İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
realist83, 10 dakika önce yazdı:

Sayın,

@Teacher hocamın  dualarına "Amin" ile başlayalım, 

Bütün arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. 3,5 yıldır dert ortağı olduk. Gelen haberlere sevindik, üzüldük.

Rabbim kısa zamanda özlediklerimize hayırlısıyla kavuşmayı nasip etsin.

Belki tek başımıza olsak küsüp giderdik "bizi istemeyeni biz de istemeyiz" diye.

Ama çocuklarımız için, eşlerimiz için kalıp, dimdik bu keşmekeşten çıkmamız gerektiği için sabırla bekledik.

İnanıyorum ki;

Allah ömür verip o günleri görenlerin çoğunluğu için adalet yerini bulacak,

Rabbim giden yıllarımızın, gençliğimizin, çektiklerimizin de karşılığını dar-ı beka'da verecektir...

Takipte kalmaya devam edeceğim.

Selametle kalın...

Hayırlı olsun hocam. Darısı inşallah bizlerin başına. Kurum görüşünüz alınmış miydi acaba alınmışsa ne zaman alınmışti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

HERKESE SELAM DOSTLAR.ALLAHIM NOLU BU KADAR BEKLEDIK SONRA RET GELMESIN. MİLLET IDARE MAHKEMESINDEN HABER BEKLİYOR BIZ HALA KOMİSYONUN KAPISINDAN CIKAMADIK.HAYIRLISI NEYSE O OLSUN. BI ARKADAŞIN DEDİĞİ GIBI ÇOK ŞÜKÜR SAGLIKLIYIZ.

• Beğeni 2
  • Onaylama 5

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@realist83 uzun zamandır yoktum biri demiş öldü, şimdi de yazsınlar kral geri döndü. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aynen hocam beklemekten başka çare yok

672zede, 17 saat önce yazdı:

görüşü alınmadan da iade oldum var.. Beklemekten  yok sanırım. 

Realist83 hocam hayırlı olsun sendika süreniz nekadardi acaba kurum görüşü alınmış miydi 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaslar bir akrabam uyapta yeni gormuş.  ea ve bir taniktan dava acmislar  sizce ceza alirmi.

672 devam komisyon bekleniyor  sendika istifa ve BES

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
realist83, 11 saat önce yazdı:

Herkese iyi geceler dostlar,

Forumda uzun süredir yoktum. 

Anlatacaklarım biraz abartılı sıkıcı gelirse affola...

Günlerden cuma...

Cuma hutbesi...

Çok dokunmuştu...

Geçen 3, 5 yılda imtihanı nasıl vermiştik? Evet dayandık sabrettik ama daha büyük manevi kazançlar elde edemez miydik?

Acaba büyük çoğunluğumuzun içinde bulundu sağ - muhafazakar - islamcı kesim, adına ne derseniz deyin, bizi anlamadıkları yetmezmiş gibi bir de dünyadaki her şeyi kaybettiğimizi, mahvolduğumuzu bize salık vererek tevekkül anlayışımızı yerle bir etme kötülüğünü cehaletleriyle başımıza kara bir çaput gibi geçirme basiretsizliğini göstermemişler miydi?

Evet evet buydu. Bizi anlamamaktan daha büyük bir kötülüktü buydu...

Oysa sözüm ona kutsalların hamisi olan "bizim kesim(çok azı müstesna)" mağdurlara;

"Ne hukuka ne vicdana, ne de dine aykırı bir davranışınız olmadı, bu bir imtihan sabredin." demek yerine bıyık altında , kapı arkasından  mahvoldular, öldüler , bittiler gözüyle bakıp tevekkül anlayışımızı bilmeyerek cehaletleriyle yerler bir etmek kötülüğünü yaptılar.

Bu sele ne kadar kendimizi kaptırdık, muhasebesiyle eve geldim cuma namazından...

Küçüğü uyuttum, kayınvalideyi yolcu ettim, ortalığı topladım. Kafamda bambaşka düşünceler, sıkıntılara eklenen yeni sıkıntıların halli için yeni kararlar alıp eşimle paylaşmak üzereydim.

Hutbedeki,  Kul her ne zaman ۜ ِ ر ا ّٰلل ه ُ صَ ْن مهتى” َAllah’ın yardımı ne zaman gelecek?” diye niyazda bulunsa, Rabbimiz de ب ٌ ي ۪ ِ قَر نَ ْصَر ا ّٰلل ه ْل اِ ٰنَ ََُٓا” Bilesiniz ki Allah’ın yardımı yakındır.”4 ayeti yankılandı yüreğimde...

