İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Slm kaderdaşlar. Varmı olumlu kurum görüşü alınıp tek kriter banka bekleyen. 686 KHK bekle bekle nolcaz bilmiyorum. Hayırlı haberler alırız butün masumlar insallah. Saglıcakla kalın. 

• Onaylama 1

686 KHK. MEB. Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazzsn, 30 dakika önce yazdı:

Slm kaderdaşlar. Varmı olumlu kurum görüşü alınıp tek kriter banka bekleyen. 686 KHK bekle bekle nolcaz bilmiyorum. Hayırlı haberler alırız butün masumlar insallah. Saglıcakla kalın. 

Ben varım hocam☺️686 liyim.Bankadan ihraç.Ağustos sonu gibi okul müdürüm olumlu görüş bildirdiğini söyledi.Ama gel gör ki hala ses seda yok ?

• Şaşırma 1

686-Banka-beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Önceleri takipsizlik aldım diyene özenirdim  bir takipsizliğim bile yok diye. Şimdilerde kurum görüşü alınanlara özeniyorum. Bir kurumgörüşüm bile yokkkkk??????

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba bugün göreve başladım. Allah tüm masumlara bunu nasip etsin inşallah. Arkadaşlarım beni çok güzel karşıladı hiç bir kırıcı durumla karşılaşmadım. Benim size bir sorum olacaktı yorumlarsanız sevinirim. Ben ihraç olmadan önce birim sorumlusuydum AYM nin aldığı karara göre yönetici olanlar yine aynı pozisyonda görevlendirilir diye bir karar aldı ki göreve kişi töhmet altında kalmasın. Ama idare beni daha alt bir pozisyonda göreve başlattı kendilerine AYM nin kararını söyledim ama bana bize henüz böyle bir tebliğ yapılmadığını eğer yapılırsa hemen eski pozisyonuna geri verilir sin dediler. Acaba ben bu durumda ne yapabilirim dava açmalımıyım beklemeli iyim, böyle yazdım çünkü bana güvenmiyorlar da ben kötüyümde ondan bani eski pozisyonuma vermiyorlar düşüncesi beni verimli çalışmadan alıkoyuyor

• Beğeni 5

679 khk yök inceleme devam banka beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Edep, 44 dakika önce yazdı:

Önceleri takipsizlik aldım diyene özenirdim  bir takipsizliğim bile yok diye. Şimdilerde kurum görüşü alınanlara özeniyorum. Bir kurumgörüşüm bile yokkkkk??????

İkisinin de olması işe iade için komisyonca yeterli olmuyor. Takipsizlik almış hiçbir kriteri olmayana ‘hakkında şu şahıs tarafından ifade var’ denilerek çok ret verildiği oldu. O iddialardan aklanılması ve ifadelerin geri çekilmiş olması da fark etmiyor.

Tebessüm, 7 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba bugün göreve başladım. Allah tüm masumlara bunu nasip etsin inşallah. Arkadaşlarım beni çok güzel karşıladı hiç bir kırıcı durumla karşılaşmadım. Benim size bir sorum olacaktı yorumlarsanız sevinirim. Ben ihraç olmadan önce birim sorumlusuydum AYM nin aldığı karara göre yönetici olanlar yine aynı pozisyonda görevlendirilir diye bir karar aldı ki göreve kişi töhmet altında kalmasın. Ama idare beni daha alt bir pozisyonda göreve başlattı kendilerine AYM nin kararını söyledim ama bana bize henüz böyle bir tebliğ yapılmadığını eğer yapılırsa hemen eski pozisyonuna geri verilir sin dediler. Acaba ben bu durumda ne yapabilirim dava açmalımıyım beklemeli iyim, böyle yazdım çünkü bana güvenmiyorlar da ben kötüyümde ondan bani eski pozisyonuma vermiyorlar düşüncesi beni verimli çalışmadan alıkoyuyor

O AYM kararı kadrosu müdür ve üstü olanlar için, birim sorumluluğu geçici görevlendirme veya vekaletle ise kurum o yetkiyi tekrar vermeye mecbur değil.

Not: Olumsuz yorum yapmak için yazmadım ama maalesef durum böyle.

Bu arada @Tebessüm ben de hem KYOK hem de olumlu görüş var ve üstelik 13-14 aydır? Sonuç; Komisyon İnceleme Devam?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nazzsn 

Nazzsn, 1 saat önce yazdı:

Ben de 686 dan bekliyorum. Tek kriter banka. Kurum görüşü hakkında bilgim yok. Kurum MEB

686 KHK*BANKA*ADLİ İŞLEM YOK* İNCELEMEYE DEVAM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ömer Avcu, 12 dakika önce yazdı:

İkisinin de olması işe iade için komisyonca yeterli olmuyor. Takipsizlik almış hiçbir kriteri olmayana ‘hakkında şu şahıs tarafından ifade var’ denilerek çok ret verildiği oldu. O iddialardan aklanılması ve ifadelerin geri çekilmiş olması da fark etmiyor.

O AYM kararı kadrosu müdür ve üstü olanlar için, birim sorumluluğu geçici görevlendirme veya vekaletle ise kurum o yetkiyi tekrar vermeye mecbur değil.

Bu arada @Tebessüm ben de hem KYOK hem de olumlu görüş var ve üstelik 13-14 aydır? Sonuç; Komisyon İnceleme Devam?

Alıntı @Edep‘e olacaktı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 11 dakika önce yazdı:

Teşekkürler ederim, umarım sizde görevinizde dönersiniz ve bu kabus biter

679 khk yök inceleme devam banka beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Banka tek, ya da banka kombosu olanların çoğunluğunu hala bekletiyorlar sanki

• Onaylama 1

672 KHK Banka–Sendika beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
namutenahi46, Bir saat önce yazdı:

Banka tek, ya da banka kombosu olanların çoğunluğunu hala bekletiyorlar sanki

lütfen kimse üstüne alınmasın. hepimiz biliyoruz; kriter denen bütün bu her şey saçmalık. ama sadece bankadan bekleyen bizlerin durumu daha acayip. sendika yada dernek vs. cemaatle bağımız olduğunu gösteren hiçbirşey olmamasına rağmen sırf faizsiz diye paramızı yatırdığımız banka nedeniyle 4 yıldır bekletiliyoruz. buna sebep olanlara; baştan aşağı kimseye hakkımı helal etmiyorum.

• Beğeni 1
  • Kızma 1
  • Onaylama 4

679, inceleniyor, banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...