İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Merhaba arkadaşlar,benzer durumda olan birkaç arkadaş vardı onlara bilgi vermek için yazıyorum. İstinafta bekleyen dosyamda karar verildi.Ck sukur İstinaf başvurusu reddedildi.2 aydan fazla bir zaman oldu son inceleme aşaması ve kararın verilmesi süreci.Toplamda ise 1 yıl oldu.15 günlük bir temyiz süreci var.İnşallah herhangi bir itiraz olmaz.Beraat kararıma ck sevinmistim ardından itiraz olmustu.Aynı şeyi yaşamak istemiyorum.Yine 2 haftalık zor bir süreç beni bekliyor.Hiçbir seye tam olarak sevinemiyorum artik hep bir korku hep bir tedirginlik.

• Beğeni 4
  • Üzülme 1

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
sahra00, 13 saat önce yazdı:

Doğru KHK imzada bulunan 672.

Kurum İşkur.

Kriter dernek, sendika ve banka.

Adli durum Beraat Kasım 2018.

Kurum arandıktan sonra durumun sonuçlanma zamanı ( artı ya da eksi ) bu verdiğim bilgilere göre değişiyor mu?

kurumdan görüş sorma arefesinde geri dönüş ne zaman olabilir şeklinde sürekli sorular geliyor..

net bir süreç yok arkadaşlar..

kurum görüşü alınalı bir yıl olmasına rağmen ve olumlu yönde olduğu söylenmesine rağmen karar bekleyen arkadaşlar var..

ayrıca kurum görüşü kime nereden nasıl sorulmuş bu konuları netleştirin mutlaka..

sizi sizin arkadaşına da değilde öncelikle sıralı amirlerinize sorabilirler...

her şeye rağmen kurum görüşünüzün alındığına emin iseniz ve görüş olumlu ise bunu iade yönünde bir adım olarak düşünebilirsiniz...

İzol, Bir saat önce yazdı:

İyi günler herkese. Geçen hafta 25. İdare mahkemesinden ret kararım geldi. Bugün de mahkeme masraflarını yollamışlar 1700 TL 15 gün içinde ödemezseniz icra falan diyorlarmış. Ben yazıyı okumadım eşim aradı. Her halükarda ödemem mi gerekiyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim. 

adli yardım olmadan açılan idari davalarda kaybedilmesi durumunda baro tarifesine göre kamu avukatlık ücreti olarak; 1700 TL sizden tahsil edilir..

süreci zaten üst mahkemelere taşıyacaksınız..

bu ücreti ödeyip üst mahkemeye itirazda bulunup davanızı devam ettirin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
aylin yağmur, 29 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar,benzer durumda olan birkaç arkadaş vardı onlara bilgi vermek için yazıyorum. İstinafta bekleyen dosyamda karar verildi.Ck sukur İstinaf başvurusu reddedildi.2 aydan fazla bir zaman oldu son inceleme aşaması ve kararın verilmesi süreci.Toplamda ise 1 yıl oldu.15 günlük bir temyiz süreci var.İnşallah herhangi bir itiraz olmaz.Beraat kararıma ck sevinmistim ardından itiraz olmustu.Aynı şeyi yaşamak istemiyorum.Yine 2 haftalık zor bir süreç beni bekliyor.Hiçbir seye tam olarak sevinemiyorum artik hep bir korku hep bir tedirginlik.

bir aşama kaydetmişsiniz...

haklı olduğunuza eminseniz mücadeleye devam..

terör örgütleri ile alakası olmayan buna emin olan herkes er geç görevine döner..

tabi süreç uzadıkça sabır edenler bunu başaracak...

Yeliz Coşkun Aslanalp, 5 saat önce yazdı:

KONU DIŞI İyi günler. Dünkü mesele baya baya saçma bir şekilde uzadı uzamayada devam ediyor. Editörlerimizden ricam yazmış olduğum ilk soru yazısını kaldırabilirmisiniz. Benim yüzümden forumdan çıkmak isteyenler oluyor. Asıl benim çıkmam lazım ama kimsenin çıkmasını gerektirecek bir konu olmadığını uzaltılmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ben yeri geldi dertleştim bu forumda yeri geldi ağlayanlarla ağladım yeri geldi iadelerle sevindim. Velhasılı ne zamandır adrenalin siz kalan forumu baya baya coşturan yazıları silebilirmisiniz. Şimdiden çok teşekkürler.

forumda herkes görüşünü niyetlerini paylaşabilir arkadaşlar...

önemli olan bu düşüncelerin sakınca içermemesi, terör örgütü sempatizanı gibi yazılmaması...

isteyen her arkadaş kendi içsel durumu ile ilgili paylaşımda bulunabilir..

kimi dua edelim der, kimi adak adar, kimi ateş ayini yapar...

bu tür konulara kapılıp kendi içinizde kısır tartışmalara girmeyin..

millet olarak en büyük sorunumuz basit meselelere yoğunlaşıp birbirimize düşüp dünya gündemini kaçırmak...

bırakın herkes düşüncesini kendi bakış açısı ile yazıp paylaşsın...

forumda zararsız ve faydalı her türlü paylaşım bu forum için fayda/maliyet oranını arttırır:)

basit konular basit tartışmalar için kırılıp forumu terk etmeyin paylaşıma devam...

