İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü İadeleri - Araştırma Merkezi - Son Gelişmeler

Önerilen Yorum

hasan_1979, 35 dakika önce yazdı:

@corona bcdef Kurumunuz fetö irtibatı ve iltisakı olmadığınıza olumlu rapor beyan etmiş olabilir ama atamanıza uygun görmemiş. Kurumunuza idari dava açabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam araştırma merkezi geldi diye sevinirdim. Ben araştırma merkezine verilseydim emeklilik dilekçemi vermezdim. Doğuya 2. şark görevi için 7 il doldurmamı söylediler dün. Onun ardından emeklilik dilekçemi verdim. 

Bende isterdim araştırmayı, hatta arayan arkadaşa dedim ki dilekçe versem araştırmaya döner mi diye, makama sunarız dedi. Ama 7 tercihide yazın diye ekledi. Umudum yok değişmez

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Kemal, 5 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun kardeşim. Malesef beni araştırma merkezine vermisler. Malesef diyorum çünkü bu lekeden çamurdan kurtulmak EGM ye atanmakla son bulacaktı. Benim cok umurumda degil belki daha rahat edecegim ancak en çok çocuklarımı etkileyecek. 4 oğlum var eğitim durumları iyi seviyede ileriki surec te en çok bu durum malesef yine çocukları etkileyecek hep önlerine çıkacak. İçişleri bakanligi araştırma merkezine atanan kişilerin personel kimliğinde gözümle gördüm ismin sonuna parantez içinde (ş) yani şüpheli yazıyor. Aksini idda eden buyursun.  Ne biliyim üç kuruşluk dünyam zehir oldu. Ne diye haklı olan insanların hakları gözetmek için çaba harcanmaz  anlam veremiyorum. 6 ay beklet sonra sivil memur hicbir sebep aciklama yok. Basından beri değişen bir şeyde yok  kime neye göre bu uygulama bilen yok. Hiç olmazsa herkes EGM ye atansaydi ve istediği  ile atanmasi yapilsaydi azda olsa ailece çektiğimiz  onca sıkıntıya çileye bir nebze olsun kendimizi toparlama mız için güzel bir katkı olurdu.  

Neyse artık takdir boyleymis. Yapacak bisey yok herkese hayırlı olsun.

Hepimiz için hayırlısı olsun. Öncelikle orada ki (ş) şahsa münhasır kadro demek, yani başlayış yapmama veya emeklilik gibi nedenlerle kadronuz boş kalırsa yerinize kimsenin atanamayacağı anlamında. Düşündüğünüz gibi bir anlamı yok şüpheli misali.cocuklarınızın geleceği hakkında kaygınızı anlıyorum ama araştırmaya atanmak böyle etki yapmaz hele ki siyasi konjonktürün gelecekte hep aynı kalmayacağını düşünürsek 

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

EGM ya da Araştırma Merkezi olmasının herkes açısından artıları ve eksileri var.

Ben EGM olduğuna seviniyorum çünkü hem mesleğimi severek yapıyordum, hem de mevzuat açısından resmiyette pek farketmese de ruhsal durumum açısından ihraç olmamın geri dönüşümünün tam sağlanmış olması için gerekli görüyordum.

Araştırma Merkezi olmasının da bazı artıları var. İsteyen ve memnun olan çok. İstemeyenler ise bence fazla üzülmesinler, durumu mutlaka idari yargıya yürütmeyi durdurma ile taşısınlar. 7075 sayılı kanunun ilgili maddesinin Anayasa Aykırılığı sebebi ile idari mahkeme vasıtasıyla soyut norm denetimi talep edilmelidir. Anayasa Mahkemesi önüne götürüldüğü aynı kanunun başka bir hükmünü geçenlerde aynı yolla ipta etti.

Bu arada, EGM için tercih yapanların süreci nasıl işler? Atamalar ne zaman yapılır, ne zaman başlarız? bilgisi olan var mı?

672 KHK - EGM - Rütbeli - Aralık 2019'da TAKİPSİZLİK, Ocak 2020'de KABÜL kararı çıktı. Kodlama: 'Derece 1: E - Derece 2: E' . Anlamı: Hayatının Hiçbir Döneminde Fetö ile ilişkisi olmayan ve İşini İyi takip Eden' - EGM'ye atamam yapıldı. Şükür Kavuşturana.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arastirma merkezine atanan arkadaşlar asagida yazilan kanuna istinaden bu durumdan yararlanamıyormu acaba. Araştırma merkezine atandıktan sonra işuan ikamet ettiğim  il valiligine tayin isteyecem. Her ne kadar memleketim olsada daha once yine onemli bir birimde calistim yeri geldi kurumlarda calisan sol gruplarin sendikalarina uye muzahir kisilerle yuz yuze geldik ve diger malum sahislarda var tabi haliyle  Vatan milket icin yaptiysakta adamlar taniyor bizi, kisisel husumet olustu. Kritik bir ildeyim ve daha once burada önemli operasyonlarda on planda aktif görev yaptım.  Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş varmı?

"7190 sayılı Kanun, 7 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kanun ile en az on yıl görev yapmış olmak kaydıyla istifa etmek veya kurum değiştirmek suretiyle Emniyet Genel Müdürlüğünden ayrılan emniyet hizmetleri sınıfı personeline silah edinebilme hakkı verilmiştir."

6 ay once iade. 12 mayıs 2020 araştırma merkezi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar EGM ye ataması yapılan arkadaşların kodlaması ne Araştırma merkezine ataması yapılanların kodlaması ney ? Herhangi bir ortak noktaları var mı acaba ?

