İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Badi Ekrem, Bir saat önce yazdı:

O da bir şey mi?

01.09.2016 tarihinde yayınlanan 672 KHK ile işinden olanlardan 1-14 Eylül tarihlerindeki maaşlarını iade alan devlet,

sonraki KHK'larla örneğin 29.10.2016 KHK'sı ile ihraç olanlardan kalan maaşlarını iade almadı. Bunu da KHK'ya yazdı. Yani bir önceki ile bir sonraki arasında bile adaletsizlik var.

Selcuk Bey, geçmiş olsun. Umarım İdari mahkemelerde beklediğiniz iadeniz olur.

hocam bende 29.10.2016 da ihraç oldum.açıkta beklediğim 2 aylık maaşı bankadan çekmemiştim ne olur ne olmaz diye.ve tahmin ettiğim gibi ihraçtan sonra müdürlükten yazı geldi şimdi mevlayı hatırlamıyorum ama biriken 2 aylık parayı geri ödedim 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nedenhepben, 15 dakika önce yazdı:

hocam bende 29.10.2016 da ihraç oldum.açıkta beklediğim 2 aylık maaşı bankadan çekmemiştim ne olur ne olmaz diye.ve tahmin ettiğim gibi ihraçtan sonra müdürlükten yazı geldi şimdi mevlayı hatırlamıyorum ama biriken 2 aylık parayı geri ödedim 

@Nedenhepben kaderdaşım, siz yukarıda böyle yazınca, acaba hafızam beni yanılttı mı diye arşivleri karıştırdım. Çünkü 675 KHK ile ihraç olanlar bu paraları ödemediler. Bakın ilgili haber ve özelilkle değerlendirme kısmına.

MemurlarNet teki Yazı

Sizi yanlış yönlendirmişler gibime geldi.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

hayırlı haftalar 

inşallah bol iadeli bir hafta olur.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

İfade verdi. Öğretmen 672. Komisyon incelemeye devam. Sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kuclesnurot, 11 saat önce yazdı:

Değerli forum üyeleri cuma günü komisyonun red kararını gördüm. Bizler tüm dosyaların rapörterlere dağıtıldığını inceleme sonrası karar aşamasına geldiğini biliyorduk.

Komisyonda görevli birinin kendi söylemini aynen aktarıyorum. Emniyet dosyalarının rapörterlere dağıtılmadığını sadece EGM dosyalarına bakan özel bir ekip kurulduğunu söyledi. Fişleme dosyalarına karşı hiç taviz vermediklerini sanki red vermek için özel çaba harcadıklarını ifade etti. Kendilerinin bile bu ayrımcı tutuma anlam veremediklerini diğer kurumlara böyle yaklaşılmadığını söyledi. Kendilerine bu durumu sorduklarında onlara bile mesafeli durduklarını aynı bakış açısıyla olaylara bakmadıklarinı, hayat görüşlerinin cumhur ittifakı tabanı ile aynı olmayıp tamamen ulusalcı kimlikte takıldıklarını belirtti. 

Bunu birilerini aklamak için söylemiyorum. Sonuçta komisyon çalışanlarını atayanlar belli.

İnşallah idare mahkemesi aşamasında aynı ayrımcı muameleye tutulmayız.

Biz zaten bunu birileri söylemese de biliyor anlıyorduk burda her fırsatta diğer kurumlarda çalışanlara asker ve polis olmadıkları için ne kadar şanslı olduklarını defalarca söyledik gelen red kabul oranlarından kritersiz olan asker polislerin red almalarından kriterli diğer kurum çalışanlarının kabul almalarından(yanlış anlaşılmasın komisyon kriterinden bahsediyorum) bu durum alenen ortadaydı zaten.Diyecek birşey yok kader deyip kabullenmek zor olsa da insan düşündükçe kafayı yiyecek duruma geliyor hakkımızda hayırlısı olsun.Artık finish çizgisine yaklaşıyoruz bu kadar bekleyip red almak illaki daha fazla koyacaktır elden birşey gelmiyor inşallah soru çalmadan bileğinin hakkıyla mesleğini eline alıp masum olan herkes işine döner...

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

günaydın arkadaşlar. yarın eşimin 4.mahkemesi olacak... dualarınıza/ iyi dileklerinize talibim.. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bir sorum olacak kurum görüşü alınan kişi kesin iade olur mu kriter tek sendika

672 Sendika 29 ay inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adalet, 11 saat önce yazdı:

Bugün eşim eski müdürümü görmüş. Var mi hocam arayan soran diye sormuş. Bir hafta önce milli egitim muduru aramis. Hakkimda bilgi istemis , sıkı sıkı da tembihlemiş sakın söyleme  bak diye.  Biz de sizin gibi bizi arayan yok diye düşünüyorduk.  Belki de arandı haberiniz yok hocam.

Benim durumda ayni 672 ihrac 2019 Ekimde takipsizlik verildi dosyam hala incelemede tek kriter sendika

Badi Ekrem, 2 saat önce yazdı:

O da bir şey mi?

01.09.2016 tarihinde yayınlanan 672 KHK ile işinden olanlardan 1-14 Eylül tarihlerindeki maaşlarını iade alan devlet,

sonraki KHK'larla örneğin 29.10.2016 KHK'sı ile ihraç olanlardan kalan maaşlarını iade almadı. Bunu da KHK'ya yazdı. Yani bir önceki ile bir sonraki arasında bile adaletsizlik var.

Selcuk Bey, geçmiş olsun. Umarım İdari mahkemelerde beklediğiniz iadeniz olur.

Benden de almışlardı 15 günlük maaş iadesini

• Onaylama 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Asln, 34 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bir sorum olacak kurum görüşü alınan kişi kesin iade olur mu kriter tek sendika

Kurum görüşü alınanlar genelde iade oluyor hocam, sizin kurum görüşü ne zaman alındı? Ya da alındı mı?

Umutlu, 20 dakika önce yazdı:

Benim durumda ayni 672 ihrac 2019 Ekimde takipsizlik verildi dosyam hala incelemede tek kriter sendika

Benden de almışlardı 15 günlük maaş iadesini

Sizin kurum görüşü alındı mı hocam?

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan123, 1 saat önce yazdı:

Merhaba 

Albatros kodlamasını biz de savcılık soruşturmasında öğrenmiştik. Albatros '' 3 '' olarak kodlandığımı öğrenmiştim ben de. Savcılığa gidip soran arkadaşlar oluyordu burada öğrenemeyenler de var. Siz de şansınız deneyin. 

Cevabınız için teşekkür ederim. Bi gelişme yaşarsak yazarım inşallah. 

Bize bu durumu mübah görenlerin,  evlatlarımızın sıkıntı içinde yetiştiğini göre göre merhamet etmeyenlerin, bizleri daha tanımadan hakettiler diyenlerin, sırf güçlü olan kazansın zihniyetiyle zalime arka çıkanların, bana dokunmayan yılan bin yaşasın deyip sessiz şeytanlık yapanların hepsini Malikül Mülk olan Rabbim e havale ediyorum. Elhamdülillah ahiret var onlarla hesaplaşıcaz inşallah.?

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

689 İKM hiç bir işlem yok komisyonda turşu olduk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yeni bir hafta yine umut dolu bekleyiş. Nerdeyse 4 sene oldu.(2 sene açık, 2 sene ihraç) Hepimiz çok yorulduk inşallah bol iadeli bir hafta olurda bir çoğumuzun yüzü güler.

Dertlerimize Deva bir hafta olur

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...