İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü İadeleri - Araştırma Merkezi - Son Gelişmeler

Önerilen Yorum

Araştırma merkezine ataması belli olanlar Valiliklerden dilekçe ve sertifika vermek için çağrılmaya başlandı. Numarası değişenlere ulaşılamadığı oluyor. Herkesin ikamet ili valiliğinden sorup takip etmesi gerek.

Yeni kabul alan arkadaşlar, en son sanırım ekim ayına kadar atamalar oldu. Siz biraz bekleyeceksiniz. Bizim süreç bir yıla yakın sürdü ve devam ediyor. 

677-EGM-KYOK- 19.03.2021 Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar yüksek kesinti yapılan vergi dilimleri için ve agi ödemesi için ödeme sürelerine göre başvuru ve vergi mahkemesinde dava açma usulleri değişiyor. Toplu ödemeden itibaren 5 yıl içinde bu başvuruyu canlandıran yöntem de bulunuyor. İade olan kişilerde toplu ödemelerde kesilen vergiler ihraç süresine bağlı değişiklikler gösterse de eksik yatan nerdeyse ortalama 3-4 sene için 25-30 bini bulurken Agi de 10-15 bin arası oluyor.  Gerçekten maddi olarak hak kaybına uğrayan ve bunu bilmeyen iade olmuş çok khklı arkadaş var. Süreci sonuna kadar takip etmek gerekiyor..

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gülümsekaderine, 30.11.2021 - 10:07 yazdı:

Araştırma merkezine ataması belli olanlar Valiliklerden dilekçe ve sertifika vermek için çağrılmaya başlandı. Numarası değişenlere ulaşılamadığı oluyor. Herkesin ikamet ili valiliğinden sorup takip etmesi gerek.

Yeni kabul alan arkadaşlar, en son sanırım ekim ayına kadar atamalar oldu. Siz biraz bekleyeceksiniz. Bizim süreç bir yıla yakın sürdü ve devam ediyor. 

Araştırma Merkezine Atananlar

2020 Ekim ayına kadar kabul alanların çoğunluğu Araştırma merkezine yapıldı. Şu anda valilikler çalışılmak istenen il için dilekçe ve sertifika alıyor. Atamamızın uzamaması dilekçelerin bir an önce verilmesine bağlı. Ulaşılamayan arkadaşlar var. İkamet valilikleri veya önceki ikamet ili valiliklerinden takip etmeleri gerek. Telefonları değişen arkadaşlara ulaşılamıyor. Lütfen bir an önce valilik yazı işlerine dilekçe verin. Araştırma merkezine atanıp atanmadığınızı EGM sivil atamadan sorarsanız iyi olur.(alinti)

672 KHK - kabul - cihan medya

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
EyyAdalet, 51 dakika önce yazdı:

Araştırma Merkezine Atananlar

2020 Ekim ayına kadar kabul alanların çoğunluğu Araştırma merkezine yapıldı. Şu anda valilikler çalışılmak istenen il için dilekçe ve sertifika alıyor. Atamamızın uzamaması dilekçelerin bir an önce verilmesine bağlı. Ulaşılamayan arkadaşlar var. İkamet valilikleri veya önceki ikamet ili valiliklerinden takip etmeleri gerek. Telefonları değişen arkadaşlara ulaşılamıyor. Lütfen bir an önce valilik yazı işlerine dilekçe verin. Araştırma merkezine atanıp atanmadığınızı EGM sivil atamadan sorarsanız iyi olur.(alinti)

Gittim dün. Atama tebliği değil sadece il bildirim dilekcesi ve sertifka dedi yazıişleri müdürü. Hakkımızda hayırlısı artık. Müdür dalga geçer gibi  memuruna o polis değil artık sizin gibi memur diyince çok zoruma gitti. Atama iptal davası buyüzden açmak istiyorum, üzerimizdeki kuşku kalkmamış gibi. Buna vesile olanlar Allah belasını versin!

.....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ne zaman görev başı yaparız duyum alan yok mudur artık çok yorulduk 

672 KHK - kabul - cihan medya

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

5 yıl bekledik bu kadar zoruma gitmemişti 1 ay beklemek kadar 

677 KHK- kriter yok- komisyon kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar son iade olanlarla ilgili bi gelişme yok mu tebliğ aldık hâlen bekliyoruz

677 KHK- kriter yok- komisyon kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bu hafta da ses çıkmadı atamalardan. İhraç ederken 1 günde ihraç et. iade ederken 6 ay beklet. Allah'a şükür ki Ahiret var. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen yıl aralıkta iade olanlar yani 2020 aralık komisuon kabul tarihliler halen başlama yapmadı.

677-EGM-KYOK- 19.03.2021 Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...