İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

phantom18, Bir saat önce yazdı:

Yaşanan ve yaşatılan bu süreçte;

Eşimin(özellikle) , ailemin ve akrabalarımın yanımda olarak ne kadar değerli olduklarını, 

İnsanların gerçek yüzlerini ve koşullara göre davranışlarını, 

Kimin gerçekte ne halt olduğunu

Gördüm, anladım ve hayatımın geri kalanına çok çok değerli bir tecrübe olarak bıraktım

İyi gününüzde yanınızda çok insan sizinle güler oynar ama kötü gününüzdeki "bir kişi" yüzlercesine bedeldir. 

Ne demişler "HAYAT SEVİNCE GÜZEL.." 

Bazılarını biliyorduk  bu süreçte teyid etmis olduk.

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
jedencovek, 15 dakika önce yazdı:

Ihraç sonrası emekli olan memur göreve iade olduğu taktirde yaş haddini doldurana kadar isterse memur olarak çalışmaya devam edebilir. 

Ancak memuriyete tekrar dönmek istiyorum dediğinde bakanlık tarafından araştırma merkezine verilme ihtimali de vardır. 

Araştırma merkezine verildiğinde polislikten aldığı tüm hakları kaybedilecek. 

Araştırma merkezine atandığında polislikten aldığı hakları kaybedilecek ama açıkta ve ihraç süresindeki maddi kaybı da mı kaybediliyor?

Diğer Taraftan göreve devam etmek istemiyorum derse bu sürelerdeki maddi haklarını alabiliyor mu?

• Beğeni 1

701 KHK EGM KYOK .KODLAMA  SC.22.05.2020 KOMİSYON İNCELEME  KOSKOCAMAN RET.TEBLİĞ EDİLDİĞİN DE İDARE MAHKEMESİNE  BAŞVURACAĞIZ. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
jedencovek, 10 saat önce yazdı:

Sn. @Ori93 khk lar çıkarken bu şahısların hepsi iktidar partisindeydi. Yapılan tüm hukuksuz işlemlerde rolleri varken bugün çıkıp mağduriyetler üzerine konuşmaları bana son derece samimiyetsiz geliyor. 

Yeni kurdukları partiyi şirin göstermek için ekonomi, hukuk gibi halkın en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda herkese mavi boncuk dağıtmak zorundalar ki halkın ilgisini çekebilsinler. 

Icraat makamına geldiklerinde diğerlerinden farkı olacaklarını sanmıyorum. Dilerim bu düşüncem de yanılırım. 

Kesinlikle katılıyorum...

Hiçbişey hisstemiyorum bu parti için...

Alsam birini vursam ötekine...

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Samir155, 37 dakika önce yazdı:

Araştırma merkezine atandığında polislikten aldığı hakları kaybedilecek ama açıkta ve ihraç süresindeki maddi kaybı da mı kaybediliyor?

Diğer Taraftan göreve devam etmek istemiyorum derse bu sürelerdeki maddi haklarını alabiliyor mu?

-- Emekli olan polis memuru ben emekli olmaktan vazgeçtim çalışmak istiyorum dediğinde, bakanlık bu kişiyi araştırma merkesinde başlatırsa ihraç ve açıkta beklediği süre polis memuru olarak değerlendirir. Açıkta ve ihracta bekledigi süredeki haklarını polis memuru olarak alir. Araştırma merkezine atamadı yapıldığı tarihten itibaren şahsına münhasır kadro ( memur Ş ) ile bakanlık görevlisi olur. 

-- Kanunen emekli olduğu için emeklilikten doğan haklarını alması gerekir. Bir kısıtlama olup olmadığını henüz öğrenemedim. Bu konudaki bilgilere ulaştığımda paylaşırım sn. @Samir155.

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@jedencovek peki araştırma merkezleri ile ilgili bilginiz varmı ne iş yapıyorlar nasıl çalışıyorlar polislik ile farkı sadece maaşı mi biraz bilgi verirseniz sevinirim birde herkesi kesin oraya mi verecekler

aylin yağmur, 13.01.2020 - 15:17 yazdı:

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 14.02.2020 - 12:42 yazdı:

Kesinlikle katılıyorum...

Hiçbişey hisstemiyorum bu parti için...

Alsam birini vursam ötekine...

Bunlara tamamen katılıyorum arkadaşlar. Hatta görüyorum ve artırıyorum, muhalefet liderlerinin birçoğu dahi, yaşanan zulümlere aslında itiraz etmeleri gerektiği kadar etmemişlerdir. Hatta Ahmet Şık gibi, Gergerlioğlu gibi, Yavuz Ağıralioğlu gibi bireysel bazı isimlerin ancak bu sınavı hakkıyla verebildiğini söyleyebiliriz.