Oturdum kızımı beklerken rutin komisyon kontrollerini yapayım, dedim. Saat 15. 25 sularıydı, komisyon oturumu kapalı değildi, çünkü saat 11 gibi bakmıştım, tıkladım yeniden açmak için ekranda uzun bir yazı gördüm. Baştan okumadan ortalarda bir yerde büyük harflerle "KABUL" yazısı olduğunu fark ettim.

Geçen 3,5 yılda 3-4 defa rüyamda kabul aldığımı görmüş hatta rüya içinde bile bu haber rüya olmasın artık diye temennilerde bulunuyormuşum.

Cuma günü de yine böyle bir rüya mı görüyorum diye eşimi aradım. Onun da sayfaya  bakmasını bunu bir rüya olmadığını söylemesini istedim. Haberi duyunca çok sevindi. Sayfaya baktı hatta iş yerindeki arkadaşlarına da gösterdi. Ben hala yaşananların bir rüyaya sığabilecek kadar az detaya sahip olduğundan endişeli, her an uyanmaktan korkuluydum. Bu arada biraderi aradım rüya olmasın diye ayrıntıları arttırmaya çalışıyordum, derken okuldan dönüşü kardeşinin uyu saatine rastladığını bilen kızım kapıyı tıklattı, ekranı ona gösterdim, her gün bakılmaktan bıkılan sayfadan bir şey anlamadı. O yazının ifade ettiği anlamı kendisine söylediğimde kucağıma zıplayıp boynuma sarıldı. Ayrıntılar arttıkça bunun bir rüyadan öte bir gerçeğe evrildiğini iyice hissetmeye başlamıştım.

Rahmet, çölleşen gönlümü vahalara kuraklaşan gözlerimi seylaplara çevirmişti.

3,5 yıldır kendim için tek damla gözyaşı dökmeyen ben gitmiş, tebrik telefonlarında dostlara, vefakarlara boğazı düğümlenen; yüreğine, tenine damlalar akıtan biri gelmişti.

Hamdolsun Rabbim bugünleri de gösterdi...

Geride bunca masum, mağdur, mazlum...

Unutursak kendimizi unuturuz...

Rabbim, tez zamanda felaha erdirir inşallah...

Toplumun büyük bir inşaaya ihtiyacı var, çabuk gelin dostlar!

Takipteyim...

Selametle...

Sn @realist83 Hocammm...

Bunu şimdi gördüm...

1. İade olmanıza çok sevindim.

2. Buraya dönüp yazmanıza da...

Gözünüz aydın, en kötü gününüz böyle olsun...

Darısı bekleyen herkesin başına...

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Vay be realist hocam sen de iade oldun ya.Hayırlı olsun bizlere de dua etmeyi unutma.

Allah bugünlerimizi dünden,

yarınlarımızı da bugünümüzden

hayırlı etsin.

• Beğeni 7

672 MEB- KYOK (Ocak 2019), banka (sonuna kadar), istifa edilmiş sendika (27 ay - Haziran 2016), kurum kanaati olumlu (11 Aralık 2019)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sayın @Badi Ekremgeçen hafta bu sorgulamayı burada paylaşmıştım, hatta eşime ret geldiğini de yazmıştım ama arkadaşlar ilgilenmedi, arada kaynadı herhalde. Tekrar yazmanız iyi oldu, kararını bu şekilde görecek arkadaşlar olabilir.

Eşimin hattı Vodafone, sorgulama yaptık cevap hemen geldi 4060'tan. Operatör ile ilgisi yoktur bence. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
701khklii, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar red kararım 4 gün önce muhtara teslim edilmiş bugün gidip alicaz itiraz süremiz 4 gün önce başladı peki dava açmak için kaç gün süremiz var bide ben şuan bulunduğum ilde değilim oraya gidene kdr itiraz sürem dolucak şuan bulunduğum ilden başvuru yapmam sknti olur mu acaba?

Geçmiş olsun. Karar sayınızı ve tarihini paylaşabilir misiniz?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adana01, 49 dakika önce yazdı:

arkadaslar bir akrabam uyapta yeni gormuş.  EA ve bir taniktan dava acmislar  sizce ceza alirmi.

Basında EA kodlama yüzünden ceza verildiğine dair kararlar oldu. Ancak yargıtayın bu konuda bozma kararları mevcut. Uzun zamandır sadece bu kodlama nedeniyle caz duymadım. Hatta beraat kararları duyduk. Tanık konusu farklı bir husus. Tanığın mahkemede yüzleşmede aynı hususları söylemesi, tanığın EP den faydalanıp faydalanmadığı, tanığın beyanlarının somut olarak desteklenebilmesi önemli. Bu konuda; kişi hakkında sadece tek tanık beyanı varsa beyanların başka hususlarla desteklenmesi gerektiği konusunda mahkeme kararları var.

Verdiğiniz bilgiler ışığında yanıltmadan yapabileceğim yorum bu kadar.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...