İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Az önce twitterda af çalışmasının tüm mahpusları kapsayacağını, aksi olsa bile 2 ay içimde AYM kararıyla tüm mahpusları kapsayacağını yazan bir haber okudum. Böyle bir durumda şu an devam eden ceza davaları düşer mi? Mesela ankesör davam devam ediyor. Gerçi daha ilk duruşma bile yapılamadı ertelendi. Bu dava nolur? 

https://twitter.com/VuralErgul2/status/1241072243297456129?s=19

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Askerdik hocam ben de tersteydim. Alttan alıp alıp zararı kapatmaya çalıştım. Biraz toparladım ama hala açık var. Varsa yatırım tavsiyesi özelden mesajınızı beklerim hocam ?

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 20 dakika önce yazdı:

Az önce twitterda af çalışmasının tüm mahpusları kapsayacağını, aksi olsa bile 2 ay içimde AYM kararıyla tüm mahpusları kapsayacağını yazan bir haber okudum. Böyle bir durumda şu an devam eden ceza davaları düşer mi? Mesela ankesör davam devam ediyor. Gerçi daha ilk duruşma bile yapılamadı ertelendi. Bu dava nolur? 

https://twitter.com/VuralErgul2/status/1241072243297456129?s=19

Hocam bu Vural Ergül kim bilmiyorum. Ancak dedikleri olsa bile bu bir genel ya da kısmi af değil infaz düzenlemesi olur. İnfaz düzenlemesi olduğu için de yargı sürecinde olanları ilgilendirmez. Ayrıca sizin için henüz hüküm verilmedi. Bu nedenle sizinle ilgili bir durum yok. 

Ayrıca sizin için sürecin uzaması avantaj. Bu arada yargıtay kararları oluşur. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhammet Adıgüzel, 10 dakika önce yazdı:

@Askerdik hocam ben de tersteydim. Alttan alıp alıp zararı kapatmaya çalıştım. Biraz toparladım ama hala açık var. Varsa yatırım tavsiyesi özelden mesajınızı beklerim hocam ?

Ustam benimki şuan da acemi şansı tam olarak bildiğimden değil ama gram 300 un altını görmez aşının bulundugu anda gram 400 dur orta vadede şuanda likit ihtiyacından devletler elinden çıkarıyor. Ben kısa vade al sata yogunlastim sterlinin hareketleri çok sert ona yogunlastim bana orta uzun vade lazım değil bana kısa lazım o yüzden riski büyük kimseye yatırım tavsiyesi verecek bilgim yok ama birgün usta olursam tam olarak bilirsem derim işte o zaman 

• Beğeni 2

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Face te 2014 yılında 50 gr lık altın hesabı açan biri dün iade edildiğini görmüş. Kurum görüşü hakkında bilgisi yok, 686 KHK lı. Bankadan bekleyen arkadaşlar için umut olur insallah.

• Beğeni 2

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 43 dakika önce yazdı:

Hocam bu Vural Ergül kim bilmiyorum. Ancak dedikleri olsa bile bu bir genel ya da kısmi af değil infaz düzenlemesi olur. İnfaz düzenlemesi olduğu için de yargı sürecinde olanları ilgilendirmez. Ayrıca sizin için henüz hüküm verilmedi. Bu nedenle sizinle ilgili bir durum yok. 

Ayrıca sizin için sürecin uzaması avantaj. Bu arada yargıtay kararları oluşur. 

Teşekkürler hocam yorumunuz için. Mahkeme eylüle ertelendi. Bu süreçte yargıtay kararı çıkar mı bilemiyorum. İnşallah birşeyler olur artık. Benim derdim seyahat engellinin kalkması. Mahkeme 10 yıl da sürerse sürsün ama seyahat engelim yüzünden işe de giremiyorum. Zaten khklı olmak bir neden iş bulamamak için, üstüne bir de seyahat engeli olunca hiç iş vermiyorlar. 

Acaba adli kontrolün dilekçe ile kalkması durumu olabilir mi dava sonuçlanmadan? İş bulamadığımı söylesem khklı olduğumdan zaten iş bulamoyorum desem, zaten benim infazım ihraç işlemi ile yapıldı, adil yargılama dışına çıkıldı desem??? İnanın çıldırmak üzereyim. 

Herkes gözünü kulağını kapatmış. 

• Beğeni 1
  • Üzülme 2

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhammet Adıgüzel, 35 dakika önce yazdı:

Face te 2014 yılında 50 gr lık altın hesabı açan biri dün iade edildiğini görmüş. Kurum görüşü hakkında bilgisi yok, 686 KHK lı. Bankadan bekleyen arkadaşlar için umut olur insallah.

Siz dönünce esas umut olacak Hocam. Dünkü red canımı çok sıktı. 30 ay sendika ve cihan medya olan.???

• Beğeni 2

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 25 dakika önce yazdı:

Teşekkürler hocam yorumunuz için. Mahkeme eylüle ertelendi. Bu süreçte yargıtay kararı çıkar mı bilemiyorum. İnşallah birşeyler olur artık. Benim derdim seyahat engellinin kalkması. Mahkeme 10 yıl da sürerse sürsün ama seyahat engelim yüzünden işe de giremiyorum. Zaten khklı olmak bir neden iş bulamamak için, üstüne bir de seyahat engeli olunca hiç iş vermiyorlar. 

Acaba adli kontrolün dilekçe ile kalkması durumu olabilir mi dava sonuçlanmadan? İş bulamadığımı söylesem khklı olduğumdan zaten iş bulamoyorum desem, zaten benim infazım ihraç işlemi ile yapıldı, adil yargılama dışına çıkıldı desem??? İnanın çıldırmak üzereyim. 

Herkes gözünü kulağını kapatmış. 

Hocam imzanın kalkması için  twitter de Av. Mahmut Tanal adli kontrollerin kalktığını yazıyordu 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

686 meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uğurlama, 18 dakika önce yazdı:

Hocam imzanın kalkması için  twitter de Av. Mahmut Tanal adli kontrollerin kalktığını yazıyordu 

Bunun için ben pazartesi mahkemeye başvuracağım. Gerekçem de, Allah muhafaza, karakoldan korona kapıp farkında olmadan başka insanlara yaymak istemiyorum. Çok net.

• Beğeni 4

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Edep hocam birçok kişi benim karara odaklanmış ? dün ret alan kişinin kurum görüşüyle ilgili bilgisi yoktu. Eğer ki o arkadaşın da kurum görüşü olumlu olarak alınmasına rağmen ret gelmişse bize de geçmiş olsun ? herşeyin hayırlısı hocam yine de, Rabbim yardımcımız olsun...

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...