İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Arkadaşlar merhaba öncelikle durumumdan bahsedeyim başkasına verdiğim hat yüzünden ihraç edildim takipsizlik kararı beklenmeden komisyon red verdi akabinde takipsizlik aldım. kriter olarak başkasına verdiğim hat ve arkadaşımın kredi kartımdan şahsıma ait olmayan cihan medya ödemesi var. Yani gazete anında destek vs gibi bir ödeme değil şahsıma ait olmayan bir ödeme. 2018- 9 ayda 20. İdareye dava açıldı dosyam 2019 Ocak ayında tüm yazışmalar tamamlandı tekemmül etti karar bekliyorum hala.... bu arada mahkeme 2019 Aralık ayında ara karar verip kuranlardan Bilgi belge talep etti ara karar cevapları sisteme girilmedi. 2020 Mart ayında son olarak hakkımda soruşturma olup olmadığı Ankara emniyete soruldu ara karar ile. Sizce durum ne olur ? ?? 

Başkasına hat verme ve arkadaşımın benim kredi kartımdan cihan medya pos cihazı ile para çekmesi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Albi-4, 12 saat önce yazdı:

Merhaba Ankara 20. İdare mahkemesi karar olarak kaç binlerde acaba ? Benimkisi 4xxx bu sene karar verir mi mahkeme acaba

İki yıldır karar bekliyorum 20. İdare 2018/67- - 

Başkasına hat verme ve arkadaşımın benim kredi kartımdan cihan medya pos cihazı ile para çekmesi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

selam arkadaşlar 689 yök adli idari sorusturmam yok kriterim de yok. ama hala beklemeye devam ediyorum. uzun zamandir bu forumu takip ediyorum. ilk kez uye olup mesaj atiyorum. benim durumumda olan arkadaslar var mi acaba

YÖK 689 KHK adli işlem yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hemsire683, 4 saat önce yazdı:

Ret kağıdının etkisindeyim hala:( kurum tarafından gönderilen personel bilgi dosyasinda kişinin aktif olarak toplantilara katildigi bilgisi var diyor. Saglik bakanlığına bağlıydim. Yani bu iftirayı bu alçaklığı en son calistigim isyerimmi yapıyor. Ben hala konduramıyorum. Son güne kadar aradim kurumumu biz seni biliyoruz alakan yok niye boyle oldu üzgünüz dediler. Eğer gram alakam olsa o lanet yapıyla boyle üzülmem boyle tükenmezdim. Ben hayattan soğudum artik. Pazartesi kurumumu arayacagim ve bu iftirayı kim attıysa onu bulacağım. Olmadı ahirette...

Yeniden geçmiş olsun. Sizin gibi bizlerde sadece bir kodlama yüzünden hayatımız karartildi. Ne yaşadığınızı gayet iyi anlıyorum. Ama emin olun kendinizi üzüyorsunuz. Bu işlerde mantık aramayı bıraktığınız zaman gerçek hayata döneceksiniz. Lütfen üzerinizdeki şoku atin. Böyle yapmakla sadece vücudunuza zarar verirsiniz. Kaderdasinizdan nacizane tavsiyedir...

Bu arada asla hukuki suretinizi de bırakmayın ve bence en kısa sürede özel hastane ilânlarına bakın. En azından mesleğinizi yapabiliyorsunuz. Bizlere bakkal bile actirmiyorlar...

Kalın sağlıcakla...

Güncelleme • • akademili
  • Beğeni 4
  • Onaylama 2

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hemsire683, 4 saat önce yazdı:

Ret kağıdının etkisindeyim hala:( kurum tarafından gönderilen personel bilgi dosyasinda kişinin aktif olarak toplantilara katildigi bilgisi var diyor. Saglik bakanlığına bağlıydim. Yani bu iftirayı bu alçaklığı en son calistigim isyerimmi yapıyor. Ben hala konduramıyorum. Son güne kadar aradim kurumumu biz seni biliyoruz alakan yok niye boyle oldu üzgünüz dediler. Eğer gram alakam olsa o lanet yapıyla boyle üzülmem boyle tükenmezdim. Ben hayattan soğudum artik. Pazartesi kurumumu arayacagim ve bu iftirayı kim attıysa onu bulacağım. Olmadı ahirette...

Ben de sağlık bakanlığı ihracıyım. Bana da olmayan kriterleri varmış gibi sırf ihraç edebilmek,hatta ceza verebilmek için eklemişler.Hakkımdaki ithamları İlk olarak öğrendiğim Emniyette , daha sonra da Savcılık ve Mahkemede bu hususların olmadığını ve bunları uyduranlardan, bana iftira atanlardan şikayetçi olduğumu sorgu ve ifade tutanaklarına yazdırmama rağmen hiçbir işlem yapılmadı. Sonunda beraat ettiğime dua ettim.Ohal komisyonuna da gerekçeli karar ile beraber  bu iftiralarla ilgili belgeleri gönderdim.Eğer ohal komisyonu hakkımdaki bu iftiraları kriter olarak görüp red kararı verirse  son çare Savcılığa yazılı olarak suç duyurusunda bulunacağım.

Bu süreçte işini hakkıyla yapan yetkili  kamu görevlilerini tenzih ederim ama, benim başıma gelen durum bu.Lehinize olan hususlar görülmediği gibi,sizi harcamak için her türlü iftira atılabiliyor.

• Onaylama 2

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
online, Bir saat önce yazdı:

selam arkadaşlar 689 yök adli idari sorusturmam yok kriterim de yok. ama hala beklemeye devam ediyorum. uzun zamandir bu forumu takip ediyorum. ilk kez uye olup mesaj atiyorum. benim durumumda olan arkadaslar var mi acaba

bende 689 yök bekliyorum, takipsizlik alalı neredeyse 1 yıl olacak ama hala bir cevap yok:( sanırım en az 689 dan karar çıkıyor!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
F.Y., 2 saat önce yazdı:

İki yıldır karar bekliyorum 20. İdare 2018/67- - 

4 yıldır karar bekliyorum. 1.komisyon

686 KHK*BANKA*ADLİ İŞLEM YOK* İNCELEMEYE DEVAM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MURAT KEÇE Hocam, YÖK için söylüyorum, 689 KHK'dan da önceki KHK'lardan da pek çok bekleyen var. Hatta YÖK  689'dan, müspet ya da menfi henüz tek bir karar örneği görmedim ben.

KHK 689 - Eğitim-Sen'li Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kerim Kerim, 4 dakika önce yazdı:

672 ihracıyım 672 yayınlanan dört yıl olmadı kaldıki 686 dört yola daha çok var ... ayrıca komisyondan iade olmak mahkemeden iade olmaktan bin kat daha iyi İnan’ın çünkü birde istinaf vs süreçleri yok. Umarım komisyondan iade olursunuz.

Kerim Kerim, 8 dakika önce yazdı:

Ha bir de göz altı- tutukluluk haftada 5 gün adli kontrol vs vs süreçlerini yaşamamışsınız ona dua edin derim.. takipsizlik alana kadar yaşamadığımız kalmadı. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
online, 3 saat önce yazdı:

Çok takılmayın hocam takipsizlik alalı 2 sene oluyor takipsizlik kağıdımda örgütle irtibatlı ve iltisaklı olmadığı anlaşılmıştır diye açık açık yazıyor bende bekliyorum hala max 6 ayları kaldı hocam artık

• Beğeni 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...