İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Yinede Umudum VAR, 4 saat önce yazdı:

merhaba arkadaslar nısanda ne kadar karar cıktı bılen varmı

689 khk ıncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

O kadar bunaldım ki artık Allah biliyor ya nefes alamıyorum.Süre uzadıkça ret alma korkusu daha çok üzerime çöktü.Bir yandan annemin rahatsızlığı ,diğer yandan dünyevi telaşlar bu zor zamanda bir de kiralık ev bulma derdine düştüm.Ne iş yapıyorsunuz sorusuna bir türlü cevap bulamıyorum.Soylememeyi kendime yediremiyorum.Soyleyince de biz memur kiracı istiyoruz deyip kapıyı kapatıyorlar.Nasıl bir dünyaya denk geldik .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Lahzaa Allah yardimciniz ve yardimcimiz olsun hocam biz iadeyi tattik darisi diger  tüm masumlara olsun inş.umarim sizinde iadeniz yakindir 

• Beğeni 8
  • Onaylama 1

MEB -672 KHK-Beraat-KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi aksamlar arkadaşlar. Allahım bu zor günde hepimizin yardımcısı olur inşallah. Arkadaşlar bana 7 ay önce malum konudan şerh konulmuş bunu İçişleri bakanlığına güvenlik girişinden girerken T.C.  sorguladiklarinda öğrendim. Herhangi bi arama falan yok bu olaylardan bu zamana kadar herhangi bir ifadeye cagrilma, açığa alınma falan da olmadı. Ankara emniyet müdürlüğüne gittim şerhi görüyorlar ama ne için konulduğunu bilmiyorlar gibi mi davraniyolar bilmiyorlar mı emin olamadim Ankara savcılığına gittim herhangi bi soruşturma açılmış mi diye hiç bişey yok. En sonunda valilikde şerh birimine gitmemi soylediler valiliğe gittim bana kaldırılması için bı dilekçe yazın dediler 2 ay önce bugün evime dilekçe cevabı geldi "7188 sayılı kanunun 2. Maddesi ile 5682 sayılı pasaport kanuna eklenen ek 7. maddesi kapsamında talebiniz yerine getirilememektedir." Diye bı cevap yazısı geldi. Böyle bi durumla karşılaşan varmı arkadaşlar kimseye soramiyorum valilik de açık konusmuyo ne yapacağımı bilemedim. Allah hepimizin yardımcı olur inşallah. 

• Beğeni 2

Malum konudan şerh konulmasi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen İnfaz Düzenlemesine göre;

• Terör,cinayet, uyuşturucu, kadına şiddet ve cinsel suçlar DIŞINDAKİ suçlarda cezanın yarısı oranında infaz uygulanacak.
  • Milli istihbarat kanunu kapsamına giren suçlardan mahkum olanlar düzenleme kapsamı dışında bırakıldı.
  • Açık cezaevinde bulunup da koşullu salıverilmesine bir yıldan az süre kalanların cezaları denetimli serbestlik yöntemi ile infaz edilecek.
  • 30 mart 2020 tarihine kadar işlenen suçlarda denetimli serbestlik süresi 3 yıl olarak uygulanacak.
  • Sıfır-altı yaş grubu çocuğu bulunan kadın ve 70 yaşını bitirmiş hükümlüler için denetimli serbestlik süresi 4 yıl olacak.
  • Açık cezavinde bulunanlar koronavirüs salgını nedeniyle 31 Mayıs’a kadar izinli sayılacak. Bu süre Adalet Bakanlığı tarafından 2’şer ay olmak üzere 3 kez uzatılabilecek.
  • Örgüt kuran ve yönetenlerin cezaları ile tefecilik yapanlar ile canavarca hisle kasten yaralama suçlarının cezaları artırıldı.
  • Kadın hükümlüler doğum yaptıkları sürenin üzerinden 1.5 yıl geçmeden cezaevine alınmayacak.
  • Kaçakçılıkla mücadele kanunu'nu kapsamında, kaçakçılığa konu olan eşyanın değerine göre ceza uygulanacak.
  • Tekliften 115 bin hükümlünün faydanlanabilceği öngörülüyor.
  • 45 bin kişinin tahliye olabileceği,
  • 45 bin kişinin ise koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında açık cezaevinden izne gönderilebileceği,
  • 15 bin kişinin de kapalı cezaevinden açık cezaevine geçiş yapabileceği,
  • tahmin edilmektedir.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arda Tuğrul, Bir saat önce yazdı:

