İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

@Edep Hocam eşiniz nasıl. Daha iyidir umarım...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhaba. Umarım herşey herkesin istediği gibi olur. Arkadaşlar benim sorum, aldığım beraat ile ilgili gerekçeli karar (dava başka ilde olduğu için)  1 ayı geçti ama elime ulaşmadı hala. UYAP tan çıktı alıp idare mahkemesine versem olur mu?(e-imza falan gerekli mi?)  Ayrıca bunun belli bi süresi ve ek olarak vermem için herhangi bi formata gerek var mı? 

Şimdiden teşekkürler

679 lu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
yusuf ziya Arslan, 3 dakika önce yazdı:

Herkese merhaba. Umarım herşey herkesin istediği gibi olur. Arkadaşlar benim sorum, aldığım beraat ile ilgili gerekçeli karar (dava başka ilde olduğu için)  1 ayı geçti ama elime ulaşmadı hala. UYAP tan çıktı alıp idare mahkemesine versem olur mu?(e-imza falan gerekli mi?)  Ayrıca bunun belli bi süresi ve ek olarak vermem için herhangi bi formata gerek var mı? 

Şimdiden teşekkürler

barkod ve e imza olduğu için sorun olmaz...

çıktı alıp sunabilirsiniz ek beyan olarak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lahzaa, 6 saat önce yazdı:

O kadar bunaldım ki artık Allah biliyor ya nefes alamıyorum.Süre uzadıkça ret alma korkusu daha çok üzerime çöktü.Bir yandan annemin rahatsızlığı ,diğer yandan dünyevi telaşlar bu zor zamanda bir de kiralık ev bulma derdine düştüm.Ne iş yapıyorsunuz sorusuna bir türlü cevap bulamıyorum.Soylememeyi kendime yediremiyorum.Soyleyince de biz memur kiracı istiyoruz deyip kapıyı kapatıyorlar.Nasıl bir dünyaya denk geldik .

İçini ferah tutun...

MEB den iade bekliyorsunuz...

Kriteriniz sadece sendika gözüküyor...

bugün yarın iade olursunuz inşallah...

üstelik kurumunuz en fazla iki haftada başlamanızı yapıyor...

kısmet olur kendi evinizi alırsınız ilerde...

o yüzden geleceğe bakın...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Arda Tuğrul, 5 saat önce yazdı:

İyi aksamlar arkadaşlar. Allahım bu zor günde hepimizin yardımcısı olur inşallah. Arkadaşlar bana 7 ay önce malum konudan şerh konulmuş bunu İçişleri bakanlığına güvenlik girişinden girerken T.C.  sorguladiklarinda öğrendim. Herhangi bi arama falan yok bu olaylardan bu zamana kadar herhangi bir ifadeye cagrilma, açığa alınma falan da olmadı. Ankara emniyet müdürlüğüne gittim şerhi görüyorlar ama ne için konulduğunu bilmiyorlar gibi mi davraniyolar bilmiyorlar mı emin olamadim Ankara savcılığına gittim herhangi bi soruşturma açılmış mi diye hiç bişey yok. En sonunda valilikde şerh birimine gitmemi soylediler valiliğe gittim bana kaldırılması için bı dilekçe yazın dediler 2 ay önce bugün evime dilekçe cevabı geldi "7188 sayılı kanunun 2. Maddesi ile 5682 sayılı pasaport kanuna eklenen ek 7. maddesi kapsamında talebiniz yerine getirilememektedir." Diye bı cevap yazısı geldi. Böyle bi durumla karşılaşan varmı arkadaşlar kimseye soramiyorum valilik de açık konusmuyo ne yapacağımı bilemedim. Allah hepimizin yardımcı olur inşallah. 

hakkınızda bir soruşturma tahkikat olabilir..

bunları dert etmeyin..

önemli olan suçlama varsa konusu ve mahiyeti..

çok ciddi bir durum olsaydı savcılık ifadeye çağırırdı...

ya da hakkınızda arama kararı verilirdi...

basit bir soruşturma durumu olabilir...

KYOK kararı verilse bile tarafınıza tebliğ edilmeyeceği için sonuç hakkında bilginiz olmaz yine...

Soruşturma ile ilgili detaylı bilgiyi ancak soruşturmayı yürüten savcılık kaleminden soruşturma sonunda gizlilik kararı yoksa ise öğrenebilirsiniz...Adliye de yer alan ön bürodan TC numarası sorgulaması ile görme şansınız olmayabilir..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 10 dakika önce yazdı:

İçini ferah tutun...

MEB den iade bekliyorsunuz...

Kriteriniz sadece sendika gözüküyor...

bugün yarın iade olursunuz inşallah...

