İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

672 MEB sendika ve SGK inceleme devam ediyor.cevremde herkesin incelemesi bitti.bir ben kaldim.hayirlisiyla inşallah 

672 KHK- sendika -SGK-başvuru inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SAITAMA, Bir saat önce yazdı:

Ben eskiden üyeyim (21 gün üye kaldım, siyasi konuşmalarla karşılaşınca ayrıldım) 

"Neden?" diyebilirsiniz tabii ama ben sadece bir öğretmenim, politikacı değil. Şahsen ardımda konulara hakim muhataplar olsun diye girmiştim (öğretmenliğe benden sonra atanan, tedaştan memuriyetten gelen) müdür mevzuat, yönetmelik, idare bilmeyip bir de yetkili sendika üyesi olarak üstten üstten konuşup canımı sıkınca girmiştim sendikaya ama boş olduğunu görüp ayrıldım. Neyse ne haber gelirse kendim öğreneceğim inşallah 

KESK taraftır emekten taraftır insanî ahlâkî vicdani konulara her daim taraftır. Haksızlığın hukuksuzluğun karşısında yer alır her üye olan bu değerleri bilir ona göre üye olur.

Ama ne yazık ki gereksiz ego tatmini neticesinde kişisel bağlamda kendini tatmin etmek başkalarına söylemsel üstünlük kurmak ve başkalarına kendini kabul ettirmek adına üye olanlar veya bu yönlü değişenler de oluyor

Mütevazi kendini bilenler kendilerinden ödün verince bunlar boş meydanda at koşturmaya başlıyor bizde sürekli hata varsa eleştirip yanlış varsa karşısında durduk 

Çoğu mangalda kül bırakmayan kişiler yoldaşım dediği kişileri sattı sırf isim listesinde adı olmasın ve isim listesi boş kalmasın diye 

KESK ihraç süreçlerinde üstüne düşenin bir kısmını ne kadar doğru bir şekilde yaptıysa da yapamadıkları da çok fazla. Başkanları her dönem CHP listelerinde milletvekili olmasına rağmen özellikle KESK üyelerinin ihraç süreçlerinde CHP'yi aktif olarak kullanmaması en büyük örnekleridir

Ama yine de KESK li olmak ayrıcalıktır fark yaratıp farkındalık yaratmak adına uğraş verme yeridir

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

EGM den iade olan arkadaşlar; Facebook ta Avukat Mustafa Karakum EGM iadesi bir kişinin verilmeyen tüm yasal haklarinin, alınamayan fazla çalışma ücretlerinin yasal faiziyle iadesine karar verildiğini aktarmış ve idare mahkemesi kararını paylaşmış. 

Özellikle iade olan arkadaşlar o kararları alıp arşivlerine atsınlar çünkü sizlere %100 lazım olacak.

• Beğeni 6

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sefahat hocam benim eşime yaklaşık 1.5 yıl önce red geldi ben beklemedeyim sizin sorunuzu açıkça bende çok merak ediyorum 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sefahat, 1 saat önce yazdı:

Peki eşli ihraçlardan benim gibi eşi red alıp bekleyen var mı? Ya da bu durumda kendisine kabul gelen varmı acaba? 

Benim de eşim red aldi, merakla bekliyoruz benim sonucumu bakalım.

altirana, 3 saat önce yazdı:

Arkadslar 672 MEB den bekleyen forumda kaç kişiyiz acaba kurum görüşü bilgileri ile belirtirseniz sevinirim 

672 MEB'den bekliyorum foruma üye olmayan bir arkadaşım da var bekleyen aynı ilceden

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sefahat, 1 saat önce yazdı:

Peki eşli ihraçlardan benim gibi eşi red alıp bekleyen var mı? Ya da bu durumda kendisine kabul gelen varmı acaba? 

Okuldan arkadaşımın eşi önceki hafta iade oldu. Kendisi red almıştı. 

• Beğeni 2

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sefahat @altirana  benim çok yakın 3 kadın ögretmen arkadaşımda bu durumdalar...insallah en yakın zamanda kabul kararini görurler sizler de onlar da

Hepsinin de kriteri yalnızca sendika?

Güncelleme • • Sınıföğretmeni
  • Beğeni 1

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sınıföğretmeni insalllh hocam çok sağolun en yakın zamnda iade kararlarımızı paylaşırız 

• Beğeni 1

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademili, Bir saat önce yazdı:

EGM den iade olan arkadaşlar; Facebook ta Avukat Mustafa Karakum EGM iadesi bir kişinin verilmeyen tüm yasal haklarinin, alınamayan fazla çalışma ücretlerinin yasal faiziyle iadesine karar verildiğini aktarmış ve idare mahkemesi kararını paylaşmış. 

Özellikle iade olan arkadaşlar o kararları alıp arşivlerine atsınlar çünkü sizlere %100 lazım olacak.

Avukat Mustafa Karakum çok iyi bir avukat. İlk ihraç olduğumuzda emekli ikramiyeleri alınırmı alınmazmı tartışılırken ilk benim davamı en kısa sürede kazanmıştı. İdari davalarda ve alınamayan hakları almada işinin ehli bir avukat. 

• Beğeni 7

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...