İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Karagöz, 14 saat önce yazdı:

Bir tek BM'ye bu olasılık var hocam. AİHM mevcut hukuk yolunu "etkin hukuk yolu" olarak maalesef tanımıştır.

Konjonktür degismedikce BM'nin tavrı da AİHM'den pek farklı olmayacaktır diye düşünüyorum. Amiyane tabirle, BM AİHM'i cignemeyecektir.

Ayrica, BM İnsan Hakları Konseyinin uyelerine bakmanizi tavsiye ederim, özellikle de son 2 uyeye: https://www.un.org/press/en/2019/ga12204.doc.htm

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
AKBABA 360603, 2 saat önce yazdı:

@Muhammet Adıgüzel kurumun şu andaki müdürü arkadaşım sürekli irtibat halindeydim okulu arayan olmadı dedi ilçe MEM e de sürekli soruyordu aramamislar.. başka kriter benim bildiğim yok. Tam hatırlamıyorum kimse yok mu 2 tane sms olabilir emin değilim.. ama kesinlikle adli idari soruşturma geçirmedim.. banka vb diğer hiçbir şey yok.. eşim de ihracti aynı sebeb ona çok şükür 1 yıl önce iade geldi.. bende çok umutla 4 senedir günde bin kere belki sayfaya bakıyor kabul bekliyordum.. acaba eşli ihraclarda biri kabul biri red olabilir mi.. madem başka sebep varsa neden bu kadar zaman karar verilmedi anlayamıyorum.. bu karar bana ne zaman gelir evde olmazsam nasıl ulsacagim karara MEM arayabilecegim tel bilen varsa nolur yardımcı olsun.. bu arada arkadaşlar tabiki eşim döndüğü için sonsuz şükrediyorum ama ben haksızlığı kaldıramıyorum bu yüzden kafayı yemek üzereyim. Şimdi ne yapacağım ben.. Allah en çok ihtiyacı olanlara acil iade nasip etsin..

Geçmiş olsun. Sona bırakıp red vermeleri kötü olmuş.  Mahkeme karar verme süresi de çok uzun malesef. Benim mahkemeye başvurudan bu yana 2 sene olacak nerdeyse hiçbir gelişme yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 3 saat önce yazdı:

Konjonktür degismedikce BM'nin tavrı da AİHM'den pek farklı olmayacaktır diye düşünüyorum. Amiyane tabirle, BM AİHM'i cignemeyecektir.

Ayrica, BM İnsan Hakları Konseyinin uyelerine bakmanizi tavsiye ederim, özellikle de son 2 uyeye: https://www.un.org/press/en/2019/ga12204.doc.htm

Hocam, AİHM şu ana kadarki KHKlar hususundaki tüm başvuruları OHAL Komisyonu var diye reddederken, BM'nin henüz bu şekildeki bir davayı reddettiğini duymadım. Hatta Türkiye'den bu hususta savunma istediği açıklaması var Kurtuluş Baştimar'ın. Ayrıntılarını sormak isterseniz, kendisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Forumda da BMde dava açmış olanlar olabilir. Bakalım takipteyiz. Ben de beraat ettiğim zaman bir hafta içinde açacağım bu davayı.

• Beğeni 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar 4 yıldır dijitallerim hala incelemede bekliyor. Benim gibi bekleyenler var mi? Hızlandırmak için ne yapılabilir? Cimere yazdım ıçişleri bakanlığını seçerek ama bir sonuç çıkmadı ?. 15 ay oldu takipsizlik alali

Bende çok bekledim gelmedi , adliye ye gittim savcının katibine söyledim , inceleme biteli 1 yıl olmuş dedi , yazı yazdılar adli emanete hemen aldım , adliyeye dosya savcına gidersen alabilirsin eminin boşa bekliyordur dijitallerin . Haber bile vermiyorlar gelin alın diye yani 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

677 khk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 37 dakika önce yazdı:

Hocam, AİHM şu ana kadarki KHKlar hususundaki tüm başvuruları OHAL Komisyonu var diye reddederken, BM'nin henüz bu şekildeki bir davayı reddettiğini duymadım. Hatta Türkiye'den bu hususta savunma istediği açıklaması var Kurtuluş Baştimar'ın. Ayrıntılarını sormak isterseniz, kendisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Forumda da BMde dava açmış olanlar olabilir. Bakalım takipteyiz. Ben de beraat ettiğim zaman bir hafta içinde açacağım bu davayı.

