İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

khk111, 1 saat önce yazdı:

Banka hareketleri konusunda bilginiz var mı

Ekim 2014 para yatırma - Tek hareket dövize çevirme - Kayyum atandıktan çok sonra, Aralık 2015 gibi çekme

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ömer Avcu, 17 saat önce yazdı:

Malumunuz Sonbahar döneminde Habertürk başta olmak üzere haftalarca KHK mağdurları üzerine haberler ve tartışma programları düzenlenmişti ama bir düzenleme olabileceği net olarak ifade edilmedi. Bu son günlerdeki fetöcüler ve işbirlikçi darbeciler için -üstelik henüz 4 yıl olmuşken- af söylemlerini hayretle takip ediyorum.
Eğer fetöcülere bir düzenleme gelirse şahsi kanaatim bunun yanlış olacağı yönünde. (Belki bunun nedeni soruşturmaların ileri boyutunun hükümet için istenmeyen bir yere gitmesini önlemek olabilir.) Bu düzenleme olacaksa hiç şüphesiz suça karışmamış KHK’lılar iade edilecektir.

Son olarak ben böyle bir düzenlemenin olmamasını diliyorum. Ne fetöcülerin ne de fetö militanı seviyesinde olmuş bir kısım KHK’lının göreve iadesini doğru bulmuyorum. Bank Asya’nın batmasını önlemek için ‘Diren Bank Asya’ gibi havale yapanlar devletin memuru değil bir grubun militanıdır sadece para yatırmış, suçsuz gözüyle bakılamaz. 

Katıldığım için bir kez daha alıntılamak istedim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
  • 675 KHK - Adalet Bakanlığı - Çanakkale - Dershane 2005 - SGK 2006 4 Ay - Gizli Tanık - Adli İşlem Beraat İstinaf - Albatros Bilgi Yok - RET
  • 695 KHK - YÖK - Bilgisayar İşletmeni - Sendika 12 Ay 2015 Mart İstifa - Kredi Kartı - Adli KYOK 2019 - Bilinen Kurum Görüşü Olumlu - RET
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 2

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 13 saat önce yazdı:

Evet. Cem küçük diye bir yaratık var. Birisi mağdur var deyince bu tenekeyi resmen cin çarpıyor. O kadar gözünü kan bürümüş ki, zannediyor ki magdurlara masumlara merhamet gösterirse bu olaylar kendisine de dokunur. Bu tarz tenekeler genel olarak daha katı tutum sergiliyor çünkü "kandirildik Allah affetsin" diyenler grubunda bunlar.

Cem küçük zaten zamanında bir programda demişti, mağdurlar dönerse hepimizi yargılarlar diye. 

Bu şerefsize küfür bile bulamıyorum. 

O değil de bu gidişle, fetöyü khklılar kandırdı deyip barışırlar olan biz sıradan vatandaşa mağdurlara olur. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 12 dakika önce yazdı:
  • 675 KHK - Adalet Bakanlığı - Çanakkale - Dershane 2005 - SGK 2006 4 Ay - Gizli Tanık - Adli İşlem Beraat İstinaf - Albatros Bilgi Yok - RET
  • 695 KHK - YÖK - Bilgisayar İşletmeni - Sendika 12 Ay 2015 Mart İstifa - Kredi Kartı - Adli KYOK 2019 - Bilinen Kurum Görüşü Olumlu - RET

Ikına ıkına verdikleri retler ? zorlamayla ancak bu kadar oluyor demekki. Hala bunlardan düzenleme gelecek, suçsuzlar iade edilecek umuduyla yaşayan khklılar var?

