İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Pazin, 21 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba ben Okder, nasılsınız sanmayın ki unuttum sizi hala takip ediyorum ve iade olanlara seviniyorum ve inanın hep dualarımdasınız. Allahım tüm masum ve mağdurlara yardım etsin. çok zor artık süreç uzadıkça sabır dayanmıyor farkındayım..Ama biliyomusunuz bu günler geçince altüst olan hayatınızda öyle bir düzen kurulacakki siz bile şaşırıp diyeceksiniz . Hayatımın altı üstünden daha güzelmiş. Elbette bitecek bu haksızlık. Lütfen sağlığınıza dikkat edin güzel günlerde ona ihtiyacınız olacak... herkese iyi bayramlar. İade haberleri alacağımız ve haksızlıkların son bulacağı bir ay olsun. Allah tüm teröristleri, ona destek olanları ve bize bu iftirayı atayanları kahreylesin. Amin....Herkese iyi bayramlar şimdiden.selamlar..

Sağolun...

Size se şimdiden hayırlı bayramlar...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
altuğ, 4 saat önce yazdı:

@altirana MEB sendika bazlı ihraç edildi diye biliyoruz kalan eğitim çalışanlarının sendika + 

Sendika ++ bişeyler bunlara göre komisyon bi yerde çizgiyi çekecek. 

Bazı kurumlar dipsiz kuyu misali bir de şu var kurt kuzuyu yemeye karar vermişse bir bahanesi olur. Kurdun iradesine kaldı durumlarımız.

672 den bi 4-5 bin daha kabul çıkar gibi bi bu kadar daha diğer khklardan çıksa 8-9 bin toplam kişi daha çıkabilir bu çukurdan ben biraz iyimser bakmaya çalışıyorum endişe kaygıdan ziyade umut daha iyi geliyor bedene ve ruha. 

Sanırım benden önce iade olacaksın inşallah diyelim

Kurt kocayınca kuzunun maskarası olur derler. Umarım o vakit yakındır. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eleybe, 4 saat önce yazdı:

@Santos689 fetö ile akp nin anlastigini kandirildik diyeceklerini yeni örgüt metö olduğunu cezaevindeki leri korona sebebiyle birakacaklarini gibi bir sürü şey saçma sapan asagidaki yorumlarda Operasyonel hesap diye yazmışlar bir de aslan Amca diye bir hesap ikisi yeni zeus adayları galiba:)

Hoş olursa da şaşırmam buraşı Türkiye ben terörist hain olarak işimden atildiktan sonra hersey mümkün geliyor

Bunlara bakmayın birşey paylaşınca üst düzey strateji uzmanı sanıyorlar kendilerini takipçi kasmak adına beyin fırtınası yapıyorlar sadece. Bildiğim tek birşey varsa müslümanlığını allaha değilde insanlara göstermeye çalışanlardan uzak durun

altuğ, 4 saat önce yazdı:

@altirana MEB sendika bazlı ihraç edildi diye biliyoruz kalan eğitim çalışanlarının sendika + 

Sendika ++ bişeyler bunlara göre komisyon bi yerde çizgiyi çekecek. 

Bazı kurumlar dipsiz kuyu misali bir de şu var kurt kuzuyu yemeye karar vermişse bir bahanesi olur. Kurdun iradesine kaldı durumlarımız.

672 den bi 4-5 bin daha kabul çıkar gibi bi bu kadar daha diğer khklardan çıksa 8-9 bin toplam kişi daha çıkabilir bu çukurdan ben biraz iyimser bakmaya çalışıyorum endişe kaygıdan ziyade umut daha iyi geliyor bedene ve ruha. 

Sanırım benden önce iade olacaksın inşallah diyelim

Benimde tahminim toplamda 18-19 bin civarı iade olacağı yönünde. Kalan dosyaların çoğunluğu gri dosyadan ziyade kabul olan dosyalar nasıl ret verelimde iade oranı çok yüksek olmasın diye düşünmekten karar sayısı düşük çıkıyor

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

umarım mayıs ayında açıklama gelir

• Onaylama 1

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
delavega84, Bir saat önce yazdı:

aralıkta kurum görüşünü aldım,ha bugün ha yarın derken 6 ay olmuş...İnceden bi ümitlenmiştim ama beklettiklerine göre nasıl RED versek diye düşünüyolar sanırım...

Benimde sizin gibi Aralıkta alındı kurum görüşü ve kriterlerimizde aynı.Bakalım hangimizin kararı önce çıkacak hayırlısıyla.

• Onaylama 2

672 MEB- KYOK (Ocak 2019), banka (sonuna kadar), istifa edilmiş sendika (27 ay - Haziran 2016), kurum kanaati olumlu (11 Aralık 2019)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aramızda SGK uzmanı varsa, özel bir şey soracağım.

Hitap bilgilerime göre yaş haddini doldurunca emekli olabilir miyim, yoksa ödemem gereken gün sayısı var mıdır.

https://hizliresim.com/BDSYrc

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zeovantaneo, 4 saat önce yazdı:

Benimde sizin gibi Aralıkta alındı kurum görüşü ve kriterlerimizde aynı.Bakalım hangimizin kararı önce çıkacak hayırlısıyla.

Kurum görüşüm haziranda alındı hala bekliyorum.

• Onaylama 1

• Sendika ve banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim de kurum görüşü Ekim ayında alındı hala beklemedeyim.

672 KhK , MEB, Sendika, Kyok, İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın forum sakinleri yardıma ihtiyacım var.İdari dava dilekçelerinde emsal kararlarda esas tarih karar nosu ile bizi ilgilendiren yerleri yazmamız yeterli mi? Yoksa dediğimi yazdıktan sonra ayrı bir ekle alıntı yaptığımız idare mahkemesi kararının tamamını ek olarak sunmak mantıklı mı? Sadece biri 16 sayfa ? 

686 KHK - Banka - Okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugun inşallah hayirli haber alcagimiz gün olur 4 yıl sonra yuzumuz guler ? 

• Beğeni 2
  • Şaşırma 1

672 kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...