İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

@Badi Ekrem Hocam fişlemeler bahsettiğiniz KHK lar ile sınırlı değil bence, 689 KHK 'lı olarak ben de fişleme sonucu ihracım.Daha önce bahsetmiştim size. Üniversite Kasım 2016 da anket yaptı insanlara tanıdığınız var mı isim verin dedi bunun sonucu olarak 30 Aralık 2016 günü sabah açığa alınıp akşam üzeri ihraç edildim. 4 ay boyunca bir KHK da ismim yer alacak mı diye bekledim .Tek suçum eşimin tutuklu olması. 

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mustafaa34, 33 dakika önce yazdı:

Alakası yok bızım 672 den 50000 kişi ihraç oldu en az 25 bın kişi ret aldı. En yüksek ret oranlı KHK. 701 den 18.000 kişi ihraç oldu diğer khklarda ihraç sayıları daha az. Demem o ki 672 nin ret oranı diğer khklarda ihraç olanların tümüne ret gelse dahi, hepsinden daha fazla. “Kriter yapıştırmakta zorlanıyor” demişsiniz: bence komısyonun yapmakta zorlanmadığı, herkese bir kılıf bulma olmadı kurum kanaati deme yaptıgı en basit şey. Sona kaldılar iade olacaklar düşüncesi bu açıdan hep diyorum sakat. Aylık ret kabul oranları var, ret alacak olanı da kabul alacak olanı da o yüzden bekletiyorlar. Kimin ret kimin kabul alacagı herşey belli. 672 ye de 675 e de 701 e de hepsine ret verecekleri kalan mevcut dosya Sayısı bazında 13-15 binden az değil. Kalan dosyalarda 5-6 bin kabul çıkar ya üstünü beklemiyorum. Biz zaten 42 aydır beklıyoruz alıştık. Allah bu saatten sonra ret alacak olana yardım etsin. Şuanda idare mahkemelerinde dosyaları sonuçlanma aşamasında olanları baz alırsak(KHK sırası gözetmeksizin), bu saatten sonra ret alan, dosyası idarede olanlardan 3 yıl geride başlayacak açık ve net.

Sayın @mustafaa34 öncelikle sakin olun.

Bende bir 672'liyim ve RET aldım. Yazdığım yorumu doğru okumadığınızı ve olumsuz bir düşünce ile yazdığınızı anlıyorum. En nihayetinde bir öngörü olduğunu son cümlemde kalın olarak yazdım.

Benim sizden bir farkım yok, aynı torbadayım. Ve yukarıdaki analizi yaparken, onlarca benzer dosya, rapor vs. üzerinden düşünerek yapıyorum.

"Alakası yok" diyerek, yazmak en kolayı olsa gerek. Düşüncenize saygı duymakla birlikte üslubunuzu beğenmediğimi ayrıca bir MEB personeli olarak zannediyorum öğretmensiniz, size yakışmadığını söylemek zorundayım.

Saygılarımla.

eses, 6 dakika önce yazdı:

@Badi Ekrem Hocam fişlemeler bahsettiğiniz KHK lar ile sınırlı değil bence, 689 KHK 'lı olarak ben de fişleme sonucu ihracım.Daha önce bahsetmiştim size. Üniversite Kasım 2016 da anket yaptı insanlara tanıdığınız var mı isim verin dedi bunun sonucu olarak 30 Aralık 2016 günü sabah açığa alınıp akşam üzeri ihraç edildim. 4 ay boyunca bir KHK da ismim yer alacak mı diye bekledim .Tek suçum eşimin tutuklu olması. 

Hocam fişlemeyi şöyle açayım:

a) 15 Temmuz öncesi yapılan ve dedikodu mahsülü fişlemeler,

b) ilk ihraçlar sonrası, şunda da bu vardı, çocuğu okula gidiyordu, sohbette görenler olmuş, sorguda iken kendini kurtarmak adına isim verilen fişlemeler...

Sizinkisi B) grubu hocam. Ben de aynı şeyi diyorum.

• Beğeni 5
  • Onaylama 1
  • Katılmama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba..

Forumda yapılan "OHAL KOMİSYONU KARAR BEKLEYENLER ANKETİ -MART 2020 anketini değerlendirmek isterim..

(Toplam bekleyen sayısını tahmini 21.500 olarak alıyorum)

Ankete 324 kişi katılmış. Yani toplam bekleyen sayısının %1,51 kadarı.

Anketteki oranları genele yayarsak karşımıza şu tablo çıkıyor.