üstelik kurumunuz en fazla iki haftada başlamanızı yapıyor...

kısmet olur kendi evinizi alırsınız ilerde...

o yüzden geleceğe bakın...

açıkçası böyle cümleler duymak hepimizi ama bilhassa muhattabını rahatlatıyor,

fakat bazı arkadaşlar da var ki kötü niyetli olmamakla birlikte ve tamamen bilgilendirmek maksadıyla o işin öyle olmadığını söylüyorlar.

mesela kriterlerin anlamsız olduğu, belli bir iade oranı tutturmanın gayreti içinde olunduğu veya araya adam sokanların işe dönebildiği gibi...

bu arkadaşlar hem sosyal hayatta hem bu mecrada bunlardan bahsederken elbette moral bozmak gibi bir niyetleri yok ben iyi niyetlerinden şüphe etmiyorum ama ister istemez insan kötü düşünüyor.

halbuki kendimle alakalı söylüyorum, kriterim yok, ankara adliyesine gidiyorum soruşturmamın olmadığını söylüyorlar, gizliyse de 2.5 sene oldu bir ifadeye de çağrılmadım... yakın akrabamın ihracı sebebiyle ihraç edildim ve akrabam 4 aylık kısa bir yargılamanın ardından beraat etti, savcı istinafa götürmedi bile. çalıştığım kurumdaki amirlerim bile bana kefil olduklarını mutlaka döneceğimi söylediler, kurumun başkanından 2 defa randevu aldım yüzyüze görüştüm ki ülkenin en önemli kurumlarından biri bu, benimle ilgili görüş istendiğinde içimin rahat olmasını, olumlu görüş vereceklerini söylediler.

tüm bunlara rağmen insan korkuyor. halbuki ben şu anda çalışmadan para kazanıyorum aslında, günlerimi kendimi geliştirmekle vs uğraşmam, geleceğime dair kaygı duymamam gerekiyordu.

hepimizin psikolojisi bozuldu valla ne diyeceğimi bilemiyorum, biraz uzattım hakkınızı helal edin.

zaman gazetesine bölücü, fethullaha sen nasıl hocasın, samanyolu tv nin yayınlarına (afedersiniz) alçaklık diyecek kadar fethullahçılara düşmanım ve bunların hepsini ekran görüntüsüyle komisyona sundum, nasıl oluyor da fetöden ihraç ediliyorum aklım almıyor, çıldıracağım.

zamanında fethullahçıları öven ve bu yüzden benle çok tartışan arkadaşlarım bu olanları duyduklarında inanmadılar, şaka yaptığımı düşündüler. ben anlamıyorum ya valla kafayı yiyeceğim artık. dilekçeme bakınca utanmayacaklar mı, ferhan şensoy'un pardon filmi gibi oldu hayatımız yemin ediyorum, yazık günahtır ya.

• Onaylama 5

695, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzm. Yrd. adli süreç yok, iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 9 saat önce yazdı:

@Edep Hocam eşiniz nasıl. Daha iyidir umarım...

Teşekkürler geçti. Ama ara ara oluyormuş söylemiyormuş. Takibe aldım. Stres kaynaklıdır büyük ihtimalle.

• Beğeni 2

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kurum görüşü ile ilgili bir soru sormuştum kurum görüşünde görülen ifade standart bir ibare mıdır diye konu ile ilgili bilgisi olan kimse yok mudur?

679 ile ıhraç bir sağlık emekçisi. Adli bir şey olmadı ihraç nedeni öğrenilemedi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yusuf ziya Arslan, 9 saat önce yazdı:

Şimdiden teşekkürler

Merhaba,

Bir arkadaşımın beraati istinafta 3 ay önce onandı. Ona da gerekçeli karar gelmedi. O Valilik üzerinden bunu OHAL komisyonuna gönderecekti, ancak oradaki görevliler özellikle gerekçeli kararı istiyorlar komisyondakiler, onu getirin dedikleri için bekliyor...

Sizinkisi idare mahkemesi dilerseniz bu haliyle gönderiniz. Ancak gerekçeli karar gelince onu da gönderiniz zaten bunları ONLINE gönderebiliyorsunuz UYAP üzerinden. 

Ama şöyle bir iyimserlik içine girmeyin: Ben bunu göndereyim, idare mahkemesi de nasılsa yıl/karar sayısı üzerinden isterse kendisi de online görebilir. Bırakın dava dosya numarasını sorgulamayı, gönderdiğiniz evrakları bile doğru dürüst okumuyorlar. Neden demeyin, önceki gönderdiğim ve N.Melih Kutlu'nun paylaştığı idare mahkemesi kararlarını okuyunca göreceksiniz malesef!

Kolaylıklar dilerim.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mrkleinnn, Bir saat önce yazdı:

Kurum görüşü ile ilgili bir soru sormuştum kurum görüşünde görülen ifade standart bir ibare mıdır diye konu ile ilgili bilgisi olan kimse yok mudur?

kurum görüşü şablon ve işleyiş olarak kurumlara göre değişiyor..

bazen sözlü bazen yazılı alındığına dair paylaşımlar mevcut..

sağlık bakanlığı için düşünürsek..

sizinle alakalı sorulan sorulara verilen kısa cevaplar gibi düşünebilirsiniz..

yazılı görüş istenirse sorular daha net ve belirgin..

müfettiş tarafından sözlü görüş istenirse sorular  değişebilir..

amaç günlük yaşantınızda fetö terör örgütü varsa bir ilişkiniz onu belirleyebilmek..

ayrıca hakkınızda bir kriter  yok ya da önemsiz bir kriter var ise..

kurum görüşü ile detaylı araştırma yapılmaya sizin hakkınızda emin olunmaya çalışılıyor..

ne kadar objektif olur, ne kadar sağlıklı olur...

o konular tartışmalı...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...