İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Arkadaşlar internet üzerinden al sat a başladım bankaların al sat arasında makas aralığı olduğu için internetten araştırdım Finansbank in tfx Target ve kuveytin makas aralığının makul olduğunu öğrendim. Ancak Kuveyt turkten hesap başvurusu yaptıktan sonra kafama dank etti arkadaşlar bu banka bir cemaate ya da tarikata mi ait bundan başımıza sonrasinda bir iş gelir mi? bilen biri cevaplarsa sevinirim umarım degildir. Hoş birgün döneceğim den eminim ama bu seferde bu bankadan hesap açtım diye atmasinlar. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 4 saat önce yazdı:

Mantıklı bir soru hocam. Benim tahminim devam eder, ancak isterseniz Kurtuluş Bey'e de bir sorun.

Önemli ekleme: Sayın Kurtuluş Baştimar, ceza davası veya soruşturması devam edenler için, BM'ye KHK ve yaptırımları için başvuru konusunda ceza davasının sonuçlanmasını beklemeyi tavsiye etmektedir.

Arkadaşlar burada ben mesajlaşmada yanlış okumuşum. Kurtuluş Bey, kendisi de haberi okudu, bana mesajla kızdı düzelt diye ?

Doğrusu:

Önemli ekleme: Sayın Kurtuluş Baştimar, ceza davası veya soruşturması devam edenler için, BM'ye KHK ve yaptırımları için başvuru konusunda ceza davasının sonuçlanmasını beklememeyi tavsiye etmektedir.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar acil cevaplarsanız sevinirim gerçekten iyi degilim

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, Bir saat önce yazdı:

Merhaba..

Üşenmedim baktım..

Türk Dil Kurumu'na göre "civelek": Canlı,neşeli, sokulgan demekmiş..

Bırakmayalım Sn @Konuk ne zaman civelekliği.. Bırakmayalım..

Annelerimizi de alkışlayalım, sağlık personellerini de..

Kolluk kuvvetlerimizi de.. Öğretmenlerimizi de..

Hakettiğini düşündüğümüz herkesi alkışlayalım. Moral olsun.. Onları sevdiğimizi, minnet duyduğumuzu bilsinler ki "ne için katlanıyorum ben bu zorluklara" demesinler..

"Alkışlarsak elimiz mi aşınır" diyemem.. Bu akşam bizimki biraz kızardı.. Ama inanın buna değer..

Bu arada sanırım askersiniz.. En kısa zamanda görevinize dönüp, geçit tötenlerinde alkışlanmanız dileğiyle..

Civeleklik iyidir iyi..

İsteyen istediğini alkışlar ben alkışlanmak için hiç bir zaman yürümedi. Yanlız bu rda ki tepkim yanlış anlaşılabilir düzeltiyim yazan kişiyi etiket yapmak istemedim sizi bana sordunuz diye söylüyorum;masumlar iftiraya uğrarken redler yağarken annelerimizin emeklerini alkışlamıyanlar, birilerine göreve çağırsınlar diyenlere lafım , sizde MEB de görev yapıyorsunuz sizide öğrencileriniz alkışlasın. Yanlız sizin kimi alkışladığınıza benim haddim değil sizin gibi neşeli forumda yazanlara lafım değil, ayrımcılık yapanlara bunlarda sağlık çalışanlarına komisyon göreve iade etmeli ifadelerini yazanlara lafım edebiyat öğretmenim gibi gelmişsiniz ;umarım anlarsınız travma büyük bende. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 2 saat önce yazdı:

Merhaba..

KHK'lı sağlık personelleri ile ilgili olarak;

Öncelikle, keşke yapsa ama malesef şu aşamada komisyonun artı bir pozitif ayrımcılık yapacağını düşünmüyorum.

Ama bunun yanında,

KHK'lı sağlık personelinin büyük bir kesiminin bu süreçte bizden çok daha fazla dertlendiklerinin farkındayım..

Genelimizden artı olarak "hastalara yardımcı olabilecekken çaresiz beklemenin" ağırlığını taşıyorlar diye düşünüyorum..

Geçen gün bir forum üyesi sağlıkçı arkadaş (ismini hatırlayamadım kusura bakmasın) CİMER'e "bu süreçte görev almak istediğini, lüzum görülürse tehlikeden sonra tekrar görevden alınabileceğini" belirten bir başvuru yaptığını belirtmiştı..

Bunu "farkındalık yaratması" açısından da çok önemli olduğunu düşünüyorum. En azından dilekçenizi okuyan kişi "devlet bunlara nasıl terörist der" diye düşünüyodur.

Akıl vermek haddime değil ama ben olsan yabancı ülke temsilciliklerine de "gerekli görürlerse ülkelerinde görev alabileceğimi" belirten bir dilekçe yazardım.

Hiçbir şey olmazsa sizin ne kadar yüce gönüllü kişiler olduğunuzu birileri daha görmüş olur..

