmayan gerekçelerin ve delillerin mahkeme tarafından (olası) bulunması ve bunların kamu görevinden çıkarılmanızı haklı kıldığının telaffuzu, mahkemenin taraf tuttuğu ve bu tuttuğu taraf adına araştırma yaptığı manasına gelir. Bu durum hukukla açıklanamaz. Ancak ilk derece mahkemelerinde bu derdinizi anlatamayabilirsiniz. Önemli olan mahkemenin karar metninde hakkınızda sonradan bulunan hususları kamu görevinden çıkarılmanıza delil göstermemesidir.

Dolayısıyla dava aşamasında mahkemenin bilgi ve belge istemesi sıkıntı değildir. Olası bulunacak olan gerekçelerin karara etki edip etmediğidir.

Bu nedenle mahkeme araştırma yapıyor diye tepki göstermek yanlış olur. Kaldı ki her dosya ve kişinin durumu aynı olmadığından genel bir değerlendirme yapmak yanlış olur.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 19 dakika önce yazdı:

Kamu görevinden çıkarılmanız aşamasında gerekçe olmayan bir durumun sonradan ortaya çıkması ve kamu görevinden çıkarılmanıza delil gösterilmesi hukuka aykırıdır. Davanıza idare tarafından gönderilen ilk savunmada neden kamu görevinden çıkarıldığınızla ilgili gerekçe ve deliller olacak. Savunmada olmayan gerekçelerin ve delillerin mahkeme tarafından (olası) bulunması ve bunların kamu görevinden çıkarılmanızı haklı kıldığının telaffuzu, mahkemenin taraf tuttuğu ve bu tuttuğu taraf adına araştırma yaptığı manasına gelir. Bu durum hukukla açıklanamaz. Ancak ilk derece mahkemelerinde bu derdinizi anlatamayabilirsiniz. Önemli olan mahkemenin karar metninde hakkınızda sonradan bulunan hususları kamu görevinden çıkarılmanıza delil göstermemesidir.

Dolayısıyla dava aşamasında mahkemenin bilgi ve belge istemesi sıkıntı değildir. Olası bulunacak olan gerekçelerin karara etki edip etmediğidir.

Bu nedenle mahkeme araştırma yapıyor diye tepki göstermek yanlış olur. Kaldı ki her dosya ve kişinin durumu aynı olmadığından genel bir değerlendirme yapmak yanlış olur.

Teşekkürler, benim durumum biraz farklı, sanırım yanlış anlaşıldım. Mahkeme asamasindan önce, kurumun kanaatine Komisyon HTS kaydı eklemis gibi (bunu dosyada fark etmem sonrasinda savunmaya cvp dilekcemde belirttim ve kurumun açıklık getirmesini istedim). Kurum 2. Savunmasında bu hususa açıklama getirmezse, bu duruma karşı ilgili AYM kararına ek beyan dilekçemde atıfta bulunmayı düşünüyorum, ne dersiniz? Yani Komisyon sonradan gerekçe uretmemeliydi değil mi? (HTS kaydı, komisyon kararinda açıkça belirtilmiş)

Güncelleme • • Demirci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...