İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Istinaf onayı beklemiyor zaten komisyon defalarca yazdım burda ama etiketimiz olmayınca inanmıyor kimse

• Onaylama 2

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 1 saat önce yazdı:

Yarın yeni umutlarla dolu yeni bir hafta başlıyor. Herkes mutlu haberler alır umarım. Eşim tekrar iş buldu ve yarın başlıyor. Ben de hafta da 3 gün iki kardeşin dersleri ile ilgileneceğim. 

Gözünüz aydın hocam. Siz dua edince iade olacağım umudu içimde daha farklı bir biçimde kıpırdanıyor. Allah tüm masum ve mağdurların tez vakitte iadesini nasip etsin. Suçu olana ve suçsuzu, masumu bu durumlara düşürenleri de Allah bin beter etsin.

• Onaylama 3

679 KHK, Eş durumundan ihraç, adli eşim ve ben KYOK, Kurum K.K.K.'LIĞI, Komisyon inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aramızda hakim savcı arkadaş varmı? Varsa hukuk fakültesi okuyorum bir konu hakkında fikrini almak isterim

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kadir01, 23 dakika önce yazdı:

Istinaf onayı beklemiyor zaten komisyon defalarca yazdım burda ama etiketimiz olmayınca inanmıyor kimse

Merhaba..

Mesele etiket meselesi değil, somut örnek meselesi.

Ben de dahil, beraat kararı istinafta bekleyenlerin temel merakı;

"Beraat kararı kesinleşmediği halde komisyon tarafından iade edilen var mıdır" sorusu.

... Ve malesef şu ana kadar bu soruya birinci ağızdan "evet" cevabını alabilmiş değiliz.

Yoksa elbette ki komisyon karar için dosyası istinafta olan herkesi bekletmiyor. Kafasında ret varsa basıp geçiyor.

Ya da cevabından korkulan diğer soru:

"Dosyası iade gerektirdiği halde sırf kararı kesinleşmedi diye ret alan var mıdır"

Durumun özeti budur..

• Onaylama 1

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 37 dakika önce yazdı:

Merhaba..

"Beraat kararı kesinleşmediği halde komisyon tarafından iade edilen var mıdır" sorusu.

... Ve malesef şu ana kadar bu soruya birinci ağızdan "evet" cevabını alabilmiş değiliz.

Yoksa elbette ki komisyon karar için dosyası istinafta olan herkesi bekletmiyor. Kafasında ret varsa basıp geçiyor.

"Dosyası iade gerektirdiği halde sırf kararı kesinleşmedi diye ret alan var mıdır"

Durumun özeti budur..

benim sebebini bilmediğim açık soruşturmam vardı. bu gerekçe gösterilip ret geldi komisyondan. 1 ay sonra gözaltı yaşadım. İddianamede, komisyondan ret almam ve ihraç olmam vardı. Buyrun örnek

Güncelleme • • wildPuppy
  • Onaylama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 45 dakika önce yazdı:

Merhaba..

Durumun özeti budur..

Ben bizzat komisyonu arayıp tıpkı sorduğunuz şekilde sordum ve ısrarla istinaftan beraat onayı verilmeden karar verdiklerini söyledi ayrıca hiç mahkemesi olmadan red alanlar var kısacası komisyon onay beklerse mahkemelerden bu dosyalar 2 yılda bitmez zaten ben bu yıl sonuna kadar bütün davaların sonuçlanacağını düşünüyorum herkes hakkında hayırlısı olsun inşaallah sabır ve dua ile beklemekten başka seçeneğimiz yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kadir01, 9 dakika önce yazdı:

Ben bizzat komisyonu arayıp tıpkı sorduğunuz şekilde sordum ve ısrarla istinaftan beraat onayı verilmeden karar verdiklerini söyledi ayrıca hiç mahkemesi olmadan red alanlar var kısacası komisyon onay beklerse mahkemelerden bu dosyalar 2 yılda bitmez zaten ben bu yıl sonuna kadar bütün davaların sonuçlanacağını düşünüyorum herkes hakkında hayırlısı olsun inşaallah sabır ve dua ile beklemekten başka seçeneğimiz yok

O zaman bir de şöyle anlatmaya çalışayım.

Mesele komisyyonun istinaftan beraat onayı bekleyip beklememesi değil. 

Dosyanın kesinleşmemiş olmasının "ret" gerekçesi olup olmayacağı.

Malesef Sn @wildPuppy nin tecrübesi pek hayırlı işaret vermiyor.

• Üzülme 1

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dosyanın kesinlesmemesi red gerekçesi tabiki olamaz mesela emniyette kodlamaya dayalı iade veya red var hiç soruşturması olmadan kodlamayla red alan çok kişi var ayrıca istinafta onaylanacak dosyalar zaten belli biz bile öngörüde bulunabiliyorsak komisyon da bulunuyordur nitekim genelde hakim ve savcılardan kurulu biliyorsunuz ben olumlu şeyler olacağına inanıyorum Allah her şeye hakimdir o bize yeter 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Azap, 5 saat önce yazdı:

Gözünüz aydın hocam. Siz dua edince iade olacağım umudu içimde daha farklı bir biçimde kıpırdanıyor. Allah tüm masum ve mağdurların tez vakitte iadesini nasip etsin. Suçu olana ve suçsuzu, masumu bu durumlara düşürenleri de Allah bin beter etsin.

İnşallah iade olursunuz . 

• Beğeni 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arif Yılmaz, 10 saat önce yazdı:

Arkadaşlar beraat kararı kesinleşmeyenler yani beraat almış ama dosyası hâlâ istinaf veya Yargıtay'da bulunanlardan komisyon iadesi var mı bildiğiniz? Ya da aynı şekilde olup da kurumu aranan var mı?

Ben varım daha öncede yazmıştım hocam kurumum aranmış müdür beni tanimadigi için 5 ögretmen arkadaştan olumlu kurum görüşü gitti.Hayirlisi rabbim büyük;temkinli iyimserlige devam:)

• Teşekkür 1

21 ay sendika adli islem sonuclanmadi ohal komisyonu inceliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...