3 dakika sonraki (21:00) alkışlarımız size de gelsin.. ???

Teşekkürler sayın tustus. Tamamen hislerime tercüman olmuşsunuz. Yurtdisi yasağım olmasa dediğiniz gibi basvuracaktim. (beraat 1 buçuk yıldır neredeyse Ankara bam da bekliyor.) Yurticinde degerlendirmeyeceklerse keşke yurtdisina gönderseler. İtalya, ispanya, irán hiç farketmez. 

Her meslekte olduğu gibi sağlık dada yetişmiş eleman çok önemli. Atalarımız boşuna yarım hoca imandan, yarım doktor candan eder dememişler. Şuanda inanın ihraç saglikcilardan çok daha fazla, tedaviye ihtiyaç duyan hastalara kötülük ediliyor.

İnşallah aklı selim galip gelir. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konuk ne zaman, 6 dakika önce yazdı:

İsteyen istediğini alkışlar ben alkışlanmak için hiç bir zaman yürümedi. Yanlız bu rda ki tepkim yanlış anlaşılabilir düzeltiyim yazan kişiyi etiket yapmak istemedim sizi bana sordunuz diye söylüyorum;masumlar iftiraya uğrarken redler yağarken annelerimizin emeklerini alkışlamıyanlar, birilerine göreve çağırsınlar diyenlere lafım , sizde MEB de görev yapıyorsunuz sizide öğrencileriniz alkışlasın. Yanlız sizin kimi alkışladığınıza benim haddim değil sizin gibi neşeli forumda yazanlara lafım değil, ayrımcılık yapanlara bunlarda sağlık çalışanlarına komisyon göreve iade etmeli ifadelerini yazanlara lafım edebiyat öğretmenim gibi gelmişsiniz ;umarım anlarsınız travma büyük bende. 

@tustus sayın hocam yeni gelen yeniçeri askerlerinede osmanlıcada civelek denir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, 1 saat önce yazdı:

Altı yaşındaki kızım ve eşim camdan alkış yaparken ben ışıkları kapatıp açtım..

Bulunduğumuz sitede baya katılım vardı, kızım çok mutlu oldu..

Sonra üzerine konuyla ilgili biraz konuştuk.. Konuşmanın özeti;

-Sevinmişlerdir değil mi baba?

-Hem de nasıl kızım..

Yarınki alkış zamanını sabırsızlıkla bekliyor..

Sn @varex in haklı hatırlatması üzerine yarın kolluk kuvvetlerinden de bahsetmek şart oldu..

Maşallah fındığa... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Askerdik, 28 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar internet üzerinden al sat a başladım bankaların al sat arasında makas aralığı olduğu için internetten araştırdım Finansbank in tfx Target ve kuveytin makas aralığının makul olduğunu öğrendim. Ancak Kuveyt turkten hesap başvurusu yaptıktan sonra kafama dank etti arkadaşlar bu banka bir cemaate ya da tarikata mi ait bundan başımıza sonrasinda bir iş gelir mi? bilen biri cevaplarsa sevinirim umarım degildir. Hoş birgün döneceğim den eminim ama bu seferde bu bankadan hesap açtım diye atmasinlar. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

piyasa hararetliyken yani tam kar ortamında işlem yaptırmıyor hocam. en iyisi ve stabil olanı tfx bence. ama geçen tfx ile ilgili  şikayet yaşayan oldu. al sata bu çalkantılı piyasada bulaşmayın derim. ha alıp kenara uzun vadeli atacaksanız o başka. ama dövizin başına ne geleceği de belli değil her an makas yiyebilir. işlemlerde vergi kesintisi de var sanırım. şu an işler karışık. anlık takip de lazım. bu da stres demek. finansbank ve kuveyt sıkıntılı değil şuan ama yarınların ne getireceğini hangimiz bilebiliriz ki?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 21 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar burada ben mesajlaşmada yanlış okumuşum. Kurtuluş Bey, kendisi de haberi okudu, bana mesajla kızdı düzelt diye ?

Doğrusu:

Önemli ekleme: Sayın Kurtuluş Baştimar, ceza davası veya soruşturması devam edenler için, BM'ye KHK ve yaptırımları için başvuru konusunda ceza davasının sonuçlanmasını beklememeyi tavsiye etmektedir.

Sayın editörüm öncelikle teşekkür yazdıklarımdan sonra inşallah cevabınızla gülerim. %10000 döndü. kurtuluş sayın kurtuluş BM başvuru için şimdilik verebileceğim parayı beğenmemiş. Size teşekkürler. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

MEB te Sendikadan karari bekleyenlerde kararlar yavas yavas cikiyor.Ama sadece Banka kriteri olanlarda bir hareket yok.Ya toplu karar verecekler ya da karar veremiyorlar.Kurum görüşü alınıyor karar da cikmiyor.

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...