Bir ara ben de başvurmayı aklımdan geçirmiştim ama Kurtuluş beyle iletişime geçtiğimde maalesef ikna olamadım. Kurtuluş Bey, somut belge paylaşmadığı gibi (savunma istenen konu haksız tutuklamalarla ilgili, ihraclarla ilgili değil), bazı konularda yeterli bilgisi olmadigini fark edince bu işten direk soğudum. Dilerim başvuran forum sakinleri en kısa zamanda olumlu netice alırlar ve ben haksız çıkarım.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Leviathan

Kurtuluş bey,  bizim konuyla ilgili de etkili iç hukuk yolu olmadığı gerekçesi ile başvuru yapılabileceğini bildirmişti. Hatta bu konuda pekçok başvuru aldığını ve yeni başvuru alamayacağını bildirmişti, başvuru fiyatı da bi hayli yüksekti.  Bizim konumuzla ilgili yapılan başvuruların son durumu nedir sormak lazım aslında. 

• Onaylama 1

675 / yök / inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ahmet bel, 33 dakika önce yazdı:

Sayın @Leviathan

Kurtuluş bey,  bizim konuyla ilgili de etkili iç hukuk yolu olmadığı gerekçesi ile başvuru yapılabileceğini bildirmişti. Hatta bu konuda pekçok başvuru aldığını ve yeni başvuru alamayacağını bildirmişti, başvuru fiyatı da bi hayli yüksekti.  Bizim konumuzla ilgili yapılan başvuruların son durumu nedir sormak lazım aslında. 

Etkili iç hukuk yolu olmadığı gerekçesi ile başvuru yapılabileceği doğru (neticesi ne olur bilinmemekle birlikte), forumdan başvuranlar olduğunu da çok net biliyorum, benim bildiğim iki kisi avukatsiz basvurdular.

Diğer taraftan, Kurtuluş beye bu konuda vekalet veren birini bu forumda veya başka bir platformda hiç duymadim, böyle biri varsa lütfen bu iletiye cvp versin ve bizi bilgilendirsin. Dolayısıyla, Kurtuluş beyin aşağıdaki bildirimine maalesef artık inanasim gelmiyor:

"Hatta bu konuda pekçok başvuru aldığını ve yeni başvuru alamayacağını bildirmişti."

Hodri meydan, Kurtuluş Bey somut belge paylaşsın, dedikleri doğruysa şahsen ben çok mutlu olurum.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Meh Met, 2 saat önce yazdı:

Bende çok bekledim gelmedi , adliye ye gittim savcının katibine söyledim , inceleme biteli 1 yıl olmuş dedi , yazı yazdılar adli emanete hemen aldım , adliyeye dosya savcına gidersen alabilirsin eminin boşa bekliyordur dijitallerin . Haber bile vermiyorlar gelin alın diye yani 

Benimkiler siberde daha imaj bile alınmamış. Takipsizlik kararında dijital materyaller hakkında bilirkişi raporu cikmadigindan bir karar verilmemiş. Siberden bilirkişi raporu bekleniyor sanırım. 

Güncelleme • • geçer elbet...
..

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bugüne kadar çıkan kararlara bakınca geçmişte SGK kaydı varsa komisyon ret veriyor diyebilir miyiz? Öyleyse hiç ümit etmeyeyim...

672 dosya inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fbyzr, 8 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bugüne kadar çıkan kararlara bakınca geçmişte SGK kaydı varsa komisyon ret veriyor diyebilir miyiz? Öyleyse hiç ümit etmeyeyim...

İade olan var hocam. Kurumunuza, sgk kaydının zamanına ve süresine, kuruma giriş ile arasında geçen zamana göre kararlar değişebiliyor. Ayrıntılı yazarsanız yardımcı olabiliriz.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...