KURUMLARA GÖRE BEKLEYEN SAYISI

MEB (%29,63) 6.370 kişi

EGM (16,98) 3.651 kişi

Adalet Bakanlığı (%11,11) 2.389 kişi

MSB (%10,8) 2.322 kişi

YÖK / Üniversiteler (%7,72) 1.660 kişi

Sağlık Bakanlığı (7,1) 1.527 kişi

Diğer (16,66) 3.581 kişi

ADLİ DURUMA GÖRE BEKLEYEN SAYISI

Adli İşlem Yok (%28,09) 6.039 kişi

KYOK / Takipsizlik (%37,96) 8.161 kişi

Beraat - Kesinleşti (17,9) 3.849 kişi

Beraat - İstinafta (4,94) 1.062 kişi

Beraat - Yargıtayda (1,23) 265 kişi

Soruşturma Sürüyor (%4,63) 995 kişi

Adli Dava Sürüyor (%4,32) 929 kişi

HAGB Alındı (%0,62) 134 kişi

EP Uygulandı (0,31) 66 kişi

KHK'LARA GÖRE BEKLEYEN SAYISI

686 KHK (%6,17) 1.327 kişi

689 KHK (%5,25) 1.129 kişi

670 KHK (%1,23) 264 kişi

672 KHK (%34,88) 7.499 kişi

675 KHK (%8,33) 1.791 kişi

677 KHK (%8,64) 1.858 kişi

679 KHK (%16,36) 3.517 kişi

692 KHK (%3,4) 731 kişi

695 KHK (%1,23) 264 kişi

701 KHK (%12,65) 2.720 kişi

Diğer (%1,86) 400 kişi

Kalan dosyalar hakkında umarım fikir verici olmuştur..

• Beğeni 5
  • Teşekkür 4

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Diğer kurumları bilmem fakat deniz kuvvetleri maalesef soruşturması devam eden yada uzaklaştırma alan kim varsa diğer kurumlardan daha fazla personel ihraç edip yıldız parlatma adına herkesin ismini son KHK olan 701 in ekli listesine koydu. Maalesef hukuk devletinde olmaması gereken bir eylemi makam sevdasına hiçe saydı. onlarda başkalarının makam sevdasına hiçe sayılırlarsa durumumuzu bekli anlarlar. (temenni etmiyorum, düşünüyorum)

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Anket muhakkak bir veri veya kısmi bir tahmin veriyor bize yanlız 672 KHK dan o kadar fazla bir sayının kaldığını düşünüyorum nedenini kendimce söyle açıklayayım çevremde son 2 aydır tanıdığım 4 kişi sesiz sedasız redleri geldi ve hepside öğretmen 

677 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Soner, 7 dakika önce yazdı:

Anket muhakkak bir veri veya kısmi bir tahmin veriyor bize yanlız 672 KHK dan o kadar fazla bir sayının kaldığını düşünüyorum nedenini kendimce söyle açıklayayım çevremde son 2 aydır tanıdığım 4 kişi sesiz sedasız redleri geldi ve hepside öğretmen 

Elbette ki bir kesinlik yok..

Fakat genelleme yapabileceğimiz eldeki tek veri bu..

• Onaylama 1

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Nadirende olsa avukatının itiraz süresini geçirdiğini ne yapabileceğini soranlar oluyor. Aşağıdaki karar bu bağlamda yardımcı olabilir.

Olay şöyle; Avukat vasıtasıyla dava açılıyor. Karar veriliyor. Avukat itiraz için gerekçeli kararı beklemek için süre tutum dilekçesi veriyor. gerekçeli karar avukata postayla yollanıyor. Davaya konu mevzuat gereği avukata tebliğden itibaren 10 gün içinde itiraz dilekçesi verilmesi gerekirken avukat bu süreyi aşıyor. Karşı tarafta avukat zamanında itiraz etmedi gerekçesiyle itirazın reddini istiyor. Mahkemede avukata yapılacak tebligat, tebligat kanunu gereği elektronik ortamda olmalı diyor ve postayla yapılan tebligatın yok hükmünde yani yapılmamış olduğunu belirterek itiraz dilekçesini kabul ediyor.

Kararı aşağıdaki adreste paylaştım.

https://forum.khkhaber.com/topic/16526-12-hukuk-dairesi-201913554-e-201918558-k-avukata-yapılan-tebligat-elektronik-olarak-yapılmalı/

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Soner, 49 dakika önce yazdı:

672 öğretmenler yeni mi ret aldılar kriterleri ne idi bilginiz var mı

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mat, Bir saat önce yazdı:

Diğer kurumları bilmem fakat deniz kuvvetleri maalesef soruşturması devam eden yada uzaklaştırma alan kim varsa diğer kurumlardan daha fazla personel ihraç edip yıldız parlatma adına herkesin ismini son KHK olan 701 in ekli listesine koydu. Maalesef hukuk devletinde olmaması gereken bir eylemi makam sevdasına hiçe saydı. onlarda başkalarının makam sevdasına hiçe sayılırlarsa durumumuzu bekli anlarlar. (temenni etmiyorum, düşünüyorum)

"Bu" o kadar belliydi ki rütbe sıralaması yapılmadan, yangından mal kaçırır gibi listelere nasıl denk geliyorsa ekleyip göndermişler!

elleri dert görsün!

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Birisinin kararını okudum hocam 8 ay sendika ve sosyal medya paylaşımı yazıyordu 

677 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...