İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

varex, 42 dakika önce yazdı:

bu tür uygulamalar var arkadaşlar..

özellikle TSK bünyesinde yaşandı ama bunlar yüzdesel olarak çok ama çok az durumlar..

sonradan gelişen bir soruşturma ya da kovuşturma neticesi suç ve delil tespiti yapılmışsa bakanlık yeniden ihraç kararı verebiliyor..

ama söylediğim gibi bunlar yüzdesel olarak dikkate alınmayacak kadar az sayıda..

o yüzden komisyon beni iade etti ama benim işim yine garanti değil diye evham yapmayın..

komisyon mevcut durumunuzu lime lime ederek kılı kırk yararak sizi suçsuz bulursa iade ediyor..

sakin olup dosyanıza odaklanın iade olmaya bakın...

Aynen pek böyle bir olayı duymadık ilk defa duydum gördüm böyle birşeyi.

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
khk111, 49 dakika önce yazdı:

Haklısınız ama,Komisyonun son açıklamasında kurum görüşlerinin ispatı olmadığı takdirde önemi olmadığı paylaşılmıştı sanırım, yinede guvenemiyoruz tabiki

Kriter olmazsa kurum görüşünün tek başına bir anlamı olmayabilir komisyon somut gerekçe isteyebilir. Burada haklısınız. 

Ancak sendika + dernek kriterleri varken kurum bunları gösterip iltisaklı şeklinde olumsuz görüş bildirir. 

Komisyon da kararı şişirmek için kurum görüşünü mutlaka yazar. 

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Duygulandım bee...

Ben Atatürk çocuğuyum . Çocuklarimda,eşimde, ailemde...

Ama bizi düşürdükleri durumlara bak...

• Beğeni 7

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mustafaa34, 10 saat önce yazdı:

Valla facede yazmıstı bayanın bir tanesi 1.5 yıl once komısyondan iade olmuş 3 gün önce tekrar gözaltı

O bayan bana goy goycu geldi. Sonraki paylaşımında ise iade olanların tekrar araştırıldığı duyumunu öğrenmiş lakin kocasının neden gözaltında olduğunu bilemiyor.... İnsan kocasının derdine düşer, akıbetini, nedenlerini sorgular ama maşallah gündemi okuyor. O derece moralli

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, 18.02.2020 - 13:04 yazdı:

Geçmiş olsun. Karar sayınızı ve tarihini paylaşabilir misiniz?

Teşekkür ederim 15.01.2018 karar no 2020/1368

• Beğeni 1

701 KHK-Zabit Katibi-Albatros-Takipsizlik-Komisyon incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 9 saat önce yazdı:

HAkkımda soruşturma olmasıymış Komisyon kararı öyle. Soruşturmayı da gözaltında öğrendim. 2012 de dakikaları uyuşmayan 6sn lik bi arama. İddianame gerekçesi de arama değil, ihraç olmam. Savcı bey öyle yazmış. Bahse konu personel 701 KHK ile ihraç edilmiş olup, örgüt üyeliği suçunu işlemiştir gibisinden birşey yazmış saçmalamış

Hocam geçmiş olsun. Kısır döngüye sokmuş. Neden ihraç ettiniz? E soruşturma var hakkında. E neden soruşturma var hakkımda? E ihraç olmuşsun.

jedencovek, 8 saat önce yazdı:

Kriter olmazsa kurum görüşünün tek başına bir anlamı olmayabilir komisyon somut gerekçe isteyebilir. Burada haklısınız. 

Ancak sendika + dernek kriterleri varken kurum bunları gösterip iltisaklı şeklinde olumsuz görüş bildirir. 

Komisyon da kararı şişirmek için kurum görüşünü mutlaka yazar. 

Kurum görüşü olumsuz ise, komisyon reddetmek için bahane arar. Tek başına koymaz ama illa ki bir şey bulur. SMS bulur. Amca oğlunun bankanın önünden geçtiğini bulur. Ama kurum görüşü olumluysa, bu durumda sadece kriterlere bakıyor.