İyi aksamlar arkadaşlar. Allahım bu zor günde hepimizin yardımcısı olur inşallah. Arkadaşlar bana 7 ay önce malum konudan şerh konulmuş bunu İçişleri bakanlığına güvenlik girişinden girerken T.C.  sorguladiklarinda öğrendim. Herhangi bi arama falan yok bu olaylardan bu zamana kadar herhangi bir ifadeye cagrilma, açığa alınma falan da olmadı. Ankara emniyet müdürlüğüne gittim şerhi görüyorlar ama ne için konulduğunu bilmiyorlar gibi mi davraniyolar bilmiyorlar mı emin olamadim Ankara savcılığına gittim herhangi bi soruşturma açılmış mi diye hiç bişey yok. En sonunda valilikde şerh birimine gitmemi soylediler valiliğe gittim bana kaldırılması için bı dilekçe yazın dediler 2 ay önce bugün evime dilekçe cevabı geldi "7188 sayılı kanunun 2. Maddesi ile 5682 sayılı pasaport kanuna eklenen ek 7. maddesi kapsamında talebiniz yerine getirilememektedir." Diye bı cevap yazısı geldi. Böyle bi durumla karşılaşan varmı arkadaşlar kimseye soramiyorum valilik de açık konusmuyo ne yapacağımı bilemedim. Allah hepimizin yardımcı olur inşallah. 

Hakkinizda %100 savcilik soruşturması var ve muhtemelen bunu size söylemiyorlar. Ankara da ki arkadaşlar yardımcı olsunlar. Ama muhtemelenvadliye terör on soruşturma biriminden bu konuyu öğrenebilirsiniz. Inşallah ben yanılmış olurum ama durum bu gibi gözüküyor.

Güncelleme • • akademili
  • Beğeni 1

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arda Tuğrul, 2 saat önce yazdı:

Nüfus vatandaşlığa gidip pasaport ile ilgili dilekçe verdiniz mi? Benim de eşim ihraçtı, ben de özel sektörde çalışıyorum, iş gereği iç işlerine bağlı kuruma girerken üzerinizde şerh bulunuyor içeri alamayız dediler sonrasında da emniyet pasaport şubeye tahkikat yapılarak üzerimdeki şehrin kaldırılmasını talep ediyorum gibi bir dilekçe yazın dediler. 1 ay sonra aynı kuruma girebilmiştim. Bu pasaport ile sorgu yapılan yer arasında bir bağıntı var diye düşünüyorum. 

• Beğeni 1

672 KHK - MEB (2020 Mart kabul) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lahzaa, 4 saat önce yazdı:

O kadar bunaldım ki artık Allah biliyor ya nefes alamıyorum.Süre uzadıkça ret alma korkusu daha çok üzerime çöktü.Bir yandan annemin rahatsızlığı ,diğer yandan dünyevi telaşlar bu zor zamanda bir de kiralık ev bulma derdine düştüm.Ne iş yapıyorsunuz sorusuna bir türlü cevap bulamıyorum.Soylememeyi kendime yediremiyorum.Soyleyince de biz memur kiracı istiyoruz deyip kapıyı kapatıyorlar.Nasıl bir dünyaya denk geldik .

Ben de çok zor buldum. Allah kolaylık versin. İnşallah bulursunuz bir an önce... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adige, 18 dakika önce yazdı:

Nüfus vatandaşlığa gidip pasaport ile ilgili dilekçe verdiniz mi? Benim de eşim ihraçtı, ben de özel sektörde çalışıyorum, iş gereği iç işlerine bağlı kuruma girerken üzerinizde şerh bulunuyor içeri alamayız dediler sonrasında da emniyet pasaport şubeye tahkikat yapılarak üzerimdeki şehrin kaldırılmasını talep ediyorum gibi bir dilekçe yazın dediler. 1 ay sonra aynı kuruma girebilmiştim. Bu pasaport ile sorgu yapılan yer arasında bir bağıntı var diye düşünüyorum. 

Pasaport şerh işlemleri ,gizli açık soruşturmaları görebilen sistem sorgusu simdiki Hudut kapıları büro amirliğiyle birlikte KOM TEM şubeler görebildiği sistemle  İçişleri Bakanlığı na giriş sorgusuyla  aynı demektir.Baska açıklaması yok gibi.

@Arda Tuğrul tahtid şerh işlemi kaldırılması için tekrardan bir  üst komisyona sorması  gerekiyor NVI müdürlüğünün Genelgede öyle diyordu. . Dilekçenize cvp yazıp başlarından savmislar gibi . Siz tekrardan başvurup üst komisyon talebinde bulunun. Ayrıca  Ankara adliyede anayasal düzene karşı işlenen suçlar , terör veya sınav suçları  araştırma   vb savcılık bürolarına yada birine dilekçeyle başvuruda  bulunarak soruşturma veya kovuşturma olup olmadığını öğrenebilirsiniz.Gecmis olsun .Kolay gelsin

Güncelleme • • Joeu
  • Beğeni 1

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...