İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Komisyon Ret Kararı Alanlar Forumu

Önerilen Yorum

Merhabalar bende dün gordum red kararimi gerekceli karar hangi adrese geliyor acaba su an komisyonun sitesinde yazili adresimde degilim ayrica bu hafta tekrar adres degistirmem gerekiyor nufusta nasil olacak bilgisi olan varmi

Güncelleme • • Dmt87159051

686 red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kadir01, 05.05.2021 - 22:11 yazdı:

Arkadaşlar red kararımı bugün gördüm 5 yıl sonra tek bankadan kendi memleketimizde mi başvuruyoruz idareye yoksa ankara'ya mı gitmeliyiz bilgi verir misiniz 

Ben de red gördüm banka ve sendika. Yalnız istanbul cumhuriyet başsavcılığı tarafından üye olmak propaganda yapmaktan soruşturmam varmış sizde de var mı? Beş yıldır ilk defa böyle bir şey görüyorum. 

672 İNCELEME DEVAM EDİYOR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sağlık Bakanlığı ihraç. Red kararımı bugün gördüm. Eşim bakıyordu sürekli o haber verdi. istinafsız beraat almıştım. Çocukların okulu haricinde kriter hiçbirşey yok. Muhalif tartışmalar ve sohbete gittiğini duymuştum gibi nedenlerle kurum kanaati. Banka , sendika, gazete, dergi vs.,vs. hiçbirşey yok.

Sağlık Bakanlığı için dilekçe örneği yok sanırım. Adli yardımlı bir dilekçe yazmak için örnek dilekçelerden birini düzenlemek yeterlimi , fikir verebilecek , örnek paylaşabilecek  süreci yaşamış birisi varmı. 

son derece ilgisiz bir avukatımız vardı. mahkemeye gelip giderken dosyalardan hiç haberi olmadığı belli olurdu. İdare mahkemesi dahil ücretini ödemiştim, ama kendim yazmak istiyorum. Ceza davalarının bile ilk 2 si ve sonuncusu haricinde gelmedi.

şimdiden teşekkürler. cümleten Allah CC. yardımcımız olsun.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, Bir saat önce yazdı:

Sağlık Bakanlığı ihraç. Red kararımı bugün gördüm. Eşim bakıyordu sürekli o haber verdi. istinafsız beraat almıştım. Çocukların okulu haricinde kriter hiçbirşey yok. Muhalif tartışmalar ve sohbete gittiğini duymuştum gibi nedenlerle kurum kanaati. Banka , sendika, gazete, dergi vs.,vs. hiçbirşey yok.

Sağlık Bakanlığı için dilekçe örneği yok sanırım. Adli yardımlı bir dilekçe yazmak için örnek dilekçelerden birini düzenlemek yeterlimi , fikir verebilecek , örnek paylaşabilecek  süreci yaşamış birisi varmı. 

son derece ilgisiz bir avukatımız vardı. mahkemeye gelip giderken dosyalardan hiç haberi olmadığı belli olurdu. İdare mahkemesi dahil ücretini ödemiştim, ama kendim yazmak istiyorum. Ceza davalarının bile ilk 2 si ve sonuncusu haricinde gelmedi.

şimdiden teşekkürler. cümleten Allah CC. yardımcımız olsun.

Forumu başından okuyunca baya bilgi sahibi oldum. Emeği geçenlere teşekkürler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhabalar,eşimin yaklaşık bir buçuk yıldır bölge idare mahkemesi'nde OHAL kararına itiraz davası var göreve dönüş için kendisi emniyet personeli idi. Geçtiğimiz nisan ayında eşim vefat etti davaya dahil olmak için verdiğim dilekçe Eylül ayında işlem alındiktan  2 hafta sonra red kararı gelmiş. Karar tebliğ muhtara bırakılmış buradan da babam almış karari. Fakat bana söylemeyi unutmuş o dönemde oğlumun isim değiştirme davası da olduğu için onunla ilgili bir şey olduğunu düşünmüş geçen hafta karar bana verdiğinde 30 günlük itiraz suresinin geçtiğini gördüm konu ile ilgili ne yapabilirim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eren Batu, 23.12.2021 - 00:05 yazdı:

Merhabalar,eşimin yaklaşık bir buçuk yıldır bölge idare mahkemesi'nde OHAL kararına itiraz davası var göreve dönüş için kendisi emniyet personeli idi. Geçtiğimiz nisan ayında eşim vefat etti davaya dahil olmak için verdiğim dilekçe Eylül ayında işlem alındiktan  2 hafta sonra red kararı gelmiş. Karar tebliğ muhtara bırakılmış buradan da babam almış karari. Fakat bana söylemeyi unutmuş o dönemde oğlumun isim değiştirme davası da olduğu için onunla ilgili bir şey olduğunu düşünmüş geçen hafta karar bana verdiğinde 30 günlük itiraz suresinin geçtiğini gördüm konu ile ilgili ne yapabilirim. 

