İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

İlginç bir haber:

⬇️

• Yarın da fetöcüleri affedip bizlere de siz zaten fetöcü değilsiniz haklarınızı teslim etmeyiz denilirse şaşırmam??
  • Bu haberde asıl ilginç olan fiili olarak darbe girişimine katılanları söylüyor, inanılacak gibi değil.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/erdoganin-ensar-vakfindan-atadigi-ttk-baskani-fetoculeri-topluma-kazandirmaliyiz-1752061

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 35 dakika önce yazdı:

İlginç bir haber:

⬇️

• Yarın da fetöcüleri affedip bizlere de siz zaten fetöcü değilsiniz haklarınızı teslim etmeyiz denilirse şaşırmam??
  • Bu haberde asıl ilginç olan fiili olarak darbe girişimine katılanları söylüyor, inanılacak gibi değil.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/erdoganin-ensar-vakfindan-atadigi-ttk-baskani-fetoculeri-topluma-kazandirmaliyiz-1752061

Bizi direk elerler ? her devrin mağduru olmaya adayız. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 51 dakika önce yazdı:

İlginç bir haber:

⬇️

Birkaç gün önce Soner Yalçın bir yazı yazdı dün  de Sebahattin Önkibar YouTube sayfasında bir şeylerden bahsetti.Tabii insan yok daha neler diyor ama birileri boş durmuyor.

Filler tepişti olan çimlere oldu.Ne olursa olsun ezilen hep biz olacağız.

15 Temmuz arafesinde utanmadan çekinmeden nasıl bunları konuşmaya cüret ediyor.Hatta mağdurlar dese tamam da darbeye karışan diyor ya...

Güncelleme • • Klarnet
  • Beğeni 1

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Söylediklerinde iyi niyetli olmaya çalışmış ama tabii düşünülmeden söylenen şeyler böyle sonuç doğurur. Açıklayayım:

1- ceza hukukunun amacı ezmek değil terbiye etmek, topluma kazandırmaktır. Doğru. 

2- ancak darbeye katılmış kişiler ağırlaştırılmış müebbet alır. Bunlar artık kazandırılma boyutunu geçmiştir. Ömür boyu ceza görecek ve kazandırma amacı değil bir daha kimse böyle bir şey düşünmesin amacı öne çıkan cezadır. 

3-demek istediği ise üyelik, yöneticilik, yardım davalarından ceza alanlar için ise dedikleri doğru. Cezası sırasında ve ceza bitince topluma kazandırmak şart. Kazandırmayıp da toplama kampına mı koymak gerekir? Elinde silahla dağa çıkan pkklıyı pişmanım deyince vali makamında ağırladı. Ondan da mı kötü bu insanlar? 

4-özetle hukuki olmaya çalışan iyi niyetli fakat altı doldurulmamış bir konuşma. 

• Beğeni 4

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lebron, 17 saat önce yazdı:

Arkadaslar merhaba...Benim sorum pasaportlardaki son durum hakkında olacak...Evet belki pasaportları alabiliyoruz ama yurtdışı çıkış yasağı zımni de olsa devam ediyor mu? KHK'lı olup pasaportunu alıp, yurtdışına sorunsuz olarak gidebilen oldu mu? Teşekkürler

Aralık başı pasaportumu aldım. Ocak'ta 5 günlüğüne yurtdışına çıkıp geldim.

Yeterlidir sanırım?

• Beğeni 3
  • Onaylama 3

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, Bir saat önce yazdı:

Söylediklerinde iyi niyetli olmaya çalışmış ama tabii düşünülmeden söylenen şeyler böyle sonuç doğurur. Açıklayayım:

1- ceza hukukunun amacı ezmek değil terbiye etmek, topluma kazandırmaktır. Doğru. 

2- ancak darbeye katılmış kişiler ağırlaştırılmış müebbet alır. Bunlar artık kazandırılma boyutunu geçmiştir. Ömür boyu ceza görecek ve kazandırma amacı değil bir daha kimse böyle bir şey düşünmesin amacı öne çıkan cezadır. 

3-demek istediği ise üyelik, yöneticilik, yardım davalarından ceza alanlar için ise dedikleri doğru. Cezası sırasında ve ceza bitince topluma kazandırmak şart. Kazandırmayıp da toplama kampına mı koymak gerekir? Elinde silahla dağa çıkan pkklıyı pişmanım deyince vali makamında ağırladı. Ondan da mı kötü bu insanlar? 

4-özetle hukuki olmaya çalışan iyi niyetli fakat altı doldurulmamış bir konuşma. 

Ağırlaştırılmış müebbet hayat boyu hapis değildir. Pkk elebaşı apo hariç ceza infazına göre hangi cezayı alırsanız alın yatarı 32 yıldır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 13 dakika önce yazdı:

Ağırlaştırılmış müebbet hayat boyu hapis değildir. Pkk elebaşı apo hariç ceza infazına göre hangi cezayı alırsanız alın yatarı 32 yıldır.

Tabii ki hocam, haklısınız.

Ancak bu adamların çoğu bu zamanı göremez. Ayrıca yaşasalar da 32 yıl sonrası için bu günden konuşulmayacağı için yine de adamın konuşmasının kapsamına girmez. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tarım Bakanlığı Türkiye geneli kalan dosya sayısı 85 miş. Bekleyenlerde bakalım kaçıncı olacam.

Şampiyonluğa doğru gidiyorum 85  e kaldım ?

• Beğeni 6

672 sayılı khk incelemeye devam ediyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 17 dakika önce yazdı:

Tabii ki hocam, haklısınız.

Ancak bu adamların çoğu bu zamanı göremez. Ayrıca yaşasalar da 32 yıl sonrası için bu günden konuşulmayacağı için yine de adamın konuşmasının kapsamına girmez. 

O darbecilerin özelinde yazmadım, bilgi amaçlıydı? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tarım 672, 21 dakika önce yazdı:

Tarım Bakanlığı Türkiye geneli kalan dosya sayısı 85 miş. Bekleyenlerde bakalım kaçıncı olacam.

Şampiyonluğa doğru gidiyorum 85  e kaldım ?

Merhaba dosya sayısını nerden öğrendiniz? Mebden kalan dosya sayisi hakkinda bilginiz var mı?

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 KHK- sendika -SGK-başvuru inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...