• Kahkaha 2
  • Onaylama 2

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 1 saat önce yazdı:
  • 689 KHK - Enerji Bakanlığı - Botaş - Ankara - Genel Müdürlük - Uzman - Banka - Adli ve İdari İşlem Yok - RET

Ben 672 KHK Enerji Bakanlığı Botaş İstanbul - Uzman - Medya ödemesi - Adli işlem yok - inceleme devam ediyor

Yeni kurulan 26-27 ve 28. idare mahkemeleri kalan 18 bin dosya için verilecek kararlar için kurulmamıştır sadece evet 3 mahkenin ohal komisyonu kararlarına bakması kararların negatif ağırlıkta olacağını izlenimi verse de komisyona ek görevler verileceğini - ilave tedbirler için yapılan başvuruların incelenmesi gibi - bu sebeple görev süresi zaten uzatılacağı için bizim ihraç dosyalarının incelemesi yavaşlayacağı uzatılacağı gibi durumlar ne yazık ki olacak gibi duruyor.

Uzun yazacağım biraz anlaşılır olmak için özür..

Komisyon 90 bin ret için 6 idare mahk görevliydi + 3 mahk daha görevlendirildi dün itibariyle ne anlamalıyız bundan?

Kalan dosya 18 bin hadi diyelim 12 bin daha ret geldi yeni kurulan mahk. başına 4 bin dosya demek bu da bir nevi geçen yıl ret kararı alan biriyle bu yıl ret gelen dosya aynı noktaya gelmiş oluyor zaman açısından kişi 1 yıl bekleyip daha geç ret alıyor ancak dosyası yeni kurulan mahk düşeceği için idari yargılama süresi kısa olacak belki de 1 yıl içinde görevine idari yargı kararıyla dönecek.

Bir diğer nokta da KHK lardaki ilave tedbirler için komisyona başvuru yapıldığında (AYM kararına göre yapılmasına karar verildi) belki de komisyon bununla ilgili eylül başında bir açıklama yapıp bir başvuru tarihi de belirleyebilecek bu sayede dosya sayısı on bin küsulardan tekrar 30 -40 binlere çıkacak ve yıl sonunda komisyonun görev süresi bir yıl daha uzayacak büyük ihtimalle.

Sonuç olarak bekleyenler için incelemenin devam etmesi ret gelmesinden iyidir 

Bu dönemde ret geldiğinde 3 idare mahk bekleme sırası 1 yıldan az sürer aslında süründürme noktasında kendi içinde bir tutarlılık ve adalet durumu söz konusu !

Komisyonda 672 den bekleyen lacivert dosya sayısı 2 binden az dır ve komisyon bir filtre görevi görüyor mahkumiyet bereat adli durum olmaması vs. Kabul için yeterli değil anlaşılan bu kişi kamu görevlisi tekrar olsun olmasın mı onu değerlendiriyorlar sanırım.

Acayip yorulduk zihnen bedenen kendimize gelmek istiyoruz ve en büyük erdem olan sabırla bekliyoruz iade olsak da atama bekleyenler var kurum görüşümüz alınsa da yıllardır bekleyenler vs. bir suçumuz olmasa da.

Benzeşik dosyalar fazladır komisyon ve kurumlar arasında iletişime göre kararlar artacaktır kurumların ret için direndiği dosyalar vardır afedersiniz bir halt ettik arkasında duralım durumları gibi komisyon biz iade etmeyi düşünüyoruz ne dersiniz durumları vs. Artık iş biZ laci dosyalar için top kurumlar ile bakanlık komisyon arasında ya son dak golü yiyeceğiz ya bu çukurdan çıkacağız inşallah 2.si olur.

• Beğeni 6
  • Teşekkür 2

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 12 dakika önce yazdı:

Ben 672 KHK Enerji Bakanlığı Botaş İstanbul - Uzman - Medya ödemesi - Adli işlem yok - inceleme devam ediyor

Yeni kurulan 26-27 ve 28. idare mahkemeleri kalan 18 bin dosya için verilecek kararlar için kurulmamıştır sadece evet 3 mahkenin ohal komisyonu kararlarına bakması kararların negatif ağırlıkta olacağını izlenimi verse de komisyona ek görevler verileceğini - ilave tedbirler için yapılan başvuruların incelenmesi gibi - bu sebeple görev süresi zaten uzatılacağı için bizim ihraç dosyalarının incelemesi yavaşlayacağı uzatılacağı gibi durumlar ne yazık ki olacak gibi duruyor.

Uzun yazacağım biraz anlaşılır olmak için özür..

