İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

İçimden günaydın demek dahi gelmiyor artık. 

• Üzülme 3
  • Onaylama 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Derizbinli, 11 dakika önce yazdı:

İyi günler Cümleten. Duyum olarak söyleyeyim. Bu hafta komisyondan yüklü kararlar çıkacakmış. 

Kaynak : Yargıtaydan görüştüğü katip arkadaşı

Hadi inşallah.. Tez zamanda tüm mazlumlar  kabul kararını görür de bu bekleyişden kurtuluruz..

• Beğeni 2

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Derizbinli, 18 dakika önce yazdı:

İyi günler Cümleten. Duyum olarak söyleyeyim. Bu hafta komisyondan yüklü kararlar çıkacakmış. 

Katibin akşam gözaltına alınacağından haberi olmaz?. O nasıl bir katipmiş

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Derizbinli, 24 dakika önce yazdı:

Evet bence de olabilir. Neticede komisyon 3 aydır açıklama yapmadı. Bu hafta sonuna kadar yoğun karar verip göz boyamak isteyebilir ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adli27, 27 dakika önce yazdı:

Katibin akşam gözaltına alınacağından haberi olmaz?. O nasıl bir katipmiş

Muhtemelen komisyonda çalışan arkadaşı falan olabilir

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sözde KHK sırasına gore gidiyor diyorlar ama 672 ile 701 Elele komisyonu beraber kapatacak gibi görünüyor.

Sözde takipsizlik ve beraat alanlar öncelikli incelenecek dediler.Goruyoruz ki ilk etapta adli ceza alanlar incelenip ret verildi.Daha sonra takipsizlik ve beraat alanlara sıra geldi.Bakiyorsun,onda da bir sıra düzen yok. Ornek olarak ben temmuz 2018 de takipsizlik aldim,iki sene olmuş.Hala inceleme devam.Adama bakiyorsun takipsizlik yada beraat alır almaz komisyon sonucu 1 ay içinde geliyor.

Senede 50 bin dosya inceleyen komisyon,ne hikmetse 28 bin dosyayı 6 ayda bitiremedi.Ya da bitirmek istemedi.incelenen dosya sayısı haziran sonu itibari ile 9 bin gibi çok çok komik bir rakam. İsterseler böyle giderse süreci haziran 2021 e bile ertelerler.Cunku bizim hayatlarimizin ,çocuklarımızın onların gözünde hiçbir değeri yok.

Güncelleme • • bkartli
  • Beğeni 2
  • Üzülme 1
  • Onaylama 5

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, 18 dakika önce yazdı:

Sözde KHK sırasına gore gidiyor diyorlar ama 672 ile 701 Elele komisyonu beraber kapatacak gibi görünüyor.

Sözde takipsizlik ve beraat alanlar öncelikli incelenecek dediler.Goruyoruz ki ilk etapta adli ceza alanlar incelenip ret verildi.Daha sonra takipsizlik ve beraat alanlara sıra geldi.Bakiyorsun,onda da bir sıra düzen yok. Ornek olarak ben temmuz 2018 de takipsizlik aldim,iki sene olmuş.Hala inceleme devam.Adama bakiyorsun takipsizlik yada beraat alır almaz komisyon sonucu 1 ay içinde geliyor.

Senede 50 bin dosya inceleyen komisyon,ne hikmetse 28 bin dosyayı 6 ayda bitiremedi.Ya da bitirmek istemedi.incelenen dosya sayısı haziran sonu itibari ile 9 bin gibi çok çok komik bir rakam. İsterseler böyle giderse süreci haziran 2021 e bile ertelerler.Cunku bizim hayatlarimizin ,çocuklarımızın onların gözünde hiçbir değeri yok.

Komisyon ilk yıllarda alınan beraat veya KYOK ları sona atmış gibi görünüyor örnek verecek olursam ben 2017 martta beraat aldım ve o ay kesinleşti halen bekliyorum bir diğer arkadaşım 2019 temmuzda beraat aldı Aralık ayında kararı çıktı.anladığım kadarıyla eski adli kararları bekletiyorlar 

• Onaylama 1

679 tarım Bakanlığına bağlı il müdürlüğü engelli işçi adli beraat a bendinden  2 gizli tanık marifeti ama bir birlerini yalanlayan gizli tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...