İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

farahzeynep, 5 saat önce yazdı:

Hocam sadece sendikadan bekliyorsunuz değil mi?  Adlî idari bir davaniz falan var mı biliyor musunuz peki? 

Sendika ve bir iki SMS olabilir hocam, davam yok. Ekim'de okul aranıp müdürüm de çok olumlu şeyler söylediğini anlatınca umutlandik bayağı ama 4 ayı geçti.

• Beğeni 1

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon geriye kalan iade dosyalarında “onda bunda şundadır” tekerlemesi eşliğinde çıkan dosyayı sisteme yüklüyor sanki.

Arkadaşın biri, bir aylık sendikadan evet yanlış duymadınız bir aylık sendika ve bes’ten beklerken bir başka arkadaşım 22 aylık sendika ve 2014 öncesi banka işlemleriyle döndü. 

İki olasılık söz konusu: raportör hızı/esnekliği farkından dolayı aynı kriterli dosyalarının birinin kararı çıkıyor diğerinin hala beklemede veya gerçekten bir rastgelelik söz konusu. Bonus bir ihtimal daha var komisyon bir belge, bilgi istemiş olabilir ilgili kurumdan ve o belge, bilgi gelmeden iade işlemleri tamamlanmıyor. 

Şu yukarıdaki ihtimaller haricinde, 701’den karar çıkmasını ama 672’den karar bekletilmesini mantığa oturtamıyorum. 

• Beğeni 2

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bende hala bana verilen kodu (SAYA) sindirmiş değilim.. nasıl böyle olur aklım almıyor.. merak ettiğim ben bu kodla neden adli süreç yaşamadım.. bilen birisi cevaplarsa çok sevinirim... sadece bu kod var ret kararında... 

• Beğeni 1

701 KHK - Adli idari yok-EGM-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Rapunzel, 24 dakika önce yazdı:

Sendika ve bir iki SMS olabilir hocam, davam yok. Ekim'de okul aranıp müdürüm de çok olumlu şeyler söylediğini anlatınca umutlandik bayağı ama 4 ayı geçti.

İadeler neye göre yapıliyor karar neye göre veriliyor? sıra neye göre bilen biri varsa gelsin beri? Rabbim sonumuzu Hayır etsin inşallah. Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sinan Karakuş, 14 dakika önce yazdı:

Bende hala bana verilen kodu (SAYA) sindirmiş değilim.. nasıl böyle olur aklım almıyor.. merak ettiğim ben bu kodla neden adli süreç yaşamadım.. bilen birisi cevaplarsa çok sevinirim... sadece bu kod var ret kararında... 

Kodlamanın ilk çıktığı tarihlerde soruşturma, gözaltı, tutuklama ve dava işlemleri yapılıyordu. Fakat tek kriter kodlamanın olduğu durumlarda ek delil yok ise artık dava dahi açılmıyor. Hakkınızda soruşturmalara yansıyan tanık ifadesi, örgüt imamları ile telefon görüşmesi vs. olması gerekiyor.

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 25 dakika önce yazdı:

Kodlamanın ilk çıktığı tarihlerde soruşturma, gözaltı, tutuklama ve dava işlemleri yapılıyordu. Fakat tek kriter kodlamanın olduğu durumlarda ek delil yok ise artık dava dahi açılmıyor. Hakkınızda soruşturmalara yansıyan tanık ifadesi, örgüt imamları ile telefon görüşmesi vs. olması gerekiyor.

öyle bağlantılar bulamazlar çünkü yok sayın MSA anlamadığım bunlara rağmen bu kodun verilmesi 

• Beğeni 1

701 KHK - Adli idari yok-EGM-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sinan Karakuş, 24 dakika önce yazdı:

öyle bağlantılar bulamazlar çünkü yok sayın MSA anlamadığım bunlara rağmen bu kodun verilmesi 

Devre , zaten çok değişik kodlamalar var. Yaniçoğu doğru bile değil, bu basınada yansıdı ama malesef çok itibar ediyorlar.  

Adli işlem olmaması, sadece kodlama yetmemesinden dolayı. Ya da henüz sıra gelmemiş olabilir. Özellikle egm de henüz açıkta olan 1000 üzeri kişi var , bunlar bile 2 3 yıldır bekliyor,  daha yeni ifadeye çağrılmaya başladılar.  İhraç olduğunuz yerin, terör suçları savcılığına ya da Kom terör şubeye gidip sorun. Bende 3 yıl sonra kyok aldım, kendim gitmesem haberim bile olmayacaktı 

• Beğeni 2

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi günler öncelikle biraz kendime gelebildikten sonra  detayları sizinle paylaşmak istedim bildiğiniz üzere 2018 de gs yi geçerek atanmıştım ona rağmen sözleşmem feshedildi idare mah başvurmuştum red geldi malesef ve gerekçe olarak geçmiş olmama rağmen gs  yi bi de kimse o çok gizli iftiracının dediklerini yazmışlar başka hiç bi şey yok olamazdı da o karardan sonra hakkımda soruşturma olduğunu öğrendim hakkımda bi şey yok diyen arkadeşlar ikametinizin olduğu adliyeye sorsunlar çünkü bi şey bulamazlarsa mahkemeye bile gidemiyo tebliğ de edilmiyo haliyle ifademi almak için çağırdılar ifadeye gittim anlattım tüm hayatımı onlarda da o iftiracının dedikleri haricinde bi şey çıkmadı ama sağlam sallamış her kimse madem öyle göstersin dedim ama içim yandı hiç mi düşmanım olmasın bu kadar basit mi dedim istinafa gittim rabbim bizleri bu çukurdan çıkarsın tez zamanda artık ??

• Beğeni 6

Khk’sız ama mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 2 saat önce yazdı:

İadeler neye göre yapıliyor karar neye göre veriliyor? sıra neye göre bilen biri varsa gelsin beri? Rabbim sonumuzu Hayır etsin inşallah. Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler. 

Bu belirsizlik deli ediyor insanı iste

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Sinan Karakuş, 2 saat önce yazdı:

Örgütle (cemaat olarak anıldığı dönemde dahi) yolu hiç kesişmemiş birisine bu kodun verilmesi çok üzücü. 

Kodlamalarda yapılan hatalar üst mahkemelerden dönecektir ama zaman alacak. Sn. @Sinan Karakuş hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin ve sabredin. 

• Beğeni 5

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...