İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

wildPuppy, Bir saat önce yazdı:

Ohal sonrası ihraç olan bir devrem yazdı, komisyon sonucumu sormak için. Dedim ki ret. Üzülme dedi, avukatından duymuş 2023 e kadar sürer bu komisyon, sen iyi ki ohal sonrasında ihraç oldun demiş. Adamlar halen fetö borsası peşinde. Yüklü maaş alıyorlar. Bırakırlar mı bu nimeti(!). Avukatı TSKdan ayrılmış ünlü biriymiş. Ankarada, çoğu ihraç o davasına bakıyormuş. Hatta geçen yıllarda Fetö borsalarında savcılar ve komisyondakilerle anlaşma yapmış bazı müvekkilleri için. Konur sokak haberlerinden hatırlarsınız. Birikmiş maaşı ver iade ol politikaları. Yazıklar olsun böyle adalete. İade kotası belli ve ondan da masumlar değil, referansı olanlar faydalanıyor. 

Kesinlikle haklı söyleyecek birsey yok. Adalet beklentım zaten yok komısyondan, avukatın söyledikleri dillendiriliyor zaten açıktan açığa yapıyorlar. Komısyon 2023 e kadar bir sekilde uzarsa da şaşırmam. Bu süreç  komısyon nezdinde olsun, idare-istinaf-danıştay mahkemeleri nezdinde olsun daha çokkk yıllar Sürer. Kolayına ihraç olup komısyondan Ret alan kişileri, Ankara idare mahkemeleri diye sonradan kurdukları mahkemelere yollamadılar. Herşey bir plan dahilinde ilerliyor. Sıkıysa ankara idare mahkemeleri yukardan telefon almadan birilerini iade etsin. Hepsi bir oyun, bu olaylar olmadan önce herşey planlanmış.

mahkemelerden iade olan olursada Şüphesiz şu olayı yaşatacaklar.

Güncelleme • • Adli27
  • Beğeni 1
  • Şaşırma 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 2

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
  • 701 KHK - Adalet Bakanlığı - Van - Z.Katibi - Albatros 3A - Adli İşlem Dava Devam Ediyor - RET
  • 692 KHK - Sağlık Bakanlığı - Van - Sağlık Memuru - Banka Pasif Hesap - Adli İşlem KYOK - İADE
  • Beğeni 5
  • Teşekkür 2

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 8 dakika önce yazdı:
  • 701 KHK - Adalet Bakanlığı - Van - Z.Katibi - Albatros 3A - Adli İşlem Dava Devam Ediyor - RET
  • 692 KHK - Sağlık Bakanlığı - Van - Sağlık Memuru - Banka Pasif Hesap - Adli İşlem KYOK - İADE

Albatroslara tekrardan ret gelmeye başladı hadi hayırlısı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu kararlar bugüne mi ait

hafta sonu karar yüklemesi oluyor mu

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 2 saat önce yazdı:

İade kotası belli ve ondan da masumlar değil, referansı olanlar faydalanıyor. 

Size katılmıyorum. Hatta kınıyorum bu yazdığınızı. Benim eşimde iade edildi ve masumdu. Referansla falan isimiz olmadı.

Genelleme çok yanlış.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 2
  • Katılmama 2

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iddia doğruysa kahkaha attım ??. Giyim mağazasından pardesü çalan uzman çavuş gördük, rüşvet alan hakim gördük, ekip arabasının benzinini çekip satan polis gördük,  torbacıya arabasında uyuşturucu taşıtan Emniyet müdürü gördük,  Sokak ortasında birbiriyle çatışan astsubay-polis gördük. Daha neler görücük bakalım.

• Beğeni 1
  • Şaşırma 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
edeb2121, 1 saat önce yazdı:

Bu kararlar bugüne mi ait

hafta sonu karar yüklemesi oluyor mu

Dün akşam ve bugün yüklenen kararlar var.

• Beğeni 2

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

"Hiç bu işler düzelmeyecekmiş gibi bir iş bulma çalış, yarın herşey düzelecekmiş gibi ruh sağlını koru.""

• Beğeni 3
  • Teşekkür 2

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...