Başvuru süreniz geçmiş. Dava açsanız bile hak düşürücü süre yönünden usulden ret gelecektir.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 05.01.2022 - 14:17 yazdı:

Başvuru süreniz geçmiş. Dava açsanız bile hak düşürücü süre yönünden usulden ret gelecektir.

Usulen red geldikten sonra iade için bir üst mahkemeye gidemiyormuyum. Yani bütün hakkımızı kaybetmiş mi oluyoruz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eren Batu, 08.01.2022 - 21:12 yazdı:

Usulen red geldikten sonra iade için bir üst mahkemeye gidemiyormuyum. Yani bütün hakkımızı kaybetmiş mi oluyoruz

Sayın @Eren Batu,

Özelden paylaştığım üzere, Süresi içerisinde itiraz etmemenizi haklı çıkaracak ve ispat edilebilen bir mazeretinizin olmaması durumunda siz kararı kabul etmişsiniz olarak kabul edilir. Kararın size verilmediği, muhtara verildiği, babanızın aldığı, onun unuttuğuna bakılmaz. Hukuken size ulaşılamaması durumunda tebligat kanunu gereği işlem yapılır. Bu kapsamda Muhtara verilmiş. Muhtara verildiği anda tebliğ yapılmış sayılır. Kaldı ki muhtardan babanız almış buda eve yada binanın giriş kapısına ihtarname bırakıldığı yada muhtar veya komşulardan birisinin babanıza veya size haber verdiği manasına gelir. Kaldı ki hukuken böyle bir şeye de gerek yok.

Hukuken verilmiş süre içinde yapılmayan itiraz verilen kararın kabulü anlamına gelir bu arada karşı tarafta itiraz etmezse karar kesinleşir. Bu aşamadan sonra siz üst mahkemeye bu kararla ilgili itiraz ettiğinizde süresi geçtiğinden red edilecektir. Sayın MSA nın da paylaştığı üzere süreyi geçirmek hak düşürücü bir nedendir. Bu iki taraf içinde geçerlidir. Siz diyorsunuz ki üst mahkeme süreden red verdi temyize gidemezmiyim. Temyizinde koşulları var. Dosyanız inceleme aşamasında yada direk red edilecektir.

Mevcut durumda eşiniz hakkında işlem yapılan KHK sonrasında OHAL komisyonu kararı ve bu karar itiraz ettiğiniz idare mahkemesi aşaması açısından eşinizin KHK' yla görevine son verilmesi nedeniyle olan maddi ve manevi kayıpları ve bu kayıpların telafisi için benim bildiğim yapabileceğiniz hukuken bir yol kalmamış durumda. Ancak özel paylaşımda da belirttiğim üzere bu konulara bakan bir avukata danışınız. Bilmediğimiz bir arka kapı yada hukukun kıvrıldığı bir yol olabilir. Şunuda ısrarla belirteyim. Ben hallederim diyen olursa nasıl halledeceğini ve istediği parayı buradan paylaşırsanız yine yorum yapmaya çalışırım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ARKADAŞLAR MERHABA,

OHAL KOMİSYONUNDAN GEÇEN SENE RED KARARI ALDIKTAN SONRA SİGORTALI BİR İŞTE ÇALIŞMAYA BAŞLADIM. OLUR DA GERİ DÖNERSEK BİRİKEN MAAŞLARIN GERİ ÖDENMESİ KONUSUNDA PROBLEM YAŞAR MIYIZ? BİLGİSİ OLAN VARSA..

YÖK 689 KHK adli işlem yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademisyen, 27 dakika önce yazdı:

ARKADAŞLAR MERHABA,

OHAL KOMİSYONUNDAN GEÇEN SENE RED KARARI ALDIKTAN SONRA SİGORTALI BİR İŞTE ÇALIŞMAYA BAŞLADIM. OLUR DA GERİ DÖNERSEK BİRİKEN MAAŞLARIN GERİ ÖDENMESİ KONUSUNDA PROBLEM YAŞAR MIYIZ? BİLGİSİ OLAN VARSA..

Sigortalı olarak çalıştığınız dönemdeki gelirinizi mahsup ederler. Gerisinden problem yok.

Bildirmezseniz kesmeye bilirler. Sonra tespit ederlerse faiziyle geri alırlar.

Bildiğim kadarıyla.

Güncelleme • • SM679lu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...