İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

İHRAÇ FAZLASI, 8 dakika önce yazdı:

Kurumlar art niyetli olmasaydı sadece kurum kanaatinden binlerce insan ihraç olmazdı

İlk başta vatana hizmet katagorisinde keyfî ve kişisel sorun yaşadıklarını vicdansızlik örnekleri sergileyerek ihraç listelerine eklediler şimdi ki durum biraz sorumluluk mevzusuna giriyor zeki olanlar o riski almıyor salak olanlar ise hiç birşey olmayan dosyaya kurum kanaatini olumsuz deyip yolluyor. Ben bulunduğum yerdeki sağlık il müdürlüğüne gittim dedim feto kriterim yok kesk üyesiyim ismim mit listelerinden de gelmedi hayırdır nasıl oluyor da ihraç ediliyorum söylenen tek şey referandum süreci çevreden gelen duyum referandumdan hayır diyeceğin şeklinde ve o listeye keyfî öyle yazıldı ama şimdi kimse cesaret edemez yoksa yarın mahkemede ismi görünür sorumluluk doğar

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Derinligunler, Bir saat önce yazdı:

@Furkan Taha peki kurum görüşünün sonucu karardan sonra belli oluyor mu? Olumlu ya da olumsuz

Ohalden gelen evrakta da yazıyormuş reddede gerekçe olarak yaziyormus

Derinligunler, 52 dakika önce yazdı:

@Santos689 cok teşekkür ederim. Bende öyle düşünüyorum aslında kurum o topa girmez yani. Peki bekleme süresine ne diyorsunuz. Beraat ya da takipsizlik aldı diye sürec kısalmıyor o zaman. Mesela kurum görüşü ya da başka yerlere yeni yazılar yazılıyor gibi gibi... 

Ben takipsizlik 2017 de aldım hala bekliyorum hiç kriter yok

Adalet bakanlığı 675 sayılı KHK. Takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İHRAÇ FAZLASI, 17 dakika önce yazdı:

Kurumlar art niyetli olmasaydı sadece kurum kanaatinden binlerce insan ihraç olmazdı

Evet ama o dönemler öyleydi, hatta kurumlar ihrac yarışına girdi. Ama bizim, kastettigimiz konu farklı boyutta. Dosyalar artık yol almış ya bişey yok olumlu diyeceksin ya da olumsuz deyii idare mahkeme de senin karşına cıkacak, o zaman diyecek ki idare mahkemesi neden ihrac ettin. Biz bu yuzden o topa girmez. En azından siz daha iyisini bilirsiniz gibi muallak Bi görüş bildirebilirler. Ayrıca bana göre görüş alması, cok sacma Bi durum adam seni ihrac etmiş listeye adını yazmış Bi de adama görüşünü soruyorsun ne diyorsun ne düşünüyorsun diye. (eski bir adliye personeli olarak benim fikrim bunların hiçbiri olmayıp önce acıga alıp araştırılmalıydı sonuca göre idari anlamda ihrac olmalıydı. Ama tabi, sayı yuzlerce olunca bir kaos ortamı oldu dramatik bir hal aldı herşey)

Furkan Taha, 18 dakika önce yazdı:

Ohalden gelen evrakta da yazıyormuş reddede gerekçe olarak yaziyormus

Ben takipsizlik 2017 de aldım hala bekliyorum hiç kriter yok

Aman Allah ım neredeyse 3 yıl olmuş takipsizlik alalı. İşte arkadaşlarla beyin fırtınası yapıyoruz işleyiş neye göre oluyor diye tam da anlamak istediğim bu?

• Onaylama 1

689 KHK - inceleme devam ediyor- tanık - beraat kesinleşti. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adige, Bir saat önce yazdı:

Günaydın

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/aymden-bank-asya-karari-5687875/

Banka ile ilgili yukarıdaki gibi bir haber var. Bol iadeli, virüssüz günler dilerim. 

AYM'den güzel kararlar çıkıyor. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın dostlar, hem ülke olarak hem de bireysel olarak güzel haberler aldığımız (bol iadeli) bir gün olsun...

• Beğeni 3

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU'DAN BAKAN GÜL’E SORULAR: ATIL BİR ŞEKİLDE TUTMAYA DEVAM EDECEK MİSİNİZ?

Gergerlioğlu, Gül’e, “Mustafa Ulaşlı’nın korona virüsü üzerine doktorasının olduğu ama KHK ile işten atıldığı için korona ile mücadeleye katılamadığı iddiası doğru mudur?” diye sordu.

Haklarında herhangi bir hüküm olmadan ihraç edilen sağlık çalışanlarının göreve iadesini isteyen Gergerlioğlu, şu soruları soruları yöneltti:

– Bu iddia doğrultusunda KHK ile ihraç edilip görev bekleyen personel sayısı kaçtır?

– Sağlık Bakanlığı personel ihtiyacının en üst düzeyde olduğu bir dönemde bu kadar nitelikli yurttaşı atıl bir şekilde tutmaya devam edecek mi?

KHK ile mağduriyetler yaşanıyorken bu bilim insanlarından toplumun da yararlanamayıp mağdur olmasının önüne geçmek için hangi çalışmalar yapılacaktır?

• Beğeni 8
  • Üzülme 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
1979kayaelif_03, 13 saat önce yazdı:

Sn. Varex izninizle bende  sorayım 675 khkliyim hiç bir kriterim üHakkımda KYOK verilmiş ama görmedim sağlık Müdürlüğüne göndermisler.Ben çok umitliyim ama eşim boşuna umitleniyorsun diyor.  hergün hergün çok yoruldum. Sizce bosunami umitleniyorum. Birde Bu tanık meselesi nasıl öğrenilir? Hakkımda öyle bişey olabilirmi?

her şey yazdıklarınızdan ibaret ise iade olmanız gerekir..

KYOK kararını ve içeriğini soruşturma yürütülen İldeki Adliyeden öğrenebilirsiniz..

KYOK dosyanızı alıp incelerseniz belki biraz daha bilgi sahibi olabilirsiniz..

tanık beyanı vb. konularda somut deliller gerekli.

başta da söylediğim gibi dosyanız sadece yazdıklarınızdan ibaret ise Sağlık Bakanlığı personeli olarak iade olmanız gerekli..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Günaydın arkadaslar. Keşke komisyon bütün kurum görüşü alınacak dosyaların kurum görüşünu alsa çünkü sonrasında ya kurum görüşü alacağı kişiye virüs bulaşsa idareciye ya da komisyondakilere bulassa; ama şimdi kurum görüşü alsa herkesin zaten az bir dosya kaldı geriye bir karar vermesi kalır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nazenin, 7 dakika önce yazdı:

Günaydın arkadaslar. Keşke komisyon bütün kurum görüşü alınacak dosyaların kurum görüşünu alsa çünkü sonrasında ya kurum görüşü alacağı kişiye virüs bulaşsa idareciye ya da komisyondakilere bulassa; ama şimdi kurum görüşü alsa herkesin zaten az bir dosya kaldı geriye bir karar vermesi kalır 

öncelikle şu illet hastalık bir çözümlensin memleket bir düzlüğe çıksın...

komisyon, görüş, dosya, kurum ne kadar konu varsa  hepsi kalsın..

durum ciddi öncelikle hastalıktan korunmaya  bakın...

komisyon zamanı gelince çalışır görevini yerine getirir....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...