EGM-677-Beraat-AD

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rıza Baba, 10 saat önce yazdı:

EGM ya da Araştırma Merkezi olmasının herkes açısından artıları ve eksileri var.

Ben EGM olduğuna seviniyorum çünkü hem mesleğimi severek yapıyordum, hem de mevzuat açısından resmiyette pek farketmese de ruhsal durumum açısından ihraç olmamın geri dönüşümünün tam sağlanmış olması için gerekli görüyordum.

Araştırma Merkezi olmasının da bazı artıları var. İsteyen ve memnun olan çok. İstemeyenler ise bence fazla üzülmesinler, durumu mutlaka idari yargıya yürütmeyi durdurma ile taşısınlar. 7075 sayılı kanunun ilgili maddesinin Anayasa Aykırılığı sebebi ile idari mahkeme vasıtasıyla soyut norm denetimi talep edilmelidir. Anayasa Mahkemesi önüne götürüldüğü aynı kanunun başka bir hükmünü geçenlerde aynı yolla ipta etti.

Bu arada, EGM için tercih yapanların süreci nasıl işler? Atamalar ne zaman yapılır, ne zaman başlarız? bilgisi olan var mı?

Dün daireden arayıp bana hemen tercih yapmamı söyleyen arkadaşa ne zaman belli olur diye sordum, 10 gün içinde dedi. Bugün personel büroda dilekçeyi verdiğimde personelci arkadaş ta tayinci olduğunu tercihlerini bir iki ay önce yaptıklarını söyledi. Anlaşılan o ki genel atama dönemiyle açıklayacaklar 

HayaletFTH07, 4 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar EGM ye ataması yapılan arkadaşların kodlaması ne Araştırma merkezine ataması yapılanların kodlaması ney ? Herhangi bir ortak noktaları var mı acaba ?

Dün bi arkadaş bu ayrımda önemli olanın en son görev yapılan kurumun raporu olduğunu söyledi. Bence EGM yada araştırma da kodlamanın haricinde bi değerlendirme yapılıyor ama neye göre kime göre ne raporuna göre bilemiyorum

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2020 yılı 18 Şubat tarihinde iade oldum, Mart ayının 18. de tebliğ ettiler. İki gündür personel dairenin telefonunu sabah-öğle ve akşama doğru arıyorum ama açan yok. Bu Kasım ayından beri bekleyen ve göreve çağrılan arkadaşlar arasında bizim de olma ihtimalimiz varmı? Bilgi sahibi arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..

672 sayılı KHK , Kabul, KYOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhaba. Ben de Araştırma Merkezine atandım. Az önce Araştırma Merkezini aradım ve bilgi aldım. Bu bilgiler herkes için geçerli ve şöyle; bu süreçten sonra araştırma merkezi kendi bünyesinde de Çalışma bakanlığından onay alacağını, bunun da takribi 3 ay sürdüğünü, istediğimiz İl’e atandığımızı ve Valilik bünyesinde, Vali insiyatifi ile görevlendirme yapılacağı bilgisini edindim. Biliyorum yine 3 ay beklemek sıkıcı gelebilir ama artık son merhale, sabır diliyorum herkese. 

677 KHK - EGM - Aralık 2019 İade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hasan0614, 7 saat önce yazdı:

2020 yılı 18 Şubat tarihinde iade oldum, Mart ayının 18. de tebliğ ettiler. İki gündür personel dairenin telefonunu sabah-öğle ve akşama doğru arıyorum ama açan yok. Bu Kasım ayından beri bekleyen ve göreve çağrılan arkadaşlar arasında bizim de olma ihtimalimiz varmı? Bilgi sahibi arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..

2020 şubat ayı iadelerden listede ismi olan arkadaşlar var..

düşürebilirseniz  EGM ATAMA 0312  462 17 38  bu numaradan ulaşmaya çalışın..

sizin iade olanlar için hazırlanan atama listesinde olmak ihtimaliniz var..

EGM ya da araştırma merkezi olabilir..

bilgi almaya çalışın...

Elife, 7 saat önce yazdı:

Herkese merhaba. Ben de Araştırma Merkezine atandım. Az önce Araştırma Merkezini aradım ve bilgi aldım. Bu bilgiler herkes için geçerli ve şöyle; bu süreçten sonra araştırma merkezi kendi bünyesinde de Çalışma bakanlığından onay alacağını, bunun da takribi 3 ay sürdüğünü, istediğimiz İl’e atandığımızı ve Valilik bünyesinde, Vali insiyatifi ile görevlendirme yapılacağı bilgisini edindim. Biliyorum yine 3 ay beklemek sıkıcı gelebilir ama artık son merhale, sabır diliyorum herkese. 

hangi KHK ile ihraç oldunuz?

iade tarihiniz nedir?

araştırma merkezi ile ilgili olarak siz mi bilgi aldınız EGM  PERSONEL tarafından mı bilgi verildi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

677 KHK  . 27 Aralık 2019 iade . Bugün kendim aradım. Beni kimse aramadı. EGM personeli değil. Önce İç işleri personel genel müdürlüğünü aradım ve Araştırma merkezinin numarasını verdiler. Ben de araştırma merkezini aradım ve bilgilerimi teyit ettirdim. Dosyamın orada olduğunu ve yıkarıda söylediklerimi söylediler. 

Güncelleme • • Elife

677 KHK - EGM - Aralık 2019 İade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...