Komisyon 90 bin ret için 6 idare mahk görevliydi + 3 mahk daha görevlendirildi dün itibariyle ne anlamalıyız bundan?

Kalan dosya 18 bin hadi diyelim 12 bin daha ret geldi yeni kurulan mahk. başına 4 bin dosya demek bu da bir nevi geçen yıl ret kararı alan biriyle bu yıl ret gelen dosya aynı noktaya gelmiş oluyor zaman açısından kişi 1 yıl bekleyip daha geç ret alıyor ancak dosyası yeni kurulan mahk düşeceği için idari yargılama süresi kısa olacak belki de 1 yıl içinde görevine idari yargı kararıyla dönecek.

Bir diğer nokta da KHK lardaki ilave tedbirler için komisyona başvuru yapıldığında (AYM kararına göre yapılmasına karar verildi) belki de komisyon bununla ilgili eylül başında bir açıklama yapıp bir başvuru tarihi de belirleyebilecek bu sayede dosya sayısı on bin küsulardan tekrar 30 -40 binlere çıkacak ve yıl sonunda komisyonun görev süresi bir yıl daha uzayacak büyük ihtimalle.

Sonuç olarak bekleyenler için incelemenin devam etmesi ret gelmesinden iyidir 

Bu dönemde ret geldiğinde 3 idare mahk bekleme sırası 1 yıldan az sürer aslında süründürme noktasında kendi içinde bir tutarlılık ve adalet durumu söz konusu !

Komisyonda 672 den bekleyen lacivert dosya sayısı 2 binden az dır ve komisyon bir filtre görevi görüyor mahkumiyet bereat adli durum olmaması vs. Kabul için yeterli değil anlaşılan bu kişi kamu görevlisi tekrar olsun olmasın mı onu değerlendiriyorlar sanırım.

Acayip yorulduk zihnen bedenen kendimize gelmek istiyoruz ve en büyük erdem olan sabırla bekliyoruz iade olsak da atama bekleyenler var kurum görüşümüz alınsa da yıllardır bekleyenler vs. bir suçumuz olmasa da.

Benzeşik dosyalar fazladır komisyon ve kurumlar arasında iletişime göre kararlar artacaktır kurumların ret için direndiği dosyalar vardır afedersiniz bir halt ettik arkasında duralım durumları gibi komisyon biz iade etmeyi düşünüyoruz ne dersiniz durumları vs. Artık iş biZ laci dosyalar için top kurumlar ile bakanlık komisyon arasında ya son dak golü yiyeceğiz ya bu çukurdan çıkacağız inşallah 2.si olur.

12-13 bin dosya gelecek yıla sarkacak kaçarı yok. Bu hızda efil efil devam eder bunlar. Yan gelip yatmaya alıştılar.

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
  • 701 KHK - MEB - Gaziantep - Sendika 7 Ay 2014 Ekim İstifa - Okul - Banka Okul Taksidi - Tanık 2014 Öncesi - Adli Beraat 2017 Kasım - RET
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 19 dakika önce yazdı:
  • 701 KHK - MEB - Gaziantep - Sendika 7 Ay 2014 Ekim İstifa - Okul - Banka Okul Taksidi - Tanık 2014 Öncesi - Adli Beraat 2017 Kasım - RET

Şahsi fikrim 701 ler iade red dengesi için kullanılıyor. Komisyon işi bittiğinde en az iade edilen KHK grubunun 701 olacağı görülecektir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Her ne kadar iade oranı gittikçe artsa da son 2 haftadır şaşırtan ret kararları da geliyor. MEB den son 6 ayda olumlu kurum görüşüne rağmen ret gelen görmedim. Ama sadece sendikadan ya da daha önce kabul alanlardan daha az kriteri olup retlerin gelmesi düşündürücü. Diğer kurumlar da durum daha kötü. Rahatça ret verip geçiyorlar. Komsiyonun işleyişi hakkında yorum yapmak gittikçe zorlaşıyor. Hepimiz zor zamanlardan geçiyoruz ama sağlığımız herşeyden daha önemli. Rabbim sabrımızı arttırsın...

• Beğeni 1

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...