Bireysel olarak oluşan korku ikliminden çekinenler de çoktu, ki ben Temurci'yi falan böyle görüyorum. Bunlar delikanlılığın kitabını yazacak adamlar olmadıklarını tarih önünde göstermiş oldular. Biz milletimizin bugünkü acı durumunu asıl bu süreçte tanıdık.

Ama olan oldu maalesef. Bütün bunların hesabını, Allah bu zulümleri yapan, destekleyen, karşısında susan herkesten teker teker çıkartsın. Biz yine de mağduriyet var diyene yüz çevirmeyelim. Samimiyetlerine ben de inanmıyorum, ancak bugün insanların çektiklerini bilemeyiz. Bir çıkış yolu artık bulunmalı.

Kendimizi de geçelim, millet olarak iflas etmiş durumdayız. Biz böyle değildik, gerçekten çok yazık edildi bize. 

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 5
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
jedencovek, 27 dakika önce yazdı:

-- Emekli olan polis memuru ben emekli olmaktan vazgeçtim çalışmak istiyorum dediğinde, bakanlık bu kişiyi araştırma merkesinde başlatırsa ihraç ve açıkta beklediği süre polis memuru olarak değerlendirir. Açıkta ve ihracta bekledigi süredeki haklarını polis memuru olarak alir. Araştırma merkezine atamadı yapıldığı tarihten itibaren şahsına münhasır kadro ( memur Ş ) ile bakanlık görevlisi olur. 

-- Kanunen emekli olduğu için emeklilikten doğan haklarını alması gerekir. Bir kısıtlama olup olmadığını henüz öğrenemedim. Bu konudaki bilgilere ulaştığımda paylaşırım sn. @Samir155.

Anladığım kadarı ile sizinle meslektaşız.vermis olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim..

Sevgili meslektaşım son bir soru..

Örneğin 55 ilinden ihraç polis için velevki komisyon kurum görüşü isteyecek olursa bu görüşü Emniyet Genel Müdürlüğünden mi?

Yoksa en son görev yaptığı il Emniyet Müdürlüğünden mi  istiyor?

Şimdi den sorularımı sabırla okuyup cevapladığınız için teşekkür ederim..

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

701 KHK EGM KYOK .KODLAMA  SC.22.05.2020 KOMİSYON İNCELEME  KOSKOCAMAN RET.TEBLİĞ EDİLDİĞİN DE İDARE MAHKEMESİNE  BAŞVURACAĞIZ. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Samir155, 5 dakika önce yazdı:

Anladığım kadarı ile sizinle meslektaşız.vermis olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim..

Sevgili meslektaşım son bir soru..

Örneğin 55 ilinden ihraç polis için velevki komisyon kurum görüşü isteyecek olursa bu görüşü Emniyet Genel Müdürlüğünden mi?

Yoksa en son görev yaptığı il Emniyet Müdürlüğünden mi  istiyor?

Şimdi den sorularımı sabırla okuyup cevapladığınız için teşekkür ederim..

Sn. @Samir155 forumun amacı yardımlaşmak her zaman elimden geldiğince bilgim dahilinde sorulara cevap vermeye çalışırım. ?

Komisyon son görev yapılan il emniyetten bilgi istiyor. Kurum görüşü verilirken emniyet garson kodlamaya da bakarak kodlamaya paralel bir görüş bildirir çelişki olmaması için. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 15 saat önce yazdı:

Güncel Kararlar:

• 686 KHK - Adalet Bakanlığı - İKM - İstanbul - Silivri - Tanık - Adli Beraat 2017 - İADE
  • 672 KHK - MEB - Öğretmen - Aksaray - Sendika 30 Ay - Banka 1000TL - Adli İşlem Beraat - RET

Benimde tanık ifadesi 2008 yılı bende ikm idim. Kyok var. Aynı görev yeri. 701 KHK ile ihraç oldum. Hatta bağlı olduğum komisyon ve kurumum "örgütle irtibat ve iltisak yoktur meslekte kalmasına karar verilmiştir" şeklinde değerlendiirme yapmalarına rağmen hem ihraç oldum hem red aldım. Kaç kere böyle iade edilen gördüm adalet bakanlığında, ben neden red aldım diye kendime soruyorum. Aynı şartlar biri red  biri iade. Aklıma başka şeyler geliyor engel olamıyorum!!!

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...