CuZv6H.jpg

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, Bir saat önce yazdı:

Merhaba.

Geçmiş olsun ve hayırlı olsun..

Umarım itiraz olmaz ve kararınız kesinleşir..

Gelişmelerden haberdar ederseniz seviniriz..

Güncelleme • • tustus
  • Beğeni 2

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 5 dakika önce yazdı:

Merhaba.

Geçmiş olsun ve hayırlı olsun..

Umarım itiraz olmaz ve kararınız kesinleşir..

Gelişmelerden haberdar ederseniz seviniriz..

Ck sagolun.Bu süreçte öyle ağır şeyler yaşadıkki lehimize bir karar çıktığında bile tam bir sevinç halini yasamiyoruz?Umarim sizin karariniz da bi an önce çıkar.Beklemek ck zor.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İzol, 2 saat önce yazdı:

İyi günler herkese. Geçen hafta 25. İdare mahkemesinden ret kararım geldi. Bugün de mahkeme masraflarını yollamışlar 1700 TL 15 gün içinde ödemezseniz icra falan diyorlarmış. Ben yazıyı okumadım eşim aradı. Her halükarda ödemem mi gerekiyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim. 

Eşimin 19.İdari Mahkemeden ret kararı geldi bir üst mahkemeye başvurdu. Dava devam ettiği halde sizdeki gibi borç yansıtıldı.Eşime cezaevine tebligat yaptılar.Eşim de durumu olmadığını ödeyemeyeceğini belirtti. Vasisi ben olduğum için bana icra davası açmışlar. e-devlette sürekli vergi borçları ve icra sayfasını takip ederim borç var mı diye.Tesadüf icra takibinin başlatıldığı gün gördüm.Tebligat henüz postaya verilmemişti.MEB avukatına gidip görüştüm bir an önce ödeyin faiz daha fazla artmasın dedi .Yanlış hatırlamıyorsam 1200 civarı bir masraftı , faiziyle 1700 tl ödedim. Profilime girerseniz 11 martta bu konu ile ilgili detaylı bir paylaşım yapmışım.

• Üzülme 1

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Borç çıkarılsa bile itiraz süreci devam ettiği için, kesin karar çıkana kadar bu borcu ödemeyeceğiz diye bir şey hatırlıyorum ama, bilgi sahibi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi? Eşim de idare mahkemesine adli yardım talepli başvurmuştu, talebi kabul edilmişti. İdareden ret geldi istinafa gidecek. Şu an ödeme yapmayacağız değil mi? En üst mahkemeden de ret gelirse ödeme yapacağız. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 19 saat önce yazdı:

Ihractan sonra ben de eşim de koronaya yakalandik. Hastanede yatıyoruz. 3 yaşında kızımız var dua edin bize biran önce atlatalım. Saolun 

Rabbim o meleğinizin hakkı için acil şifa versin, tez zamanda kavuşun İnşallah

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

672 khk-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Virginia Woolf, 20 dakika önce yazdı:

Borç çıkarılsa bile itiraz süreci devam ettiği için, kesin karar çıkana kadar bu borcu ödemeyeceğiz diye bir şey hatırlıyorum ama, bilgi sahibi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi? Eşim de idare mahkemesine adli yardım talepli başvurmuştu, talebi kabul edilmişti. İdareden ret geldi istinafa gidecek. Şu an ödeme yapmayacağız değil mi? En üst mahkemeden de ret gelirse ödeme yapacağız. ?

Bizde  karar kesinleşince üst mahkeme den sonra ödeme yapılıyor diye biliyorduk ama eve ödeme emri geldi istinaf aşamasındayken, o yüzden mecbur ödedik. İcraya uğraşmak istemeyenler ödüyor. Üst mahkemelerden kazandığınız zaman zaten geri alacaksınız her türlü. Şu aşamada ödemek daha mantıklı 

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 2 saat önce yazdı:

kurumdan görüş sorma arefesinde geri dönüş ne zaman olabilir şeklinde sürekli sorular geliyor..

net bir süreç yok arkadaşlar..

kurum görüşü alınalı bir yıl olmasına rağmen ve olumlu yönde olduğu söylenmesine rağmen karar bekleyen arkadaşlar var..

ayrıca kurum görüşü kime nereden nasıl sorulmuş bu konuları netleştirin mutlaka..

sizi sizin arkadaşına da değilde öncelikle sıralı amirlerinize sorabilirler...

her şeye rağmen kurum görüşünüzün alındığına emin iseniz ve görüş olumlu ise bunu iade yönünde bir adım olarak düşünebilirsiniz...

adli yardım olmadan açılan idari davalarda kaybedilmesi durumunda baro tarifesine göre kamu avukatlık ücreti olarak; 1700 TL sizden tahsil edilir..

süreci zaten üst mahkemelere taşıyacaksınız..

bu ücreti ödeyip üst mahkemeye itirazda bulunup davanızı devam ettirin.

Sayın varex bu ücreti ödemek mı yararımıza ödememek mı eşime de geldi ne yapsak karar veremedik

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...