İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

non_formation, 12 dakika önce yazdı:

dediğiniz gibi yapıp 4060 a sms attım. gelen cevapta  "girmiş olduğunu kriterlere uygun kayit bulunamamıştır" yazıyor bu benim davamla ilgili karar verilmediği anlamına geliyor olabilir mi?

Vodafone ya da Turkcell hatlı iseniz cevap gelmiyor. Eğer, telekom mobil ise; cevap geliyor. 

Soru: Davanız ile ilgili yazışmalar (siz ve kurum arasındaki) bitti mi bitti ise ne kadar oldu?

• Beğeni 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademili, 8 dakika önce yazdı:

Hem bu sitede hemde diğer khk forumlarinda örnek dava dilekçeleri var. Onlari alip kendine uyarlayabilirsin. Daha önce actigin dava dilekçende ekleyeceklerini değiştirerek yazabilirsin. Uyap konusunda yeni açılan bir bolum var evet ama daha orayi kullanan bir kişiyi ne gördüm ne duydum. En garantisi mahkeme aracılığıyla yollamak bence.

Daha önceki dava dilekçendeki yazılarının tekrarını yeniden yapma. Yeni iddialara cevap ver.

Aynen hocam. Davanız muhtemelen ya tekemmul etmedi. Ya da karar verilmedi.

kasım ayımda tekemmül dilekçesi yazmıştım

• Beğeni 1

672 MEB komisyon red takipsizlik var. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

https://m.karar.com/yazarlar/taha-akyol/anayasa-mahkemesi-iltisak-ve-irtibat-12837

Yazıdan bir bölüm:

"AYM, istihbarat raporlarında “irtibatlı ve iltisaklı” diye nitelenenlerin “kamu ihalelerine katılamayacağı” şeklindeki kanun maddesini iptal etti. Anayasaya göre Türkiye “istihbarat devleti” değil, “hukuk devleti”dir; yargı kararı olmadan hiç kimse ve hiçbir makam hak mahrumiyetine karar veremez.

Zaten AYM’ye göre, MİT raporları “sadece önleyici istihbarat elde etmek ve analiz yapabilmek amacıyla verildiğinden” hukuki delil gibi kullanılamaz. (Karar No: 2015/123)"

Öyle bir yazmış ki yazıyı, okuyan irtibat iltisak olayını AYM iptal etti sanıp heyecanlanıyor...

Bahsi geçen karar şu:

https://www.anayasa.gov.tr/tr/haberler/norm-denetimi-basin-duyurulari/7071-sayili-olaganustu-hâl-kapsaminda-bazi-duzenlemeler-yapilmasi-hakkinda-kanun-hukmunde-kararnamenin-degistirilerek-kabul-edilmesine-dair-kanun-un-bazi-kurallarinin-iptali/

Hepsi bu...

Aym zamanında bunu demiş 2015te evet:

"Zaten AYM’ye göre, MİT raporları “sadece önleyici istihbarat elde etmek ve analiz yapabilmek amacıyla verildiğinden” hukuki delil gibi kullanılamaz. (Karar No: 2015/123)"

Ama daha yeni de irtibat iltisak diye bişey vardır ve bu kişiler noterlik arabuluculuk bilirkişilik yapamaz demişti:

https://www.anayasa.gov.tr/tr/haberler/norm-denetimi-basin-duyurulari/teror-orgutleriyle-iltisakli-veya-irtibatli-bulunanlarin-noter-arabulucu-ve-bilirkisi-olamamasini-ongoren-kurallarin-anayasa-ya-aykiri-olmadigi/

Ortada 2 çelişkili gerçek var...

Aym 2015te MİT raporları “sadece önleyici istihbarat elde etmek ve analiz yapabilmek amacıyla verildiğinden” hukuki delil gibi kullanılamaz. (Karar No: 2015/123) diyor...

2020de İrtibat iltisak diye bişey var, buna bakılıp kişi noter, arabulucu ve bilirkişi olamayabilit diyor...

Son kararda da yine irtibat iltisak diye bişey var ama bu irtibatlı iltisaklı kişiler de ihaleye girebilir diyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
non_formation, 5 dakika önce yazdı:

kasım ayımda tekemmül dilekçesi yazmıştım

O halde henüz bir karara varılmamıştır. Benim tekamül edeli 13 ay oldu.

yukarıda durumu biraz anlattım. Bence bir müddet daha beklemeniz gerekecek. Henüz karara çıkmamıştır sizin dosyanız.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 7 dakika önce yazdı:

O halde henüz bir karara varılmamıştır. Benim tekamül edeli 13 ay oldu.

yukarıda durumu biraz anlattım. Bence bir müddet daha beklemeniz gerekecek. Henüz karara çıkmamıştır sizin dosyanız.

hattım vodafone acaba bir de telekom mobilden mi denesek şansımızı

• Beğeni 1

672 MEB komisyon red takipsizlik var. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
korkusuzadalet, 14 dakika önce yazdı:

@farahzeynepuyaptan baktıysanız eşinizi sırası kaçlarda acaba. bu bize bilgi verir

O nerde yazıyor ? ben uyap dan bakmayı da burda bir Arkadaştan öğrendim de

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

uyapya yazar yine. uyapa girdiğinizde dosya görüntüle kısmını açmadan önce yazar. dosya görüntüle kısmının karşısına yazar

@farahzeynep yine uyapta yazar. dosya görüntüle kısmının karşısına yazar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
non_formation, 14 dakika önce yazdı:

hattım vodafone acaba bir de telekom mobilden mi denesek şansımızı

Benim hattım VODAFONE idi, Eşimin TRcell idi her ikisinden de yanıt alamadık. Sonra telekom mobili olandan denedik. Ve yanıt alabildik.

Bu arada, SMS ile aldığınız yanıtın karşılığını UYAP VATANDAŞ portal da göremiyorsunuz.

Ben 1 yıldır günde 3 kere giriyorum. Halen de RET yazmıyor. Ama ret olduğunu bilerek gerekçeli kararı bekliyorum.

19-20-21-22-23-24-25...idare mahkemeleri gönderdiğiniz evrak belge bilgi ve savunmaları hiç dikkate almıyor. Üzerinden dosyayı atarak BİM'e göndermek için karar veriyor. İnanın bu böyle. Kendi dosyam için söylüyorum, aynı durumda ve daha dolu olan onlarca arkadaş iade aldı.

Sizin dosya henüz çok taze, tekamül edeli 4 ay olmuş. 6 aydan önce bir şey beklemeyin derim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@farahzeynep hocam en son eklenen yazilarda gerekceli karar yazar buyuk olasilikla en son gonderilenlerde tarih bellidir

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...