İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

RADAMEL, 52 dakika önce yazdı:

Bir ciddi daha yorumum geldi

Khklıların ve khklı destekçileri tüm kesimlerin kuru kuru hukuk çağrısı yapmasının önemli olmadığı gibi gereği yok

Günümüz yasa koyucuları ,  hukuk uygulayıcıları  hukuk bilmiyor mu ? Herkes biliyor masumiyet karinesinin ne olduğunu.Hatırlatman gereken o değil.O insan korkuyor.Korkuyu yöneteceksin.Sen de korkutacaksın.Öncekiler yargılandı sen de yargılanabilirsin yapma diyeceksin.Bunu yaparken kafasına vurur gibi hukuk anlatmayacaksın.Alttan alacaksın.Hangi öğretmen , kendisine yanlışını şımarıkça söyleyen öğrencisine iyi davranır.Tam tersi o öğrenci , öğretmenin gözünde gitgide sevimsizleşir

Daha yazacaktım ama anlayan olmaz

Yıllardır hukuk duayenliği yapan khklıları dayak diyen çelimsiz insana benzetiyorum

kavga esnasında öfkeden kendini kaybetmiş , arka arkaya yumruk tekme sallayan birine 
--- ama senin bu yaptığın vücut dokunulmazlığını ihlal etmektir

diyor

ne sinir bozucu tip

sırf bu yüzden dayak yese hakkıdır

bunun yerine eğer gücü yetmiyorsa , korkutmalı

dayım mafya demeli , ulan biz floransanın en büyük aşiretiyiz demeli , mahalleden adam toplayıp gelmeli , bıçağını göstermeli yada kaçmalı 

yok efendim devlet hukuka uyar , hukuka davet etmeliyiz falan fişmekan hahaha

ya bi gidin allasen

• Beğeni 3

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@farahzeynep Yalnız değilsiniz hocam, benim de eşim bekliyor kurumdan ses yok..Kurumu  aranmayanlar kimler acaba???

• Onaylama 1

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Pasific26, Bir saat önce yazdı:

6 ay hocam?? ben en kidemliyim sanırım bu konuda 

hocam benim son görev yaptığım okulu aramışlar...normalde görev yaptığımız tüm okullar mı aranıyor,mem mi...

sendika ve pasif banka, kurum görüşü alındı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RADAMEL, 17 dakika önce yazdı:

Yıllardır hukuk duayenliği yapan khklıları dayak diyen çelimsiz insana benzetiyorum

kavga esnasında öfkeden kendini kaybetmiş , arka arkaya yumruk tekme sallayan birine 
--- ama senin bu yaptığın vücut dokunulmazlığını ihlal etmektir

diyor

ne sinir bozucu tip

sırf bu yüzden dayak yese hakkıdır

bunun yerine eğer gücü yetmiyorsa , korkutmalı

dayım mafya demeli , ulan biz floransanın en büyük aşiretiyiz demeli , mahalleden adam toplayıp gelmeli , bıçağını göstermeli yada kaçmalı 

yok efendim devlet hukuka uyar , hukuka davet etmeliyiz falan fişmekan hahaha

ya bi gidin allasen

Khklıarın diğer mantıksızlığı ise Cumhurbaşkanına sosyal medya vasitasıyla ulaşmaya çalışmamalarıdır

Ya kardeşim aileyle kavgalı baba figürü diye bir şey vardır 
sen en küçük çocuksun

babadan habersiz , kardeşlerinle bi halt yemişsin ya da öyle sanılıyor
babanın karşısına çıkmıyorsun
anne millet diyelim , onu cahil görüyorsun

kardeşlerin arasında mızmızlanıp duruyorsun , konuya komşuya, arkadaşına dert yanıyorsun
ama sorunun çözümü evde , baban çözecek
babanı ise yok sayıyorsun

nasıl olacak bu işler
sevmezsen sevme ama gücünü varlığını kabul etmelisin

sen sevmiyorsun nefret ediyorsun diye yok olmuyor , etkisinden hiçbir şey kaybetmiyor
kazanmalısın

babanla aranın olmadığı zamanları hatırla 

sonra barışmanı hatırla

taviz vermeden olmaz
zaman geçmeden olmaz
gözüne girmeden olmaz

yok zulmediyor da bilmem ne yapıyo da

geçeceksin onu

sana göre zulmediyor

babanı destekleyen abine göre dünyanın en adil insanı o

o zulüm , adalet mutlak , evrensel soyut bir kavramlar kabul edilse bile zamana yere şarta göre değişir gözüm

mesele her zaman olduğu gibi insanidir

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
701katip, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar birkaç arkadaş soruyordu pasaport için Ankara'dan başvuran varmı diye. Benim pasaportum yoktu ama tahdit vardı. 22 Kasım da başvuru yapmıştım. Sistemde daha önce il ve ilçe nüfus müdürlüğüne başvurunuz yazıyordu ama bugün itibariyle girilen bilgilere ait herhangi bir pasaport kaydı bulunamamıştır yazıyor. Sanırım tahdit kaldırılmış. 

Elinizde dilekçe örneği varsa paylaşabilir misiniz?  Ben de bu hafta başvuracağım  buradan durumu bildiririm  

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
delavega84, 3 dakika önce yazdı:

hocam benim son görev yaptığım okulu aramışlar...normalde görev yaptığımız tüm okullar mı aranıyor,mem mi...

Bilmiyorum.ki hocam benimilk ve son görev yaptığım okuldu zaten daha 4. Yilimdi ? ama sanırım memi arıyorlar onlarda okulu arıyor 

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Demek ki bekleyen bir ben yokmuşum ?Benimde şubatta 1 sene olacak kurum aranali. Hanım martta arandı nisanda iade oldu. Herhalde komisyon bu size yeter diyor ?Allah bekleyen herkese sabır versin. 

672 KHK. SENDİKA 2015 İSTİFA. TAKİPSİZLİK ALİNDİ İNCELENİYOR.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Es4023, 16 dakika önce yazdı:

Demek ki bekleyen bir ben yokmuşum ?Benimde şubatta 1 sene olacak kurum aranali. Hanım martta arandı nisanda iade oldu. Herhalde komisyon bu size yeter diyor ?Allah bekleyen herkese sabır versin. 

Eylül de arandı öyle bekliyoruz hayırlısıyla

672-KHK, sendika 2015 Ağustos istifa, inceleme devam, Eylül ayı kurum görüşü olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

E devlette pasaport başvuru durumunu sorgularım böyle bi yazı çıktı (Başvuru merkezlerimiz tarafından 02.04.2018 tarihinden sonra alınmış başvurunuz bulunmamaktadır) normal mi 

• Şaşırma 1

701 sayılı KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@delavega84 en son görev yaptığınız okulda hangi yıllar çalışmıştınız hocam? 

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...