İçeriği gör

Önerilen Yorum

aylin yağmur, 25 dakika önce yazdı:

@kongul Merhaba, benimde beraat, ardından 22.İdareden red, yaklaşık 26 aydır da dosyam bir üst mahkemede. O gün bugündür milim ilerleme olmadı. En fazla iki yıl içersinde karar veriliyor sanıyordum ama üç yılda sürebiliyormuş demek😔

Özellikle beraat ve takipsizlik alanların idare davalarını bilerek uzattıklarını duydum. Amaç AİHM e mümkün mertebe beraat ve takipsizlik dosyalarının gitmesini engellemek. Çünkü ihlal kararlarının çıkacağını kendileri de biliyor.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 58 dakika önce yazdı:

Özellikle beraat ve takipsizlik alanların idare davalarını bilerek uzattıklarını duydum. Amaç AİHM e mümkün mertebe beraat ve takipsizlik dosyalarının gitmesini engellemek. Çünkü ihlal kararlarının çıkacağını kendileri de biliyor.

Napsak dostlar etkin iç hukuk yolu olmadığı gerekçesiyle AİHMnin kapısını bir daha mı çalsak? Bu geçirdiğimiz şeye etkin iç hukuk yolu diyen mümkünse torbacısını değiştirsin.

• Beğeni 2
  • Kahkaha 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@HEMŞO  İhlal kararı çıkması da bi işe yaramıyor ki...Bezdim... 

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Karagöz Her bir başvuru yıllar sürüyor. Zaten AİHM'inde bir yere kadar olduğunu gördük.Yüzyıllık çile resmen😔

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 22 saat önce yazdı:

@HEMŞO  İhlal kararı çıkması da bi işe yaramıyor ki...Bezdim... 

AİHM'in Yalçınkaya kararı henüz çok yeni. Her ne kadar hükümet tarafından tepki verilse de uygulamayacaklarını söylemediler. Adalet bakanı kararın kişiyi ilgilendirdiğini söyledi. Ama karar da bekleyen dosyalara da atıf yapılmış. Er ya da geç uygulanacaktır. Sadace zamana oynuyorlar benim görüşüm.

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 14 saat önce yazdı:

AİHM'in Yalçınkaya kararı henüz çok yeni. Her ne kadar hükümet tarafından tepki verilse de uygulamayacaklarını söylemediler. Adalet bakanı kararın kişiyi ilgilendirdiğini söyledi. Ama karar da bekleyen dosyalara da atıf yapılmış. Er ya da geç uygulanacaktır. Sadace zamana oynuyorlar benim görüşüm.

Umarım öyle olur hocam. Gerçekten çok sıktılar artık.

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar, yaklaşık 27 aydır istinafta olan dosyama iki gün önce red kararı verilmiş. Bugün UYAP'ta gördüm. Karar 10 Ekim'de verilmiş. Bu durumda AİHM'in verdiği kararı dikkate almadıklarını görüyoruz. 

Bu aşamada bana da  Danıştay yolu göründü. Kararın tebliğinden sonra 30 günlük sürem varmış. Dilekçe konusunda bir avukattan yardım almalı mıyım yoksa kendim hazırlayabilir miyim? Danıştay başvurusu yapmış olan arkadaşlar ne önerirsiniz? Birde ben adli yardımlı başvuruda bulunmuştum. Kararın sonunda buna da değinilmiş ama çıkan masrafların kararın kesinleşmesinden sonra ödenmesine gibi bir ibare de var. Bununla ilgili olarak da ne yapmam gerekiyor? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. 

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 2 saat önce yazdı:

Bu durumda AİHM'in verdiği kararı dikkate almadıklarını görüyoruz. 

Geçmiş olsun, AİHM'in kararı çerçevesinde BİM'e ek beyan dilekçesi vermiş miydiniz? Ayrıca, dosyanızdaki iddialar neydi, dosyaniz istinafta ne kadar bekledi ve hangi idari dava dairesindeydi öğrenebilir miyiz? 

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Demirci Sağ olun🙏 AHiM kararına yönelik bir dilekçe sunmadım ama sunsam da ulaşmayabilirmiş kararın verildiği tarihe bakarak söylüyorum. Ağustos 2021 den beri istinaftaydı. SGK ve banka vardı. Ceza davasında beraat almıştım. Ona istinaden bankayı devre dışı bırakmışlar. Red gerekçesi, 2012 yılı öncesine ait SGK kaydı ile on aylık abonelik bilgisi. 

@Demirci 14. Dava Dairesi'ndeydi. 

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 1 saat önce yazdı:

Ceza davasında beraat almıştım. Ona istinaden bankayı devre dışı bırakmışlar.

Açıkça belirtmeseler de belki AİHM kararının etkisiyle bu kriteri devre dışı bırakmış olabilirler (hatırlarsanız AİHM kararinda banka da vardı). Temyiz dilekçenizde AİHM kararina atıfta bulunmaniz belki yararlı olabilir ama siz bilirsiniz.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...