İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

Herkese iyi akşamlar,  iyi ki varsınız. Güzel haberler almak dileği ile...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Naz sizin kurum görüşü ne zaman alındı hocam?

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gecen yıl şubatta alındı hala bekliyorum:(

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayni mahkeme ayni iddialar ancak cikan karar farkli olursa hsk sikayet konusu olabilirmi ya da nasil bir yol izlenir

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar arkadaşlar bir sorum olacak biz şimdi idare mahkemesine başvuracağız bir arkadaşım sordu bu soruyu bilgisi olan varsa cevaplarsa iyi olur şimdi bu idare mahkemelerinden sadece garson fişlemeden dolayı iade kararı duyan var mı? Diyelim ki idare mahkemesi bir kişiyi iade etti ve kurum da buna itiraz ederek istinafa gitti bu dosya şimdi burada 2 soru var bir bu kişi işine başlayacak mı ? İki kurum yürütmeyi durdurma kararı istiyorsa burada durum nasıl oluyor idare mahkemesi bize Red  basıyor acaba kurumun da yürütmeyi durdurma kararına Red mi verecek yoksa kabul mu ediyor? Bütün sorular bundan ibaret bilgisi olan cevaplarsa iyi olur ?

701 KHK  EGM  ihraç-albatros dan Beraat -egm den adli-idari işlem yok -Komisyon Red.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hocam idare mahkemesi olarak bence garson ad karttan bisey çıkmaz benim kendi fikrim

701 ea kod 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adalet02, 13 dakika önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar bir sorum olacak biz şimdi idare mahkemesine başvuracağız bir arkadaşım sordu bu soruyu bilgisi olan varsa cevaplarsa iyi olur şimdi bu idare mahkemelerinden sadece garson fişlemeden dolayı iade kararı duyan var mı? Diyelim ki idare mahkemesi bir kişiyi iade etti ve kurum da buna itiraz ederek istinafa gitti bu dosya şimdi burada 2 soru var bir bu kişi işine başlayacak mı ? İki kurum yürütmeyi durdurma kararı istiyorsa burada durum nasıl oluyor idare mahkemesi bize Red  basıyor acaba kurumun da yürütmeyi durdurma kararına Red mi verecek yoksa kabul mu ediyor? Bütün sorular bundan ibaret bilgisi olan cevaplarsa iyi olur ?

idare mahkemesi seni haklı bulursa kurumuna göreve başlatma yazısını yazar.

akabinde kurum avukatların hemen istinafa giderek karara itiraz ederler.

sen başlamadan üst mahkeme aleyhine karar verirse başlaman yapılmaz.

sen başladıktan sonra üst mahkeme aleyhine karar verirse ilişiğin kesilir hukuki olarak mücadeleye devam edersin.

itirazlar EGM de yürütmeyi durdurma talepli olarak yapılıyor.

o yüzden EGM kazandığı ve yürütmeyi durdurma aldığı sürece mahkemenin asıl kararını beklersin göreve dönmek için.

ayrıca EGM kurum aleyhine olan tüm kararlara kişi ayrımı yapmaksızın itiraz eder avukatları aracılığı ile.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen arkadaş yazınca pasaportla ilgili durumu ben de tekrar bir bakayım dedim.

E-devlet den protokol sorgulamaya girdiğimde daha önce olduğu gibi, il ilçe nüfus müdürlüklerine başvurun yazıyor. 

Daha önce tarafıma ait kimlik pasaport vs görüntüleme kısmına girmemiştim. Şimdi baktığımda kişiye ait herhangi bir pasaport kaydı bulunamamıştır yazıyor. Şu an pasaportum yanımda değil. Son kullanma süresi bu baharda dolacak diye hatırlıyorum. Yeşil pasaporttu. Acaba yeşil olduğu için mi, artık çalışmadığımdan iptal edildi??‍♀️

Merak ettim süresi geçmemiş yeşil/bordo pasaport arkadaşlar bir bakabilir mi? Siz de ne yazıyor acaba?

• Beğeni 1

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Siyasilerin ‘FETÖ havuzu’ olarak nitelendirdiği bu araştırma merkezlerinin görev, yetki ve sorumlulukları, kurulacağı iller, çalışma usul ve esasları ve diğer hususlar ilgili bakanlık tarafından yürürlüğe konulan yönetmelikle düzenlenecek. Bakan onayı ile Ankara dışında araştırma merkezlerine bağlı çalışma grupları oluşturulabilecek.

Bu personelin mali ve sosyal haklarına ilişkin konularda ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye, uygulamayı yönlendirmeye ve gerekli düzenlemeleri yapmaya Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkili olacak.

AKP kaynakları bu düzenlemenin gerekçesini, “Bu örgütün en mahrem yapılanması TSK ve Emniyet’tedir. Göreve iade kararı verilmiş olsa bile, bu personelden halen kripto olmasından şüphelenilenler olabilir. Sonuçta bunlar silah kullanan insanlar. Devlet kendini tehlikeye atmaz. Bunların geri planda bir görevde tutulması gerekir ve doğrudur. İdarenin kafasında soru işaretleri varsa, güven unsuru oluşmamışsa, kritik görevlere getirilemezler” sözleriyle açıkladı.

alın size düzenleme..

farklı illerde farklı araştırma merkezleri kurulacak diğer adı FETÖ HAVUZU...

sebep nedir?

sizler iade oldunuz ama iade olsanız da önemi yok.. silahınız var... ya kripto iseniz..

o yüzden eski kuruma egm ye tsk ya jandarma ya sizleri vermek doğru olmaz.

her zaman söylüyorum meb sağlık ulaştırma vb. farklı kurumlarda çalışan arkadaşlar çok ama çok şanslısınız..

en azından döndüğünüzde  fetöcü olabilir hala diyerek ayrı bir kefeye koyulmayıp görevinize intibakınız sağlanıyor...

Eylül, 9 dakika önce yazdı:

Geçen arkadaş yazınca pasaportla ilgili durumu ben de tekrar bir bakayım dedim.

E-devlet den protokol sorgulamaya girdiğimde daha önce olduğu gibi, il ilçe nüfus müdürlüklerine başvurun yazıyor. 

Daha önce tarafıma ait kimlik pasaport vs görüntüleme kısmına girmemiştim. Şimdi baktığımda kişiye ait herhangi bir pasaport kaydı bulunamamıştır yazıyor. Şu an pasaportum yanımda değil. Son kullanma süresi bu baharda dolacak diye hatırlıyorum. Yeşil pasaporttu. Acaba yeşil olduğu için mi, artık çalışmadığımdan iptal edildi??‍♀️

Merak ettim süresi geçmemiş yeşil/bordo pasaport arkadaşlar bir bakabilir mi? Siz de ne yazıyor acaba?

yeşil mavi kırmızı mor...khk lılara ait tüm pasaportlar iptal edildi..

elinizde evinizde var ise eski pasaportunuz sadece kağıt parçası..

en yakın il nufus müdürlüğüne gidip sorgulama yaptırdığınızda eski pasaportunuzun iptal edilmiş bilgisini alabilirsiniz.

bazı arkadaşlar pasaport konusunda khk lılar için olumlu gelişmeler var pasaport alabileceğiz diye yazmıştı.

pasaport iptali bilgisi ya da varsa tahdit kaldırma işlemleri için nufus müdürlüğüne uğra onlar sana detaylı cevap verir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...