İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Nazenin, 2 saat önce yazdı:

iade olunca yaşadığımız acılar bitecek mi acaba . iade olan arkadaşlari merak ediyorum hiç bu acılar yaşanmamış gibi oluyo mu acaba geçip gidiyo mu herşey 

Merhaba..

Siz öyle sorunca aklıma şu kıssa geldi.

Dervişin biri, uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra bir köye varir.

Karşısına çıkan insanlara, kendisine yardim edecek, yemek ve yatacak yer verecek birileri olup olmadigini sorar.

Köylüler, dervişe, kendilerinin de fakir olduklarını, evlerinin küçük olduğunu soylerler ve Sakir diye birinin ciftligini tarif edip, oraya gitmesini salık verirler.

Derviş yola koyulur, yolda birkaç köylüye daha rastlar.

Onlarin anlattıklarından, Sakir'in, o yörenin en zengin kişilerinden biri oldugunu ogrenir.

Bölgedeki ikinci zengin ise, Haddad isimli bir başka çiftlik sahibidir. 

Derviş, Sakir'in çiftligine varir. Çok iyi karsilanir. İyi misafir edilir, yer, içer ve dinlenir. 

Sakir de, ailesi de hem misafirperver hem de gönülleri zengin insanlardır.

Sonra tekrar yola koyulma zamanı gelir ve derviş Sakir'e ve ailesine teşekkür ederken, "boyle zengin bir insan oldugun icin hep sukret" der. 

Sakir'den ise şöyle bir yanıt alır: "hicbir sey oldugu gibi kalmaz. Bazen görünen, gerçeğin kendisi değildir. Bu da gecer."

Derviş, Sakir'in çiftliğinden ayrıldıktan sonra, bu yanıt üzerine uzun uzun düşünür.

Aradan birkaç yıl geçtikten sonra, dervişin yolu yine aynı yöreye düşer. Sakir'e uğrayıp, ziyaret etmek ister. 

Yolda karşılaştığı köylülerle konuşurken, köylüler: "haaaa o Sakir mi?.. o iyice fakirledi, şimdi Haddad'in yanında çalısıyor..." derler. derviş hemen Haddad'ın çiftliğine gider.

Sakir'i bulur. Eski dostu yaşlanmıştır. Üzerinde eski püskü giysiler vardır. Geçen süre icindeki bir sel felaketinde bütün sığırları telef olmuş, evi barkı yıkılmıştır.

Toprakları da işlenemez hale geldiği için, tek çare olarak, selden hiç zarar görmemiş ve biraz daha zenginleşmiş olan Haddad'ın yanında çalışmak zorunda kalmıştır.

Bu süre zarfında Sakir ve ailesi, Haddad'a hizmetkarlık yapmaktadırlar.

Sakir, dervişi', bu kez son derece mutevazi olan evinde misafir eder. Kıt kanaat yemeğini onunla paylaşır. 

Derviş, vedalaşırken, Sakir'e olup bitenlerden ne kadar çok üzgün olduğunu söyler ve Sakir'den şu yanıtı alır:

"Üzulme... unutma, bu da geçer..."

Derviş, gezmeye devam eder ve aradan uzun yıllar geçtikten sonra, yolu yine aynı bölgeye düşer. 

Öğrendiklerinden şaşkına döner. Bir süre önce ölen Haddad, ailesi olmadığından, bütün varını yoğunu, en sadık hizmetkarı ve eski dostu Sakir'e bırakmıştır.

Sakir, haddad'in konaginda oturmaktadır. Kocaman arazileri ve binlerce sığırı ile yine o yörenin en zengin insanı olmustur.

Derviş, eski dostunu iyi gördüğü icin ne kadar çok sevindiğini dile getirdiğinde yine aynı yanıtı alır: "bu da gecer." 

Birkaç yıl sonra derviş yine Sakir'i arar. Ona bir tepe gösterirler. Tepede Sakir'in mezarı vardır ve mezar taşında şöyle yazmaktadır: "bu da geçer" 

Derviş, üzgün bir şekilde, "Allah Allah, ölümün nesi geçecek?" diye düşünür ve gider.

Ertesi yıl, derviş, Sakir'in mezarını ziyaret etmek için geri döner ama ortalıklarda mezar falan kalmamıştır. 

Büyük bir sel gelmiş, bütün tepeyi silmiş süpürmüş ve Sakir'in mezarından geriye hiç eser kalmamıştır.

O yıllarda, ülkenin sultanı, kendisi icin çok değişik bir yüzük yapılmasını ister. 

Bu öyle bir yüzük olacaktır ki, sultan mutsuz olduğunda umudunu tazeleyecek, mutlu olduğunda da, mutluluğun rehavetine kendini kaptırmasını, tembelliğe düşmesini önleyecektir.

Hiç kimse, sultanı tatmin edecek böyle bir yüzük yapmayı başaramaz.

Sultanın adamları bir gün bilge dervislşi bulurlar, yardım isterler. Sultan yüzüğe fena halde takmıştır.

Derviş, sultanın kuyumcusuna hitaben bir mektup yazar.

Kısa bir süre sonra, yüzük sultana sunulur. Sultan önceleri hiçbir anlam veremez; çünkü, son derece sade bir yüzüktür bu. 

Sonra üzerindeki yazıya takılır gözü. Üzerinde biraz düşünür ve yüzü aydınlanır büyük bir mutluluk ışığı parlar gözlerinde. 

Sonunda tam da istediği gibi bir yüzüğü olmuştur. 
Yüzüğün üzerindeki yazı mı? 

Şu yazılıdır yüzüğün üzerinde: "bu da geçer"

• Beğeni 6

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Asetil58, 2.01.2020 - 15:00 yazdı:

Sadece tek iade duyduk MEB ten bugün başka kimse yok mu? Komisyon iyice yavaşlattı sonuç açıklamayı 

Bence yavaşlattığından değil forumu takip edip kararı açıklanmayan çok az kişi kaldık tahminim toplasan su forumda 150-200 kişi yokuz online olan ama daha kararı açıklanmayan yaklaşık 20 bin kişi var yani yüzde 1 bile değiliz

• Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tahminim bu siteyi takip eden 100 civarında kararı gelmemiş MEB personeli vardır;

100/4000 diye tahmin ediyorum. Biri de benim .Bu saatten sonra ret almak gerçekten zor olur..Rabbim göstemesin..

Biran önce suç sayılamayacak geçmişte suç olmayan kriter denen buhrandan tüm masum ve mazlumların çıkabilmesi duasıyla artık

okuluma dönmek istiyorum..

• Beğeni 5
  • Onaylama 2

672.MEB..sendika..inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

SMS ve Cihan Medyadan emin değilim belki olabilir arkadaşlar. 

• Beğeni 2

672 KHK-MEB-Beraat-222/e -İnceleme Devam Ediyor-Kurum Aranma Olumlu-Sendika 17 Ay(2015 Ağustos İstifa)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yiğit10, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar iade oldum. Şükürler olsun. Darısı tüm kaderdaşlarımın başına. 672-MEB- Kurum Arama Olumlu( Eylül 2019)- Sendika İstifa 19 Ay. Dün bakmamıştım bugün baktım.

Hocam gözünüz aydın.Cok güzel haber.Benim kurum görüşü de Ağustos sonu gibi alınmıştı ve hala bekliyorum.Bana da umut oldunuz.Benim kriter banka..Günden güne olan umudum azalıyor ??

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

686-Banka-beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...