İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Komisyon Ret Kararı Alanlar Forumu

Önerilen Yorum

672 MEB beraat ettim komisyondan salı günü ret cevabını gördüm banka sendika başka bir kriter yok ne yapmamız lazım bundan sonra

..........

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Magdurumm, 01.04.2021 - 17:11 yazdı:

672 MEB beraat ettim komisyondan salı günü ret cevabını gördüm banka sendika başka bir kriter yok ne yapmamız lazım bundan sonra

Geçmiş olsun. Ohal Komisyonu kararının tebliginden itibaren 60 gün içerisinde Ankara İdare Mahkemesine dava açmanız gerekiyor. 

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 18.12.2020 - 16:29 yazdı:

Şimdi sorarım size bakan onayıyla kamudan çıkarmak mı hızlı yoksa bakanlıkta toplanan listelere bakan onayı yönünde bir üst yazı yazmak yerine başbakanlığa teklif yazısı yazmak, başbakanlıkta toplanan listelerin birleştirilip cumhurbaşkanı başkanlığında toplanacak bakanlar kuruluna arzı ve iza sonrası resmi gazetede yayınlanmasımı daha hızlı. Hız derken günden bahsetmiyorum.

Amacım polemik yaratmak değil yanlış anlamayın ama sorumluluğu diğer makamlarla paylaşmak varken ilgili Bakan tek başına sorumluluk almak istememistir (Ayrıca, KHK'lar kanunlasinca, bu sorumluluk yasama organıyla da paylaşılmış oldu). Cabanizi takdir ediyorum ama savunmalarda  her yazılana (hız filan) bu kadar da takılmayın derim, yavaş davrandık, acele etmedik, ağırdan aldik diyecek değillerdi yani sonuçta.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta 1000 e yakın polis ihraç edilmiş diyorlar.Facebook gruplarında de k geldim.Biz iade beklerken adamlar ihraç etmeye devam ediyor.

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi günler...red kararına itirazımı yaptım. 28. İdareye düşmüş. Mahkeme mahkeme değişiyormu kararlar yoksa hepsinin kararı redde yakınmı?

679 KHK adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yeliz Coşkun Aslanalp, 4 saat önce yazdı:

Herkese iyi günler...red kararına itirazımı yaptım. 28. İdareye düşmüş. Mahkeme mahkeme değişiyormu kararlar yoksa hepsinin kararı redde yakınmı?

OHAL  komisyon kararlarına karşı açılan davalarda dosyanıza bakan mahkeme, kurumunuz ve kriterler önemli...

bir mahkemenin ret kararı verdiği kriteri diğeri göreve iade kararı verebiliyor...

ya da kriter olarak sayılmayan bir durum kurum-görev durumu göz önünde bulundurularak olumsuz karar çıkabiliyor...

KISACA komisyon kararlarında olduğu gibi mahkeme  kararları da kişi, kriter ve kurum durumlarına göre değişen ve farklı....

Barnie kasperian, 16.04.2021 - 17:54 yazdı:

Bu hafta 1000 e yakın polis ihraç edilmiş diyorlar.Facebook gruplarında de k geldim.Biz iade beklerken adamlar ihraç etmeye devam ediyor.

asparagas haberler bunlar...

bu kadar sayıda EGM ihracı yok bunda yüzde 10'u bile yok...

sadece bakanlık ihracı ile arada ihraç olanlar olabilir..

bu tür olumsuz haberleri sağlam kaynağınız yok ise forumda paylaşmayın...

terör örgütü ile iltisaklı, ilişkili kimselere ankesör soruşturması vb. soruşturmalar sonucu  operasyonlar sürekli yapılıyor...

ama böyle bir ihraç yok EGM bünyesinde....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
bekir eren, 27.12.2020 - 15:06 yazdı:

16 ay tutuklu yargılandığım ceza davasından beraat etmiştim. nihayet komisyon kararı da elime ulaştı. bylock bankasya vs hiç bir kriter delil gösterememişler. tek kriter iltisaklı olduğum yönündeki kurum görüşü. adalet reformu dediklerinde biraz olsun umutlanmıştım. çünkü hakkımda hiçbir delil yok. sadece kurum görüşüyle red kararı verilir mi yaaa. BU KADARI DA İNSAFSIZLIK. 

elinizde beraat kararınız var ama...

komisyon da sadece kurum görüşüne dayanarak ret kararı vermiş ise topu mahkemeye atmış demektir...

yapmanız gereken haklılığınıza inancınız ram ise hukuksal platformda mücadeleye devam etmek...

en azından karşınızda durumunuzla ilgili net bir tablo var...

Kemik111, 30.11.2020 - 15:38 yazdı:

EGM ret geldi bana .Karar elime nasıl ulaşacak başka adresi verdiğim yerde ıkamet etmıyorum. eski ikametime yakın başka bir yerde oturuyorum. Telefon ile arıyorlar mı .Ben gerekçeli komısyon kararını elden nereden alabilirim.

MERNİS sisteminde son kayıtlı olduğunuz adrese karar ulaşır...

kurumunuza da dağıtım olarak gider karar...

bu iki yerden temin edebilirsiniz..

yine de valilik bünyesinde yer alan ohal komisyon bürolarına dilekçe ile başvurup kararım elime ulaşmadı diye talepte bulunabilirsiniz...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar red kararımı bugün gördüm 5 yıl sonra tek bankadan kendi memleketimizde mi başvuruyoruz idareye yoksa ankara'ya mı gitmeliyiz bilgi verir misiniz 

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Kadir01, 05.05.2021 - 22:11 yazdı:

Arkadaşlar red kararımı bugün gördüm 5 yıl sonra tek bankadan kendi memleketimizde mi başvuruyoruz idareye yoksa ankara'ya mı gitmeliyiz bilgi verir misiniz 

geçmiş olsun...

en yakın idari mahkemesine dilekçenizi ankara idare mahkemesine verilmek üzere diyerek verebilirsiniz...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Kadir01 SCD kodu pasif bankadan iade var sen ise red, mantık yurutemiyorrum

672 KHK- SCD kod- inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...