İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Adli27, 37 dakika önce yazdı:

Peki ben size bir soru sorayım.Büşra hanımın durumda siz olsanız sizin canınız yanmazmı? Kritersiz şekilde ret alsanız. Sadece kurum kanatiyle ret alsanız ne hissederdiniz? Bazı şeyler bazı insanların zoruna gider empati yapın.  Büşra hanım sonuna kadar haklı. Asker polis Adalet personeli Üvey evlat.

Hocam bakin benim iletimde busra hanimi analdigim yaziyor zaten ama busra hanim sendikanin neye bagli oldugu bilinir demesi yanlis. Zatwn 3 kurum sert bunu herkes biliyor buna uzulenlerden birisiyim ama busra hanim icini dokerken baska tarafi kirmis bu yanlis bence

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, Bir saat önce yazdı:

Evet, ben de sonlara yaklaştıkça iade oranlarının artacağını %50 lerin üzerine çıkacağını düşünüyorum. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

689 Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 6 dakika önce yazdı:

@ozelharekat61 beyefendi ben muhafazakar biri de degilim aleviyim yillarca alevi oldugumu saklamak zorunda kaldim suan da bu orgutle alakam olmadigini ispatlamak zorunda birakiliyorum bu tur olusumlara azicik sempatim olsa bu kadar zoruma gitmeyecek 30 ay oldu KYOK alali hala sonuc yok ret verilecek onun icin bile sira bekliyorum ben 2 yildir ret sirasi bekliyorum dusunun   daha da surecek bu bekleyis belli magduriyetinde magduriyetini   yasiyorum anlayacaginiz tükendim gercekten. 

Sizi anlıyorum bende KYOK alalı 26 ay oldu hala bekliyorum ve her ne kadar çok ümitli olsam da sırf eş durumundan ret verebilecekleri durumu da aklıma geldikçe üzülüyorum ama ne yazıkki en üzücü durum su ki elimizden hicbirsey gelmiyor yapabileceğimiz tek şey beklemek ayrıca düşüncem şu ki beni bilerek sona bırakıyorlar ben gibi eşten akrabadan dolayı atılmış kritersizler bekletiliyor polis askerlerde ve bu bekleyiş inanın beni de çok yordu artık mücadele gücümü yitirmek üzereyim...

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 o zaman beni en iyi siz anlayabilirsiniz sabir kalmadi .. cok uzgunum markette bile ise giremedim  

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Üzülme 4
  • Onaylama 1

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kalan dosyaların ekseriyeti 672 ve 677 olduğu kanaatindeyim 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

677 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...