İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Slm kaderdaşlar. Varmı olumlu kurum görüşü alınıp tek kriter banka bekleyen. 686 KHK bekle bekle nolcaz bilmiyorum. Hayırlı haberler alırız butün masumlar insallah. Saglıcakla kalın. 

• Onaylama 1

686 KHK. MEB. Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazzsn, 30 dakika önce yazdı:

Slm kaderdaşlar. Varmı olumlu kurum görüşü alınıp tek kriter banka bekleyen. 686 KHK bekle bekle nolcaz bilmiyorum. Hayırlı haberler alırız butün masumlar insallah. Saglıcakla kalın. 

Ben varım hocam☺️686 liyim.Bankadan ihraç.Ağustos sonu gibi okul müdürüm olumlu görüş bildirdiğini söyledi.Ama gel gör ki hala ses seda yok ?

• Şaşırma 1

686-Banka-beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Önceleri takipsizlik aldım diyene özenirdim  bir takipsizliğim bile yok diye. Şimdilerde kurum görüşü alınanlara özeniyorum. Bir kurumgörüşüm bile yokkkkk??????

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba bugün göreve başladım. Allah tüm masumlara bunu nasip etsin inşallah. Arkadaşlarım beni çok güzel karşıladı hiç bir kırıcı durumla karşılaşmadım. Benim size bir sorum olacaktı yorumlarsanız sevinirim. Ben ihraç olmadan önce birim sorumlusuydum AYM nin aldığı karara göre yönetici olanlar yine aynı pozisyonda görevlendirilir diye bir karar aldı ki göreve kişi töhmet altında kalmasın. Ama idare beni daha alt bir pozisyonda göreve başlattı kendilerine AYM nin kararını söyledim ama bana bize henüz böyle bir tebliğ yapılmadığını eğer yapılırsa hemen eski pozisyonuna geri verilir sin dediler. Acaba ben bu durumda ne yapabilirim dava açmalımıyım beklemeli iyim, böyle yazdım çünkü bana güvenmiyorlar da ben kötüyümde ondan bani eski pozisyonuma vermiyorlar düşüncesi beni verimli çalışmadan alıkoyuyor

• Beğeni 5

679 khk yök inceleme devam banka beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Edep, 44 dakika önce yazdı:

Önceleri takipsizlik aldım diyene özenirdim  bir takipsizliğim bile yok diye. Şimdilerde kurum görüşü alınanlara özeniyorum. Bir kurumgörüşüm bile yokkkkk??????

İkisinin de olması işe iade için komisyonca yeterli olmuyor. Takipsizlik almış hiçbir kriteri olmayana ‘hakkında şu şahıs tarafından ifade var’ denilerek çok ret verildiği oldu. O iddialardan aklanılması ve ifadelerin geri çekilmiş olması da fark etmiyor.

Tebessüm, 7 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba bugün göreve başladım. Allah tüm masumlara bunu nasip etsin inşallah. Arkadaşlarım beni çok güzel karşıladı hiç bir kırıcı durumla karşılaşmadım. Benim size bir sorum olacaktı yorumlarsanız sevinirim. Ben ihraç olmadan önce birim sorumlusuydum AYM nin aldığı karara göre yönetici olanlar yine aynı pozisyonda görevlendirilir diye bir karar aldı ki göreve kişi töhmet altında kalmasın. Ama idare beni daha alt bir pozisyonda göreve başlattı kendilerine AYM nin kararını söyledim ama bana bize henüz böyle bir tebliğ yapılmadığını eğer yapılırsa hemen eski pozisyonuna geri verilir sin dediler. Acaba ben bu durumda ne yapabilirim dava açmalımıyım beklemeli iyim, böyle yazdım çünkü bana güvenmiyorlar da ben kötüyümde ondan bani eski pozisyonuma vermiyorlar düşüncesi beni verimli çalışmadan alıkoyuyor

O AYM kararı kadrosu müdür ve üstü olanlar için, birim sorumluluğu geçici görevlendirme veya vekaletle ise kurum o yetkiyi tekrar vermeye mecbur değil.

Not: Olumsuz yorum yapmak için yazmadım ama maalesef durum böyle.

Bu arada @Tebessüm ben de hem KYOK hem de olumlu görüş var ve üstelik 13-14 aydır? Sonuç; Komisyon İnceleme Devam?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nazzsn 

Nazzsn, 1 saat önce yazdı:

Ben de 686 dan bekliyorum. Tek kriter banka. Kurum görüşü hakkında bilgim yok. Kurum MEB

686 KHK*BANKA*ADLİ İŞLEM YOK* İNCELEMEYE DEVAM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ömer Avcu, 12 dakika önce yazdı:

İkisinin de olması işe iade için komisyonca yeterli olmuyor. Takipsizlik almış hiçbir kriteri olmayana ‘hakkında şu şahıs tarafından ifade var’ denilerek çok ret verildiği oldu. O iddialardan aklanılması ve ifadelerin geri çekilmiş olması da fark etmiyor.

O AYM kararı kadrosu müdür ve üstü olanlar için, birim sorumluluğu geçici görevlendirme veya vekaletle ise kurum o yetkiyi tekrar vermeye mecbur değil.

Bu arada @Tebessüm ben de hem KYOK hem de olumlu görüş var ve üstelik 13-14 aydır? Sonuç; Komisyon İnceleme Devam?

Alıntı @Edep‘e olacaktı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 11 dakika önce yazdı:

Teşekkürler ederim, umarım sizde görevinizde dönersiniz ve bu kabus biter

679 khk yök inceleme devam banka beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Banka tek, ya da banka kombosu olanların çoğunluğunu hala bekletiyorlar sanki

• Onaylama 1

672 KHK Banka–Sendika beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
namutenahi46, Bir saat önce yazdı:

Banka tek, ya da banka kombosu olanların çoğunluğunu hala bekletiyorlar sanki

lütfen kimse üstüne alınmasın. hepimiz biliyoruz; kriter denen bütün bu her şey saçmalık. ama sadece bankadan bekleyen bizlerin durumu daha acayip. sendika yada dernek vs. cemaatle bağımız olduğunu gösteren hiçbirşey olmamasına rağmen sırf faizsiz diye paramızı yatırdığımız banka nedeniyle 4 yıldır bekletiliyoruz. buna sebep olanlara; baştan aşağı kimseye hakkımı helal etmiyorum.

• Beğeni 1
  • Kızma 1
  • Onaylama 4

679, inceleniyor, banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...