Adnan104, 1 saat önce yazdı:

O bayan bana goy goycu geldi. Sonraki paylaşımında ise iade olanların tekrar araştırıldığı duyumunu öğrenmiş lakin kocasının neden gözaltında olduğunu bilemiyor.... İnsan kocasının derdine düşer, akıbetini, nedenlerini sorgular ama maşallah gündemi okuyor. O derece moralli

Hocam bu forum dahil fetönün trolleri halen meydanda. Dertleri halen at izi ile it izini karıştırmak. 

• Beğeni 5
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
avukatgilmour, 14 saat önce yazdı:

Hocam merhabalar. Bu yazdığınıza ilişkin dayanağınız nedir?

16- Duruşmadan sonra karar verme süresi : ( 15 gün )

Duruşma yapıldıktan sonra en geç onbeş gün içinde karar verilir. Ara kararı verilen hallerde, bu kararın yerine getirilmesi üzerine, dosyalar öncelikle incelenir. (2577/19)

Kaynak: https://www.hukukihaber.net/mevzuat/idari-yargilama-usulunde-sureler-h26557.html

Ben 2 ay içinde duruşma sonrası cevap alındığını biliyorum. Yukarıdaki kaynağa göre karar süresi 15 gün imiş.

Duruşmasız olanlarda ise, kendim ve çevremdeki örneklerden biliyorum.

Örneğin: Eylül 2018 idari dava açma tarihim, Ocak 2019 dosyanın tekamül etmesi, Şubat 2020'deyiz henüz bir yanıt yok.

Dün melihkutlu'nun twitinde bir mahkemenin Ekim başında verdiği kararın tebliğinin dün yapıldığı yazıyordu. İdari mahkemelerde kararın tebliği mahkemeden mahkemeye değişiyor. Bu da çok ilginç. Sanırım ayrı ülkenin PTT'sini veya UYAP'ını kullanıyor 21.İdari mahkemesi.

• Beğeni 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Goygoy kelimesini, günlük kullanımda yanlış yerde kullanıldığını görüyorum. 

Goygoy yapmak: Geyik yapma, geyik çevirme (argo), anlamı yerine kullanılması doğru değil.

goygoycu: a. esk. 1. Muharrem ayında kapı kapı dolaşarak ve ilahiler okuyarak dilenen kimse. 2. Boşu boşuna, bilgisiz olarak, gereksiz yere çok konuşan kimse. 3. Şakşakçı. 4. mec. Dilenci. ( Kaynak için tıkla )

Çoğunlukla 2-3 anlamlarında kullanılır idi. Özellikle dalkavukluk yapanlara "goy goy yapıyor" denilir.

Güzel bir gün olması, ve iadelerinizin olması dileğiyle.

• Beğeni 3

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İçişleri Bakanlığı, 11 bin 27 kişinin pasaportunda bulunan idari tedbir kararının kaldırıldığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, “Pasaport Kanununda yapılan son düzenleme ile Bakanlığımızın 2019/14 sayılı Genelgesi doğrultusunda Pasaport İdari Karar Komisyonu 20 Aralık 2019 tarihinde çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmalar kapsamında, idari tedbir kararlarının kaldırılmasına yönelik başvurular İl Nüfus Müdürlüklerince alınmakta olup, 21 Şubat 2020 tarihi itibariyle 11 bin 27 kişinin pasaportunda bulunan idari tedbir kararı kaldırılmıştır.” açıklamasında bulundu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://m.karar.com/guncel-haberler/son-dakika-11-bin-27-pasaportta-idari-tedbir-kaldirildi-1482437

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı, bugünden itibaren 11 bin 27 kişinin pasaportunda bulanan idari tedbir kararı kaldırıldığını duyurdu.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Kahkaha 1

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...