İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

Malumunuz Sonbahar döneminde Habertürk başta olmak üzere haftalarca KHK mağdurları üzerine haberler ve tartışma programları düzenlenmişti ama bir düzenleme olabileceği net olarak ifade edilmedi. Bu son günlerdeki fetöcüler ve işbirlikçi darbeciler için -üstelik henüz 4 yıl olmuşken- af söylemlerini hayretle takip ediyorum.
Eğer fetöcülere bir düzenleme gelirse şahsi kanaatim bunun yanlış olacağı yönünde. (Belki bunun nedeni soruşturmaların ileri boyutunun hükümet için istenmeyen bir yere gitmesini önlemek olabilir.) Bu düzenleme olacaksa hiç şüphesiz suça karışmamış KHK’lılar iade edilecektir.

Son olarak ben böyle bir düzenlemenin olmamasını diliyorum. Ne fetöcülerin ne de fetö militanı seviyesinde olmuş bir kısım KHK’lının göreve iadesini doğru bulmuyorum. Bank Asya’nın batmasını önlemek için ‘Diren Bank Asya’ gibi havale yapanlar devletin memuru değil bir grubun militanıdır sadece para yatırmış, suçsuz gözüyle bakılamaz. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar aldığım bir bilgiye göre ama teyitli olmamakla beraber Adalet Bakanlığı'nın kendi personeli için tüm dosyalara görüş bildirdiğini ellerinde degerlendirmek üzere dosya kalmadığını öğrendik ama dediğim gibi sadece duyum. Peki komisyon neden o zaman bilinçli bekletiyor bizim dosyaları ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Scorpion, 39 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar aldığım bir bilgiye göre ama teyitli olmamakla beraber Adalet Bakanlığı'nın kendi personeli için tüm dosyalara görüş bildirdiğini ellerinde degerlendirmek üzere dosya kalmadığını öğrendik ama dediğim gibi sadece duyum. Peki komisyon neden o zaman bilinçli bekletiyor bizim dosyaları ?

Hocam gördüğüm kadarıyla 701 KHK ile ihraç olmuşsunuz.Bunu bir 672 li söylese bir nebze anlarım.Ancak komisyonun işleyişine akıl sır ermiyor.

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
bkartli, Bir saat önce yazdı:

Hocam gördüğüm kadarıyla 701 KHK ile ihraç olmuşsunuz.Bunu bir 672 li söylese bir nebze anlarım.Ancak komisyonun işleyişine akıl sır ermiyor.

Takdir edersiniz ki 672 den çok ihraç oldu ve çoğu da MEB den oldu. Bu sebeple 672 lilerin işlemlerinin sürmesi söylediğiniz gibi uzun sürecektir. Ancak bizden bekleyen sayısı az olduğu için bitmiş de olabilir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sınıföğretmeni, 16 saat önce yazdı:

Istanbul'da bulundugum ilçe milli egitime goreve başlatilma yazilarim icin gitmistim bugun, adamlar şöyle dediler 

"Bu ay ne de çok ohal komisyon iade başlatması yaptik, bugün siz 7.kişisiniz" dediler...Size de haber vermek istedim belki foruma yansır yada yansımaz (üye olmayabilirler) Ama çalisanlarin önunde dosyalar vardi gercekten bugun bile kaç kisi iade yapmişlardi...

Bunları neden yaziyorum derseniz: sakın umudunuzu yitirmeyin insallah yakındır güzel haberler ☺

Maşallah, negüzel haber. Allah bizlerede nasip esin o güzel müjdeli haberleri.

Rabbim güldür bu güzel insanları...

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bakıyorum bakıyorum yine sonuç yok. Ne yapmak nereye varmak istiyor bunlar umarım cuma namazını kaçırmamışlardır günahı büyük diyorlar...

• Kahkaha 2

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mustafa akceviz, 6 saat önce yazdı:

5

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1

679 KHK Komisyon inceleme sürüyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Haberturk te toplanmış boş yapıyorlar yine ?

• Onaylama 1

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., Bir saat önce yazdı:

Haberturk te toplanmış boş yapıyorlar yine ?

Ne diyorlar izleyemedik varmı dişe dokunur birsey.

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...